PřihlášeníOpary – poznámky k často užívaným lékům

Opary – poznámky k často užívaným lékům

Homeopat Avghi Constantinides přináší hlavní myšlenky u často indikovaných léků na opary.

Diskutovány budou Natrum muriaticum, Sepia, Apis mellifica, Arsenicum album, Mercurius solubilis, Rhus toxicodendron, Ranunculus a Mezereum.

Volala mi pacientka a uvedla, že má na rtu opar. Řekla, že nyní je v práci velmi vystresovaná. S puchýřem se cítí trapně, chce se schovat a nechodit do práce. Uhádnete, jaký lék jsem jí dal ze seznamu níže?

Opary pocházejí z lidského herpes viru, který zahrnuje také plané neštovice. Virus je v těle v latentním stadiu. Stres, nedostatek spánku nebo jiná virová infekce mohou virus aktivovat. Někdy se herpes virus aktivuje i jídlem. Potraviny, kterým je třeba se vyhnout, jsou sůl, ořechy, různá semena, zrna, čokoláda, pikantní a mléčné výrobky.

Zde přinášíme několik návrhů homeopatických léků, které mohou pomoci při vzniku a léčbě oparu:

  • Natrum muriaticum je skvělý lék na opary. Opar, který nejlépe reaguje na přípravek Natrum muriaticum, často začíná stresem, pobytem na slunci nebo pacient hodně solí jídlo. Výsev oparu se obvykle nachází na rtech nebo kolem úst. Jde o člověka s rezervovanějším chováním, je uzavřený, často v sobě zadržuje pocity, hněv, a dokonce i slzy. Obvykle má velkou žízeň.
  • Mercurius solubilis: Pravostranné pálivé erupce se většinou nachází na rtech a břiše. Zhoršení je dotykem a zvýšeným pálením. Kůže může být erodovaná, velmi svědivá a citlivá na změnu teploty. Osobnost pacientů je velmi rtuťovitá, často se mění jejich myšlení a nálady. Jejich fyzický stav je také proměnlivý s neklidem a nutností často se pohybovat.
  • Rhus toxicodendron: Opary kolem úst, koutků úst a krku. Erupce jsou velmi bolestivé, s pálivými a neuralgickými bolestmi. Erupce jsou svědivé a zlepšují se použitím horkého obkladu. Z erupce často vytéká čirá kapalina a poté se na ní vytvoří strupovitá kůra. Pacienti jsou celkově neklidní s bolestí a mají neustálou potřebu fyzického pohybu. Jsou velmi zapomnětliví s mozkovou mlhou. Mohou mít úzkost zhoršenou za soumraku a velmi se zabývají minulostí.
  • Sepia: Opary se vyskytují pravidelně, jejich výskyt může být dokonce spojený s menstruačním cyklem. Horší projevy jsou v zimním období a chladném počasí. Tento lék je velmi účinný při projevu na dolních končetinách. Výsev se často objevuje při pocitu vyčerpání nebo ohromení.
  • Apis mellifica: Zde je charakteristické zarudnutí a otok oblasti s pocitem pálení a bodavými bolestmi. Zlepšení nastává po ochlazení přímo postižené oblasti. Erupce jsou často na obličeji a většinou na levé straně.
  • Arsenicum album: Opar bude oteklý, bude svědit a pálit. Skvělý lék, pokud jste již potlačili erupci a ona se znovu objeví na stejném místě. Pravostranný lék s pálivou bolestí, která se zlepší teplem. Erupce jsou často na krku nebo na trupu. Výsev vyvolává u pacientů velkou úzkost. Obávají se nákazy a dalších zdravotních problémů.
  • Ranunculus bulbosus: Výsev oparu může způsobit příliš mnoho stimulantů, jako jsou alkohol, káva, čokoláda a bohatá nebo kořeněná jídla. Herpetické erupce jsou na hrudi a na bocích trupu, většinou na levé straně. Bolesti bodají intenzivním svěděním, které se zhoršuje vlhkým počasím a pohybem. Erupce jsou fialové nebo tmavě modré barvy naplněné tekutinou, a jak se uzdravují, vypadají tvrdě a křupavě. Tento lék je také dobrý pro pásový opar. Pacienti jsou velmi náladoví, hašteřiví a naštvaní.
  • Mezereum: Erupce jsou na obličeji, rtech a dásních. Jsou velmi bolestivé až neuralgické, které přicházejí a odcházejí. Pak odcházejí s pocitem znecitlivění a se silným svěděním. Zhoršení je teplem a teplou postelí. Po svědění vytéká hustá tekutina, která se formuje do krust. Mezereum je také skvělý lék na pásový opar. Pacienti cítí otupělost ve svém myšlení a zapomínají. Mají také neklid v žaludku.

Dávkování: Se silnějšími bolestmi můžete začít s 200 C a užívat rozdělenou dávku: večer – ráno – večer. Poté přepnout na 15 C denně. Nebo můžete začít s 30 C 2–3krát denně po dobu 3 dnů. Většinou to pomůže při výsevu s bolestí.

Správná odpověď na otázku v úvodu: Natrum muriaticum.

Překlad: MUDr. Jiří Prokopec

Členství v HLA
Online
přihláška
Homeopatické vzdělávání garantované HLA, nejbližší vzdělávací akce:

Kontakt

Homeopatická lékařská asociace, z.s.
Národní 11
Praha 1 110 00
Česká republika mapa

Email:
info@hla-homeopatie.cz

Kontakty na lékaře-homeopaty:
svethomeopatie.cz

Kontakty na kancelář HLA:
Tým HLA

Pro média:
Informace pro média a tiskové zprávy naleznete zde