PřihlášeníStřet s medúzou

Střet s medúzou

Autor: Ing. Jana Dytrychová, majitelka chovatelské stanice

Po třech letech od situace „covid“ jsem se opět mohla těšit k moři, a tak jsem letěla do Řecka. V Řecku jsem se ještě nikdy nesetkala s medúzou a už vůbec ne s tou problematičtější a označovanou jako středně jedovatou. Měla jsem reference od přátel, kteří tam byli měsíc před tím, a ti zaznamenali hojný výskyt na plážích, kde jsem se chtěla také koupat. A tak jsem nelenila a vybavila se podpůrnými homeopatiky pro případ, že bych měla s touto potvůrkou tu čest.

Krátce popíši, o jaký druh šlo, ověřovala jsem si i jedovatost tohoto druhu na toxikologickém středisku. Jednalo se o Talířovku svítivou (Pelagia noctiluca). Má modrofialové až růžové zbarvení, a někdy i více než metr dlouhá chapadla. Způsobuje nepříjemné popáleniny, které se mnohdy špatně hojí a místa jsou dlouhodobě bolestivá. Větší popálenina může zanechat po sobě natrvalo pigmentovou skvrnu. Může způsobit u člověka zvracení, slabost, bolest hlavy, šokový stav, výjimečně ztrátu vědomí.

Po přečtení, s kým bych měla tu čest, se musím přiznat, že se mi na chvilku přestalo chtít k moři jet. V Řecku jsem se s medúzami opravdu nikdy nesetkala. Nakonec zvítězila totální natěšenost a obavy jsem odložila stranou. Nechtěla jsem ale nic ponechat náhodě.

Vybavila jsem se jedlou sodou, která se doporučuje v poměru 1:1 aplikovat po žahnutí s naředěnou mořskou vodou (pozor, nesmí být sladká voda!) a následujícími homeopatiky pro případ nouze:

Stěžejním a základním lékem, bez kterého to nejde, je homeopatikum Medusa ideálně v potenci 30 C, ne však nižší než 15 C. Dále Apis mellifica, který spolu s Ledum palustre, Cantharis a Urticou urens zmírní pálení, svědění a otok, Rhus toxicodendron 9 C na zlepšení hojení kůže, v případě výskytu puchýřků, Aconitum napelus, který působí na šokové stavy a Hypericum perforatum při poranění nervových tkání, hlavně pak při mravenčení. Vše v potencích 30 C.

Musím se přiznat, že já osobně jsem nic nepoužila, protože jsem úspěšně kontakt s tímto živočichem míjela. Ale aplikovala jsem daná homeopatika známé, která se bohužel setkání nevyhnula a byla značně popálena na paži. Aplikovala homeopatika několikrát denně po dobu 5 dní a postižené místo nejen že brzy přestalo bolet, ale krásně se začalo hojit. 

Členství v HLA
Online
přihláška
Homeopatické vzdělávání garantované HLA, nejbližší vzdělávací akce:

Kontakt

Homeopatická lékařská asociace, z.s.
Národní 11
Praha 1 110 00
Česká republika mapa

Email:
info@hla-homeopatie.cz

Kontakty na lékaře-homeopaty:
svethomeopatie.cz

Kontakty na kancelář HLA:
Tým HLA

Pro média:
Informace pro média a tiskové zprávy naleznete zde