PřihlášeníV Praze na Žofíně se konal 3.kongres integrované medicíny

V Praze na Žofíně se konal 3.kongres integrované medicíny

V rámci kongresu vystoupili se svými přednáškami přední čeští lékaři, lektoři Homeopatické lékařské asociace, kteří sdíleli své kazuistiky z praxe. Kongres poctil svou návštěvou i zahraniční host Dr. Giorgie De Santi z Itálie, který se podělil o své zkušenosti s homeopatickou léčbou suchého oka a využití homeopatik po operaci katarakty.

Homeopatická lékařská asociace měla na kongresu opravdu významné zastoupení. Homeopatii v běžné neurologické praxi v podobě kazuistik odprezentovala lektorka HLA, MUDr. Markéta Redlová, neuroložka z Jablonce nad Nisou. Své poznatky s možností homeopatické léčby v klinické psychologii předala přítomným Mgr. Margaret Šlemínová, klinická psycholožka z Prahy, která spolupracuje mimo jiné s HLA a vždy velmi úspěšně přednáší i v rámci našich odborných akcí. 

O možnostech využití homeopatie ke zmírnění nežádoucích účinků cytotoxické léčby, které má ze své praxe, se podělila PharmDr. Renata Semeráková z lékárny Nemocnice Na Homolce v Praze, která je současně vedoucí Sekce farmaceutů HLA.

Na kongresu nechyběly ani případy začínajících homeopatů. Své zkušenosti sdílel absolvent mezinárodní školy klinické homeopatie CEDH, MUDr. Vladimír Čížek, který provozuje svou ambulanci homeopatie a celostní medicíny ve Frýdku-Místku. O homeopatickou léčbu infantilního hemangiomu se zase podělila pediatrička z Českých Budějovic, lektorka HLA, MUDr. Martina Holá. 

Jelikož se na kongresu prezentovaly kazuistiky napříč obory integrativní medicíny, nemohla se svou přednáškou chybět ani porodní asistenka ze Zlína a lektorka HLA, Bc. Romana Gogelová. Jaké jsou její zkušenosti s homeopatií v její praxi? I to se mohli dozvědět účastníci kongresu.

Není tajemstvím, že homeopatie má své významné uplatnění i ve veterinární medicíně. Jak řeší akutní stavy ve své každodenní veterinární praxi MVDr. Michaela Švaříčková, veterinární lékařka, lektorka HLA a autorka knihy "Jak léčit šetrně psi a kočky"? I to bylo tématem letošního kongresu.

Závěr pak patřil zakladatelce a dlouholeté předsedkyni HLA (nyní člence Rady HLA), praktické lékařce z Litovle, MUDr. Haně Váňové a jejím dvěma klíčovým přístupům pro zjednodušení homeopatické preskripce. Paní doktorka Váňová byla současně členkou Vědecké rady kongresu. Akci pořádala společnost GEMINI. Věříme, že Kongres integrované medicíny přispěl k odbornému vzdělávání napříč jednotlivými podobory integrativní medicíny. A již dnes se těšíme na jeho pokračování.

Členství v HLA
Online
přihláška
Homeopatické vzdělávání garantované HLA, nejbližší vzdělávací akce:

Respektujeme nařízení vlády a z důvodu bezpečnosti účastníků kurzů jsme se rozhodli vzdělávací akce přesunout na pozdější termíny. O nových možných termínech budeme včas informovat.

Opatrujte se

Kontakt

Homeopatická Lékařská Asociace, z.s.
Národní 11
Praha 1 110 00
Česká republika mapa

Email:
info@hla-homeopatie.cz

Kontakty na lékaře-homeopaty:
svethomeopatie.cz

Kontakty na kancelář HLA:
Tým HLA

Pro média:
Informace pro média a tiskové zprávy naleznete zde