PřihlášeníHIV, AIDS - Maun Homeopathy Project

HIV, AIDS - Maun Homeopathy Project

Před deseti lety byl v Severní Botswaně, v oblasti s vysokým výskytem HIV pozitivních pacientů, zahájen Maun Homeopathy Projekt. Ten změnil život mnoha lidem. 

Do Maun Homeopathy Projektu bylo zapojeno více než 3000 lidí žijících v oblasti Maun a jeho okolí. Služby poskytované v rámci projektu jsou velmi oceňovány a místními lidmi žádány, nebot homeopatie je považována za nezbytnou součást péče o pacienty, kteří žijí s HIV a AIDS, a procházejí antiretrovirální (ARV) léčbou, nebo jsou traumatizováni či zneužíváni.

"Stav pacientů, s nimiž spolupracujeme se rozhodně zlepšil. Netrpí vedlejšími účinky a jsem si jist, že holistický přístup k léčbě jejich stavu pomohl. Zlepšili se jak fyzicky, tak psychicky. Homeopaté zapojení do projektu se sešli s pacienty, nějaký čas jim naslouchali a zjišťovali jejich konkrétní potřeby – to mimo jiné zaplnilo i obrovskou mezeru v péči o nemocné, protože zdravotnický personál nemá často čas ani znalosti o sociálních důsledcích nemoci", říká Allison Brown, nezávislá sestra v rámci hodnocení projektu.

Seznamte se blíže s příběhy pacientů…

Kutlo je HIV pozitivní a již dva roky bere antiretrovirové léky

"Homeopatická léčba mi opravdu hodně pomohla. V současné době pracuji jako zahradnice. Když jdu na pole, cítím se dobře. Unesu i 25 kg fazolí bez bolestí. Ale nejlepší ze všeho je, že se cítím být opět šťastná."

Předtím než byla Kutlo zapojena do Homeopathy Maun Projektu, zjistila, že vedlejší účinky jejích ARV léků jsou velmi nežádoucí. Trpěla slabostmi, zvracením, závratěmi a vysokými teplotami. Neuvěřitelně jí bolely klouby, měla trvalý bolestivý kašel, ale i potíže s dýcháním. Život v malém domě, spánek s dalšími 11 lidmi na pokoji Kutlo příliš nepomáhalo. Byla v depresi, vyčerpána a měla neustále strach, co je s jejími dětmi, zatímco ona trpí bolestmi.

Avšak po dvouměsíční homeopatické léčbě, kterou užívala k léčbě antiretrovirální, nám Kutlo řekla, že je na tom mnohem lépe. Má dostatek energie na péči o zahradu, kde pracuje – neboť se nemusí zabývat vedlejšími účinky ARV léků. Pryč jsou její bolavé klouby, zvracení a bolesti zad a vrátila se jí i chuť k jídlu!

V současné době může Kutlo směle pokračovat ve své práci a vydělat tak na jídlo, oblečení a vzdělání svých dětí.

Malebogo, 35 let je HIV pozitivní a cítí se stále slabá a nemocná

Malebogo je 35 let, je HIV pozitivní a cítí se velmi slabá a nemocná. V současné době žije se svým manželem a třemi dětmi. Pracuje jako služebná a její, byť velmi nízký příjem je pro rodinu zásadní, neb se jedná o jediný způsob, jak vydělat pro rodinu peníze. Ale práce je pro ni „boj“, protože Malebogo je HIV pozitivní a trpí chronickým kašlem, který ji nedovolí celou noc spát, což obnáší, že se cítí být stále vyčerpaná. Malebogo také velmi zhubla, často trpí afty v ústech, křečemi, brněním v nohou a zácpou.

"Moc se bojím. Je toho na mě moc. Můj manžel nefunguje. Bolí mě to uvnitř, jsem v depresi. V noci, když se vzbudím, přemýšlím. Kdo se postará o mé děti, když zemřu? Přemýšlím o umírání.“ Malebogo se zapojila do projektu a navštívila homeopata. Po třech konzultacích uvedla, že kašel je pryč, dobře spí a její další fyzické příznaky zmizely. Malebogo se cítí více pozitivní a je plná energie. Její život je stále velmi těžký, ale teď má důvod k úsměvu.

"Mé obavy jsou stále tu, chvíli přicházejí, pak odcházejí. Stále mám strach o peníze a své děti, ale to je život a já mám teď sílu v něm pokračovat.

Stephen Zulu, ředitel "Shelter Botswana", místní charitativní organizace, která poskytuje domácí péči lidem žijícím s HIV a AIDS v Maun říká: „Naši klienti si podpory našich sponzorů velmi cení. Vzpomínám si na jednu paní, která byla velmi slabá, hubená a bez chuti, plivala krev a nemohla chodit. Díky homeopatické léčbě je schopna dělat domácí práce a cítí se dobře. Další muž nebyl schopen chodit, měl bolavé a oteklé nohy. Po homeopatické léčbě může dokonce hrát fotbal. Jsme vděčni za spolupráci s partnery, kteří nás podporují.

Zdroj: www.homeopathybotswana.com/patient-stories/

Členství v HLA
Online
přihláška
Homeopatické vzdělávání garantované HLA, nejbližší vzdělávací akce:

Kontakt

Homeopatická lékařská asociace, z.s.
Národní 11
Praha 1 110 00
Česká republika mapa

Email:
info@hla-homeopatie.cz

Kontakty na lékaře-homeopaty:
svethomeopatie.cz

Kontakty na kancelář HLA:
Tým HLA

Pro média:
Informace pro média a tiskové zprávy naleznete zde