PřihlášeníDůležitost vzdělávání lékařů v homeopatii

Důležitost vzdělávání lékařů v homeopatii

Ze Zpravodaje Evropské rady pro homeopatii (ECH – European Council for Homeopathy) jsme se dozvěděli, že Dr. Jaume Costa, generální tajemník Evropské rady pro homeopatii, poskytl rozhovor Sarah Wheatonové z portálu Politico, hlavních internetových novin určených tvůrcům evropské politiky.

Doktor Costa zdůraznil, že homeopatie je komplementární a vědecký způsob léčby, který poskytuje 45 000 evropských lékařů, a předpokládá se, že tento počet ještě poroste. Dále upozornil na to, že existují evropské standardy určující nároky na lékaře s kvalifikací rozšířenou i na homeopatii, a připomenul přínos homeopatie v boji s antimikrobiální rezistencí.

Jedním z hlavních cílů ECH je umožnit pacientům přístup ke kvalitní homeopatické péči. Homeopatická lékařská asociace (HLA) je členem této mezinárodní organizace. Jednání ECH se aktivně zúčastňuje člen Rady HLA MUDr. Jaroslav Čupera. Přístup ke kvalitní homeopatické péči pro širokou veřejnost je možný pouze přes kvalitní vzdělávání pro odborníky.

HLA v koncepci základního vzdělávání lékařů spolupracuje s CEDH (Mezinárodní centrum vzdělávání v klinické homeopatii) a zajišťuje také nástavbové celoživotní vzdělávání lékařů v homeopatii.

Zdroj: Newsletter ECH, květen 2018
Překlad: Mgr. Helena Procházková

Členství v HLA
Online
přihláška
Homeopatické vzdělávání garantované HLA, nejbližší vzdělávací akce:

Kontakt

Homeopatická lékařská asociace, z.s.
Národní 11
Praha 1 110 00
Česká republika mapa

Email:
info@hla-homeopatie.cz

Kontakty na lékaře-homeopaty:
svethomeopatie.cz

Kontakty na kancelář HLA:
Tým HLA

Pro média:
Informace pro média a tiskové zprávy naleznete zde