PřihlášeníDojmy z Jarního homeopatického semináře 2024

Dojmy z Jarního homeopatického semináře 2024

Chci se se všemi podělit hned začerstva o zážitky z homeopatického setkání. Letos bylo věnováno autoimunitním onemocněním.

Snad se mi podaří, alespoň trochu přenést skvělou atmosféru, která na Hluboké panovala. Bylo to opět obrovské sdílení zkušeností, začínající homeopatičtí elévové nestačili téměř nasávat tok energie a informací, který na setkání proudil! Program totiž začal pěkně v tempu hned ve čtvrtek večer přednáškou RNDr. Pavla Suchánka z IKEMu o stravě při autoimunitních onemocněních. Tak elementární věc, a tak důležitá! Vím, že určitě musím zařadit do svého jídelníčku omega – 3 mastné kyseliny!

Druhý den programu se organizátorkám podvedlo výborně poskládat program. Zakladatelka HLA MUDr. Hanka Váňová přednesla příspěvek s velkou filozofickou nadstavbou. Hovořila v něm mimo jiné o tom, jak obnovit integritu JÁ, jak harmonizovat tělo a mysl, neboť "změnou myšlení můžeme změnit tělesné procesy!"

Pak se s posluchači podělila o své zkušenosti lékárnice Mgr. Jana Pilecká. Zdaleka to nebylo obyčejné poradenství za tárou, její koncept propojuje a sceluje její zkušenosti a poznatky a z něj potom vyplývá komplexní přístup k pacientovi.

Pak se k nám online připojila Mgr. Margareta Šlemínová, aby objasnila psychosomatický kontext autoimunitních onemocnění. Jako vždycky byla excelentní a odkryla důležitost prožitkové terapie. Její informace o homeopaticích vyrobených z lanthanoidů a jejich důležitosti pro léčení autoimunitních nemocí byly nedocenitelné.

Celý nabitý program druhého dne uzavřela skvělá MUDr. Kateřina Formánková. Sdělení o střevě jako imunitním orgánu bylo nabité cennými informacemi jako vždycky. Doplnila jej výbornými kazuistikami, tak jak jsme u ní zvyklí.

Pak jsme si vychutnali příjemnou atmosféru Hluboké, procházeli jsme se zámeckým parkem, někteří zvládli i prohlídku zámku. Vyvrcholení tohoto dne přišlo po výborné večeři! Náš kolega MUDr. Jiří Prokopec se svou kapelou Nakopr rozproudil zábavu, ze které se vyklubal taneční večer. Ráno zájemce o metabolickou jógu pěkně rozhýbala lektorka Antonie Pitrochová a po snídani jsme pokračovali v programu.

Na řadě byla se svým příspěvkem o revmatoidní artritidě MUDr. Pavla Koželuhová. Podala nám vyčerpávající výčet homeopatických léků od notoricky známého Rhus toxicodendronu až po malé léky Hedeoma či Angustura vera. Odměna, kterou za svůj výkon dostala byla sladká! Miska jahod se šlehačkou! Všichni jsme jí trochu záviděli, ale organizační tým na nás myslel a o přestávce jsme ochutnali všichni. To si budu pamatovat už napořád.

Celé setkání zakončila MVDr. Míša Švaříčková. Své zkušenosti s léčbou chybně fungující štítné žlázy samozřejmě neomezila pouze na zvířata.

Celým programem nás provázelo partnerství firmy Boiron. Připili jsme si společně na úspěch přípravků Colental a Coryzalia pro děti, jež byly čerstvě uvedeny na náš trh.

Jsem moc ráda, že jsem mohla zúčastnit této skvělé akce. Z informací, sdílení zkušeností a pozitivní energie budu čerpat ještě dlouho.

Mgr. Romana Vraspírová

Členství v HLA
Online
přihláška
Homeopatické vzdělávání garantované HLA, nejbližší vzdělávací akce:

Kontakt

Homeopatická lékařská asociace, z.s.
Národní 11
Praha 1 110 00
Česká republika mapa

Email:
info@hla-homeopatie.cz

Kontakty na lékaře-homeopaty:
svethomeopatie.cz

Kontakty na kancelář HLA:
Tým HLA

Pro média:
Informace pro média a tiskové zprávy naleznete zde