PřihlášeníNovoroční pozdravení předsedkyně HLA

Novoroční pozdravení předsedkyně HLA

Vážení a milí členové Homeopatické lékařské asociace!

Pojďme se na docela malou chvilku zastavit. Budu Vám všem vyprávět kratičký příběh…

Pouhý den před koncem roku 2018 jsme si vyrazili na příjemnou procházku lesem. Což v překladu mého manžela znamená výstup do kopce prakticky po čtyřech končetinách, ale to byla jen úvodní pohodová část. Jakmile jsme dorazili na asfaltovou silnici, zvrtla jsem si na její krajnici dost nepříjemně kotník... Nedokázala jsem ani dokulhat domů. Následné události zkrátím (všichni si tyto scénáře dokážeme živě představit): otok + hematom - návštěva Úrazové nemocnice v Brně -RTG + UTZ + klinické vyšetření = DISTORZE levého hlezna s rupturou laterárních vazů = BERLE + ortéza + klid na 3-4 týdny. To bych ovšem nebyla já, abych nepřidala své spojence, homeopatické léky: ARNICA MONTANA - HYPERICUM PERFORATUM - RUTA GRAVEOLENS - RHUS TOXICODENDRON - LEDUM PALUSTRE. A opět jsem si ověřila na vlastní zkušenost, jak homeopatické léky při zranění dokážou i přes bolest a nepříjemné pocity zprostředkovat kontakt člověka s jeho poraněnou končetinou. Umožní tím prakticky okamžitě po úrazu zahájit přirozenou rehabilitaci a přeskočit fázi pasivního "odpojení" poraněné končetiny z pohybového řetězce ("Švýcarští vědci potvrdili klinický účinek homeopatik").

Tohle jsou přesně ty okamžiky, které nám dávají sílu dál za klinickou homeopatii bojovat (snoubení kvalitní moderní medicíny s podporou homeopatické léčebné metody je efektivní a smysluplné).

Po všech letošních antihomeopatických výpadech v médiích (zejména akce EASAC) se ukazuje cesta trpělivého praktikování klinické homeopatie v našich praxích jako správná. Každodenní přinášení pozitivních klinických zkušeností už přesvědčilo více jak polovinu laické veřejnosti v České republice (studie Mindbridge 2016), takže nyní je na čase vysvětlit i odborné veřejnosti, že klinická homeopatie je užitečná léčebná metoda, zejména v primární péči o pacienty (jen připomínám studii EPI3).

HLA přináší velkou novinku směrem k Vaší kvalitnější informovanosti. Nejen Newsletter HLA o aktuálních problémech, ale i časopis Homeopatická revue budete od letošního roku dostávat v elektronické podobě (první letošní číslo bude posledním tištěným). Nejen, že je to ekologické, ale umožní to nám všem šířit zkušenosti našich kolegů jednoduše tím nejjednodušším způsobem. Pro Vás osobně zajímavé pasáže si může každý podle libosti vytisknout a hlouběji nastudovat.

Navíc Vás chceme více propojit i s klinickou praxí našich zahraničních kolegů a proto jako bonus budete pravidelně dostávat i odkaz na CEDH revue, kde najdete skvělé odborné články i spoustu historicky zajímavých postřehů.

Další novinkou ze zahraničí je Newsletter ECH, který umožní každému z Vás přehlednější orientaci kolem homeopatického dění v rámci Evropy.

Přeji nám všem nadmíru trpělivosti, štěstí a každodenně jednu malou osobní a maličkou pracovní radost. Jen díky tomuto životodárnému "koktejlu" se budeme těšit pevnému zdraví po celý rok 2019.

Těším se na plno osobních setkání během našich vzdělávacích akcí po celý rok!

MUDr. Ilona Ludvíková
předsedkyně HLA

Členství v HLA
Online
přihláška
Homeopatické vzdělávání garantované HLA, nejbližší vzdělávací akce:

Kontakt

Homeopatická Lékařská Asociace, z.s.
Národní 11
Praha 1 110 00
Česká republika mapa

Telefon:
+420 773 686 002

Email:
info@hla-homeopatie.cz