PřihlášeníZasedání CEDH group v Paříži

Zasedání CEDH group v Paříži

Pracovní setkání lektorů mezinárodní školy klinické homeopatie CEDH se tentokrát konalo přímo v srdci Paříže. Za HLA (Homeopatickou lékařskou asociaci, z.s.), která je partnerem školy francouzské klinické homeopatie CEDH v České republice, jsem vyrazila já společně s MUDr. Květou Kacířovou a s naší tradiční jazykovou podporou, překladatelkou PhDr. Janou Spoustovou.

Diskutovaly jsme dvě základní témata:

1. Význam setkávání jednotlivých zemí v rámci CEDH group je pro všechny členské státy nepostradatelnou podporou a jednotná strategie v prosazování klinické homeopatie jako léčebné metody do každodenní lékařské praxe byla, je a bude naší jednoznačnou společnou prioritou.

V mediální atmosféře současné Evropy jsou cítit velké tlaky ze strany odpůrců homeopatie. Je tedy nutné maximálně podporovat každodenní argumentaci ve prospěch klinické homeopatie, nejen v pracovní, ale i v osobní rovině. Na naší straně jsou jednoznačné argumenty v podobě klinických výsledků (zlepšení kvality života našich pacientů), oproti věděcky a statisticky podloženým argumetům, které bohužel nevidí konkrétního člověka a jeho reálný život. Naším cílem je vyvážený a individualizovaný medicínský přístup ke každé klinické situaci.

2. V rámci CEDH školy jsme si stanovili jednoznačnou prioritu ve vysoké kvalitě homeopatického vzdělávání. Jsme jednou ze zemí, kde v letošním školním roce startuje nový workshopový systém výuky pro celý cyklus základního homeopatického vzdělávání - systém DTH. Po velmi pozitivní odezvě od studentů MTH - modulů Pediatrie a ORL, jsme uvítali posun i v základním vzdělávání směrem k aktivitě studentů. Jejich intenzivní zapojení do procesu učení, je zárukou jejich motivace a vede k efektivnějšímu uplatnění nových znalostí v jejich každodenní klinické praxi.

Na mezinárodním fóru jsme se shodli, že je třeba neustále hledat cesty ke zlepšení následné péče pro absolventy našich vzdělávacích seminářů, ať v podobě osobních konzultací na Ateliérech nebo ve virtuálním prostředí sociálních sítí.

Po práci ve skupinách jsme v závěrečném shrnutí našich příspěvků pochopili, že ač každá členská země CEDH group řeší aktuální specifické problémy, je boj za prosazení klinické homeopatie do systému primární péče ve všech státech Evropy velmi potřebný a povede k efektivnější péči o naše pacienty.

Milí členové HLA, jsem hrdá na to, že se ve svých praxích snažíte klinickou homeopatii jako léčebnou terapii každodenně uplatňovat, ale ráda bych každého z Vás požádala o osobní podporu v motivaci Vašich kolegů i pacientů. Pochopit benefit, který integrace této terapie do každodenní primární péče přináší, je cestou k upevnění její pozice v dnešním světě. Pojďme do centra svého zájmu opět postavit pacienta!

MUDr. Ilona Ludvíková
předsedkyně HLA

Členství v HLA
Online
přihláška
Homeopatické vzdělávání garantované HLA, nejbližší vzdělávací akce:

Kontakt

Homeopatická lékařská asociace, z.s.
Národní 11
Praha 1 110 00
Česká republika mapa

Email:
info@hla-homeopatie.cz

Kontakty na lékaře-homeopaty:
svethomeopatie.cz

Kontakty na kancelář HLA:
Tým HLA

Pro média:
Informace pro média a tiskové zprávy naleznete zde