PřihlášeníSympozium „Integrativní medicína v onkologii“

Sympozium „Integrativní medicína v onkologii“

Dobrá zpráva je, že se nám lékařům zabývajícím se integrativní medicínou daří držet tempo se zahraničními trendy. Čtyřem odborným lékařským společnostem se minulý pátek v Praze povedlo uskutečnit sympozium na téma integrativní medicína v onkologii. 

První tematické sympozium proběhlo za účasti 170 lékařů a farmaceutů, což hodnotíme jako nečekaný úspěch a jasný signál, že by mohla vzniknout do budoucna tradice.

Odborný program garantovaly tyto odborné lékařské společnosti: Homeopatická lékařská asociace, Česká lékařská společnost integrativní medicíny, Společnost pro antroposofické lékaře a farmaceuty a Česká lékařská akupunkturistická společnost. Toto sympozium bylo první svého druhu. Cílem bylo představit lékařům různých specializací, jak můžou integrovat postupy CAM (komplementární a alternativní medicíny) do komplexního přístupu k onkologickému pacientovi.

„Závažná diagnóza si vyžaduje komplexní přístup,“ tato slova zazněla v přednáškách zahraničních hostů i našich přednášejících. Účastníci sympozia se měli možnost seznámit s postupy z oblasti homeopatie, akupunktury, antroposofie, fyziologické regulační medicíny a z oblasti terapie Schüsslerovými solemi.

Přednáška Dr. med. Johannese Wilkense, lékařského ředitele Kliniky Alexandera von Humboldta v německém Bad Stebenu, na téma využití jmelí v onkologii byla pro většinu účastníků novinkou i navzdory tomu, že léčba jmelím má v sousedním Německu dlouholetou tradici a je v některých indikacích proplácená zdravotní pojišťovnou. Je dobře, že se organizátorům sympozia povedlo zajistit překlad knížky Dr. Wilkense, kde popisuje své zkušenosti, jak zvolit správný druh jmelí pro konkrétního pacienta na míru, což je přístup nám homeopatům dobře známý.

Přednášky lektorek Homeopatické lékařské asociace MUDr. Ilony Ludvíkové a MUDr. Květoslavy Kacířové zaznamenaly velký úspěch a přispěly k zájmu o vzdělávací programy HLA, které byly nabízené v rámci přestávek u stánků jednotlivých společností. Kolegyně zastupující HLA a Svethomeopatie.cz překvapil velký zájem lékařů a dokonce i studentů medicíny o propagační materiály o homeopatii pro veřejnost. To dokládá, že zájem pacientů o homeopatii a ostatní metody CAM v České republice exponenciálně roste, a to i navzdory útokům a mediální masáži.

Více informací naleznete na webu: www.clsim.cz.

MUDr. Eva Kettmannová,
za vědeckou radu sympozia


 

Členství v HLA
Online
přihláška
Homeopatické vzdělávání garantované HLA, nejbližší vzdělávací akce:

Kontakt

Homeopatická lékařská asociace, z.s.
Národní 11
Praha 1 110 00
Česká republika mapa

Email:
info@hla-homeopatie.cz

Kontakty na lékaře-homeopaty:
svethomeopatie.cz

Kontakty na kancelář HLA:
Tým HLA

Pro média:
Informace pro média a tiskové zprávy naleznete zde