PřihlášeníNeurologické příznaky u psa

Neurologické příznaky u psa

Za poslední měsíce a roky se čím dál více setkávám s různými druhy neurologických onemocnění, které mohou, ale nemusí souviset s aplikací narkózy, věkem, či jiným onemocněním, které může ovlivňovat CNS (centrální nervovou soustavu).

Sama mám v péči jednoho takového jedince, fenku, které díky vysoké hladině močoviny v krvi (tedy dusíkatých látek) v důsledku chronického selhávání ledvin, selhává nervová soustava. Zvířátko je těkavé, lekavé, nestabilní, často se třese, neumí pracovat se svou hyperaktivitou a na manipulaci je velmi obtížné, občas má panické ataky, kdy pobíhá, štěká, čůrá pod sebe a to zvláště, když se něčeho lekne. Když se hodně lekne, začne kývat hlavou a dokonce přestane chodit a neovládá vůbec motoriku, padá.

Tento případ je velmi ojedinělý, veterináři kroutí hlavou, už tu dávno neměla být a tak bojujeme dál, jak se dá. Jinak je fenka žravá, veselá a mazlivá a svůj stav nevnímá jako špatný. Hodnoty fenky jsou tak vysoké, že jiný pes by tu již opravdu nebyl. Ale díky tomu, že tímto onemocněním trpí odmala, naučila se s těmito hodnotami žít. Zatím naprosto neodpovídá prognózám veterinářů, a i když vím, že se nemůže dožít nijak vysokého věku (nyní 5 letá), je to velká bojovnice.

Kterými homeopatiky můžete podpořit ledviny a kterými centrální nervovou soustavu?

Jako první volbu konkrétně u této fenky pro podporu ledvin podávám několikrát denně u pacientů s chronickým selháváním ledvin Phosphorus 9 C v dávce 2 – 3 granulky přímo do tlamky a to až 8 - 10x denně. Lékem ledvin je též Lycopodium. Tam střídám potence mezi 5 C až 15 C jednou nebo dvakrát denně.

Na podporu centrální nervové soustavy používám více kombinací homeopatik. Pokud má pejsek nějakou panickou ataku, ať už po narkóze (začne třeba naříkat), nebo je zvířátko staré a postihla ho demence, nebo v tomto případě, kdy se něčeho nepředvídatelného lekne, ihned podám Aconitum napellus 30 C. Velmi se mi osvědčilo v takto vážných případech podávat ihned po atace Zincum valerianicum 30 C střídavě s 200 C. Dále použiji Opium 30 C, které zlepší okysličení mozku. Pak také Argentum nitricum 15 C, doporučuji zvláště takovým jedincům, co jsou jako na klíček, neposedí, nezastaví se, jsou roztěkaní. Pří třesu a plachosti použiji Gelsemium sempervirens 30 C. Vše do odeznění příznaků. 

Členství v HLA
Online
přihláška
Homeopatické vzdělávání garantované HLA, nejbližší vzdělávací akce:

Kontakt

Homeopatická lékařská asociace, z.s.
Národní 11
Praha 1 110 00
Česká republika mapa

Email:
info@hla-homeopatie.cz

Kontakty na lékaře-homeopaty:
svethomeopatie.cz

Kontakty na kancelář HLA:
Tým HLA

Pro média:
Informace pro média a tiskové zprávy naleznete zde