Přihlášení"Můj postoj k homeopatii je pozitivní," říká ministr zdravotnictví Adam Vojtěch

"Můj postoj k homeopatii je pozitivní," říká ministr zdravotnictví Adam Vojtěch

Po úspěšné sérii rozhovorů PharmDr. Strieglerové o tom, jak se léčí herci, moderátoři a naši vrcholoví sportovci a o jejich názoru na homeopatii, reagujeme na další podnět našich čtenářů. Zajímá vás, jaký názor mají na homeopatii naši politici. Někteří se otevřeně vyjadřují k tomu, že by uvítali, kdyby politické strany ve svých volebních programech uváděly jako jeden z bodů právě podporu komplementárních léčebných metod.

Postoj našeho ministra zdravotnictví k postavení homeopatie je pro nás klíčový, proto vám přinášíme rozhovor s ním a jménem Homeopatické lékařské asociace děkujeme panu ministrovi Mgr. et Mgr. Adamu Vojtěchovi, MHA za jeho vstřícnost vůči potřebám široké veřejnosti.

Pane ministře, jaký je Váš postoj k homeopatii a homeopatickým léčivům, která jsou registrovaná Státním ústavem pro kontrolu léčiv? Považujete za důležité, aby byly stále součástí medicíny?

Můj postoj k homeopatii je pozitivní. Myslím si, že je to skutečně dobrá alternativa ke klasickým léčivým přípravkům. Myslím, že by skutečně měly být součástí medicíny, byť se domnívám, že by bylo dobře, aby homeopatie byla v rukou lékaře nebo jiného zdravotnického pracovníka, který má na to vzdělání. Nemyslím si, že je dobře, pokud tuto metodu praktikuje někdo, kdo je zcela mimo zdravotnictví.

Kdo by podle Vás měl vyučovat homeopatii a kdo by mohl homeopatickými léčivy léčit?

Pokud jde o vyučování, tak je otázkou, zda to může být součástí výuky na farmaceutických fakultách nebo lékařských fakultách, nebo by to byl nějaký speciální kurz, to nedokážu úplně vyhodnotit. Ale skutečně si myslím, že by homeopatie, byť je to trošku jiná disciplína, než ta „standardní“ medicína a farmakoterapie, by zkrátka měla být v rukou lékaře nebo obecně zdravotnického pracovníka, protože by ji neměl předepisovat a aplikovat každý.

Léčil jste se Vy sám někdy homeopaticky a jaké máte s touto léčbou zkušenosti?

Homeopatii jsem hodně používal, když jsem byl například nachlazený a musím říct, že moje zkušenosti byly pozitivní.

Autorizovaný rozhovor

Členství v HLA
Online
přihláška
Homeopatické vzdělávání garantované HLA, nejbližší vzdělávací akce:

Kontakt

Homeopatická lékařská asociace, z.s.
Národní 11
Praha 1 110 00
Česká republika mapa

Email:
info@hla-homeopatie.cz

Kontakty na lékaře-homeopaty:
svethomeopatie.cz

Kontakty na kancelář HLA:
Tým HLA

Pro média:
Informace pro média a tiskové zprávy naleznete zde