Přihlášení



Toskánsko uznává použití homeopatie v doplňkové onkologické léčbě

Toskánsko uznává použití homeopatie v doplňkové onkologické léčbě

V Toskánsku byla schválena první terapeuticko-asistenční cesta pro onkologické pacienty, která zahrnuje použití integrativních terapií.

Podle studie AIRC (Interbnational Agency of Research on Cancer) se u 1 z 5 lidí v životě vyvine nějaká forma rakoviny. A bohužel tato čísla neustále rostou. Autoři zprávy odhadují, že v roce 2040 bude na celém světě 28,4 milionu nových případů rakoviny – což je nárůst o 47% ve srovnání s rokem 2020. Vedle tohoto ponurého obrazu je však třeba mít na paměti, že výzkum učinil velký pokrok ve vývoji specifických léčebných postupů, které umožňují zachránit mnoho životů.

Stejně jako v minulosti musíme upozornit na "toskánský případ" a na úspěch jeho integrativní léčby rakoviny. Toskánský region je v popředí, pokud jde o úzkou synergii mezi tradiční a homeopatickou medicínou. Dlouhodobě se zavazuje zaručit zásadu svobodné volby léčby jak pro pacienty, tak i lékaře. Právní proces plného uznání i jiných forem terapeutického přístupu než je čistě kovenční začal v roce 2002. Dnes je to první region, který má terapeuticko-asistenční diagnostickou cestu (PDTA), která zajišťuje použití doplňkových terapií v onkologii.

Od rakoviny prsu k jedinečné cestě k rakovině

Dr. Elio Rossi z Regionálního centra pro integrovanou medicínu ve společnosti USL Toscana Nord Ovest uvádí: Od prvních kroků v tomto směru až po dnešek jsme ušli dlouhou cestu – pracovní skupiny, výzkum, průzkumy, retrospektivní studie. A komunikační projekty, které vysvětlují obyvatelstvu, že doplňkové terapie podporují mainstreamovou medicínu a nikdy nejsou alternativou k ní. V roce 2019 jsme vyvinuli regionální diagnostickou terapeutickou péči o pacientky s rakovinou prsu, která zahrnuje také použití doplňkových terapií. Dokument byl oficiálně schválen asi před rokem, v únoru 2021, pokračoval dr. Rossi. Dnes je k dispozici pro všechny pracoviště zabývající se léčnou nádorů prsu v Toskánsku. Po úspěchu PDTA pro rakovinu prsu bylo rozhodnuto rozšířit zkušenosti na různé typy rakoviny. Tento mimořádný milník, který je v Itálii dosud jedinečný, připraví cestu k většímu uznání a také doufáme ve větší šíření integrativní onkologie jako účinného, bezpečného a udržitelného zdroje pro pacienty s rakovinou.


Zlepšení kvality života nemocných

Dnes má Toskánsko dvacet onkologických center poskytujících metody interogativní medicíny a více než 100 klinik integrativní medicíny. V těchto centrech jsou kombinovány homeopatie, fytoterapie a akupunktura s konvenčními onkologickými terapiemi, aby se zmírnily možné vedlejší účinky protinádorových terapií, jako je nevolnost a zvracení, návaly horka, bolest, poruchy nálady a nadměrná únava, a aby se zlepšila kvalita života nemocných. Webové stránky regionu jasně uvádějí: Integrace těchto terapií do protokolů o rakovině v rámci veřejné zdravotní služby, stejně jako pomoc při snižování některých příznaků onemocnění a / nebo vedlejších účinků protinádorové léčby, představuje důležitou formu záruky, protože zabraňuje nemocné osobě spoléhat se na nekvalifikované lékaře nebo samoléčbu.

La Toscana riconosce l'Omeopatia per le cure oncologiche complementari (generiamosalute.it)

Členství v HLA
Online
přihláška
Homeopatické vzdělávání garantované HLA, nejbližší vzdělávací akce:

Kontakt

Homeopatická lékařská asociace, z.s.
Národní 11
Praha 1 110 00
Česká republika mapa

Email:
info@hla-homeopatie.cz

Kontakty na lékaře-homeopaty:
svethomeopatie.cz

Kontakty na kancelář HLA:
Tým HLA

Pro média:
Informace pro média a tiskové zprávy naleznete zde