PřihlášeníEkzém u psa

Ekzém u psa

Autor: Ing. Jana Dytrychová, majitelka chovatelské stanice

Mým dalším pacientem byl pes plemene Bílý švýcarský ovčák (dříve známý jako AKBO Americko-kanadský bílý ovčák). Pes měl v oblasti hrudníku a podpaždí suchou, šupinatou kůži, která ho očividně svědila a na zádech v oblasti ocasu měl jinou strukturu srsti. Srst tam byla kratší, hrubší, jako by tam ani nepatřila. V této oblasti se často kousal a olizoval. Byl hubenější a působil unaveně.

Zprvu jsem si myslela, že jsou to zanesené anální žlázy. Ale pes je neměl vůbec plné a majitel mi ani nepotvrdil, že by sáňkoval, nebo měl problém s vyprazdňováním, či před tím na toto onemocnění trpěl. Poslala jsem majitele k dermatologovi, aby se udělaly stěry z kůže a vědělo se více.

V oblasti zad u ocasu se kromě nespecifického ekzému potvrdila v důsledku olizování mykóza. V oblasti podpaždí a hrudníku ale stěry nepotvrdily nic konkrétního a byla vyloučena i alergie na podávané krmivo.

Měla jsem před sebou pejska s nespecifickými problémy s kůží, navíc kombinovanou s kvasinkami. Vzhledem k tomu, že pes to byl mladý, žádné jiné zdravotní problémy, kromě toho, že působil jaksi unaveně a znuděně, neměl, krev i srdce v pořádku, vyzpovídala jsem ještě majitele na prostředí, v kterém se pes pohybuje. Byla to zahrada s klasickým složením travního povrchu, pár růží, skalničky a ovocné stromy. Na noc pejsek spal doma, kde měl pelíšek, podlaha pravidelně stírána, lino a občas nějaký běhoun - koberec.

Tentokrát jsem pracovala hlavně s odstraněním mykózy, kdy jsem pejskovi nasadila na 14 dní homeopatický lék Candida albicans 9 C v dávce 2 x denně 3 granulky.

Jako druhý lék jsem nasadila Sulfur iodatum. Sulphur (tedy síra), všeobecně výborně působí na kůži. Má detoxikační a protizánětlivé účinky. Tento lék působí jak na kůži, tak urychluje obranyschopnost organismu. Dávám ho spíše jedincům hubeným a těm, kteří hůře žerou. První týden jsem pejskovi doporučila potenci 9 C, další týden pak 15 C a další 30 C.

Posledním lékem, který jsem nasadila, byl Zincum metallicum 9 C. Zinek všeobecně blahodárně působí na kůži, srst, drápy. Zinek nasazuji všude tam, kde je nekvalitní srst, lámavé drápky, kožní problémy celkově.

Pejsek u mě byl po měsíci na kontrole, nastalo velké zlepšení, jen ještě zůstala na zádech jiná struktura srsti. Kůže na hrudi bez lupů, v podpaždí také, nízká svědivost. Majitel používá dál homeopatika a veterinářem předepsané koupele. 

Členství v HLA
Online
přihláška
Homeopatické vzdělávání garantované HLA, nejbližší vzdělávací akce:

Kontakt

Homeopatická lékařská asociace, z.s.
Národní 11
Praha 1 110 00
Česká republika mapa

Email:
info@hla-homeopatie.cz

Kontakty na lékaře-homeopaty:
svethomeopatie.cz

Kontakty na kancelář HLA:
Tým HLA

Pro média:
Informace pro média a tiskové zprávy naleznete zde