PřihlášeníTisková zpráva ECH, 9.10.2019

Tisková zpráva ECH, 9.10.2019

Důležité informace týkající se tzv. Australské studie o homeopatii

V roce 2015 zveřejnil NHMRC - přední australská veřejná výzkumná organizace - prohlášení, které se šíří po celém světě, v němž uvádí, že homeopatie je neefektivní v léčbě jakýchkoliv onemocnění. Toto prohlášení bylo široce použito a citováno po celém světě s cílem zdiskreditovat homeopatii. 

V návaznosti na intenzivní veřejný tlak, NHMRC nyní vydal svou původní zprávu o homeopatii, která byla vytvořena v roce 2012, ale byla zatajována až do konce srpna 2019.

Podle generální ředitelky NHMRC, prof. Anne Kelso, by mělo být předchozí tvrzení revidované: "Na rozdíl od některých tvrzení, studie nedošla k závěru, že homeopatie je neúčinná" (prohlášení generálního ředitele, 26 srpna 2019).

Návrh zprávy z roku 2012 je ve skutečnosti mnohem více pozitivní než druhá australská zpráva NHMRC, která byla zveřejněna v roce 2015. Jak je uvedeno v jejích závěrech, první zpráva nalezla"povzbuzující důkazy o účinnosti homeopatie" v léčbě pěti zdravotních obtíží, a to včetně zánětu středního ucha (ušních infekcí), infekcí horních cest dýchacích u dospělých a některé z nežádoucích účinků léčby onkologických onemocnění.

Důsledky zavádějící druhé zprávy poškodily celý homeopatický sektor, podnítily předsudky a poškodily rozvoj homeopatie; přístup pacientů k homeopatii je tak v mnoha zemích v ohrožení.

Evropský výbor pro homeopatii (ECH), který zastupuje lékaře s další kvalifikací v homeopatii v celé Evropě, se snaží o transparentní a důvěryhodné sdělení týkající se této otázky, a to jak v zájmu bezpečnosti pacientů, tak i o volný přístup k léčbě dle vlastní volby.

Další informace lze získat z Homeopathy Research Institute (HRI). HRI je inovativní mezinárodní organizace, vytvořená pro řešení potřeby vysoce kvalitního vědeckého výzkumu v homeopatii (https://www.hri-research.org).

The First report, "Účinnost homeopatie: revidovaná zpráva z druhé studie"(s prohlášením generální ředitelky a anotací NHMRC) je možné shlédnout v plném znění zde: https://www.hri-research.org/wp-content/uploads/2019/08/Draft-annotated-2012-homeopathy-report.pdf

Informace o tzv. Australské studii: www.HRI-Research.org/

Konečná analýza Australské studie NHMRC z roku 2015: https://youtu.be/QvF8KxbCXzA

Dopad zprávy NHMRC z roku 2015: https://youtu.be/oUCU2TbFd70

Členství v HLA
Online
přihláška
Homeopatické vzdělávání garantované HLA, nejbližší vzdělávací akce:

Kontakt

Homeopatická lékařská asociace, z.s.
Národní 11
Praha 1 110 00
Česká republika mapa

Email:
info@hla-homeopatie.cz

Kontakty na lékaře-homeopaty:
svethomeopatie.cz

Kontakty na kancelář HLA:
Tým HLA

Pro média:
Informace pro média a tiskové zprávy naleznete zde