PřihlášeníHomeopatie je zemí se svým jazykem…

Homeopatie je zemí se svým jazykem…

 Homeopatie je zemí, která je podobně jako všechny jiné země určena a vymezena svými hranicemi a svým jazykem. Slova homeopatického jazyka, to jsou homeopatická léčiva, která jsou ve většině zemí na světě stanovena, kodifikována a zákonem regulována.  

Těchto slov je mnoho, a přestože existují různé způsoby – apriori všechny oprávněné – jak je napsat a jak je používat, máme alespoň to štěstí, že používáme ta stejná slova.

Homeopatie je jazyk. Jistěže pluralitní a rozmanitý, ale specifický. Abychom mohli být opravdu účinní v oboru homeopatie, je nezbytné znát mnoho slov, jako v každé zemi, jako v každém jazyce. Ale i s několika málo slovy se v cizí zemi můžeme v každodenních situacích domluvit: v hotelu, v restauraci, na letišti, v taxi, v obchodech...Slova, která nám pomohou se snadno domluvit v oblasti homeopatie v běžných situacích, jsou arnica, chamomilla, apis, arsenicum album a pár dalších. Tato slova jsou klíčová a jelikož jsou velmi účinná, chceme se jich naučit víc.

A tak se učíme stále nová a nová slova, používáme je s větší přesností, větší účinností a zjišťujeme, že je také třeba se naučit gramatiku a různé nuance. A čím více je používáme, tím více si věříme, tím více získáváme motivace a tím podáváme lepší výkony.

Náš jazyk je definován zcela přesně: „slovy“ našeho jazyka jsou léky čím dále tím více kodifikované a zákonem regulované. Homeopatické léky uznávají farmaceutické encyklopedie většiny zemí světa, což je pro samotnou homeopatii faktickým uznáním.

Christian Boiron, dne 14.5.2008
Zdroj: kniha „Proč důvěřuji homeopatii“

Chcete se o homeopatii dozvědět více? Pokud zní vaše odpověď "ANO", doporučujeme Vám knihu Christiana Boirona "Proč důvěřuji homeopatii". Autor v knize popisuje svou cestu a svůj vztah k homeopatii. Bez okolků, gest či sektářských úchylek: "Jsem natolik přesvědčen o dnešním významu a potenciálu homeopatie, že mohu bez obav hovořit i o jejích slabých stránkách a mezích. Stejně jako alopatie, i ona se musí neustále přehodnocovat, zpochybňovat a vyvíjet, a zdokonalovat tak svoji službu pacientům".

Knihu si můžete objednat v kanceláři Homeopatické lékařské asociace na e-mailu: info@hla-homeopatie.cz. Cena pro členy HLA: 170,- Kč, Cena pro nečleny: 190,- Kč. K ceně bude připočteno balné, poštovné a poplatky za dobírku ve výši 90,- Kč.

Členství v HLA
Online
přihláška
Homeopatické vzdělávání garantované HLA, nejbližší vzdělávací akce:

Kontakt

Homeopatická lékařská asociace, z.s.
Národní 11
Praha 1 110 00
Česká republika mapa

Email:
info@hla-homeopatie.cz

Kontakty na lékaře-homeopaty:
svethomeopatie.cz

Kontakty na kancelář HLA:
Tým HLA

Pro média:
Informace pro média a tiskové zprávy naleznete zde