PřihlášeníChronické respirační infekce v dětském věku

Chronické respirační infekce v dětském věku

Chronické respirační infekce v dětském věku jsou téměř každodenní problematikou nejen v ordinacích praktických dětských lékařů. Pokud se tyto problémy nevyskytnou již v nejranějším věku, velmi pravděpodobně se objeví v době nástupu dětí do kolektivu. 

 

 

Zdánlivě banální problematika je ale velmi komplexní a její řešení často svízelné. Je nutné vyloučit organický podklad obtíží a také případný skrytý imunodeficit nebo metabolickou poruchu. Nicméně často ani komplex vyšetření neodhalí závažnější příčinu. Stavy se často opakují a výsledkem je řetězec: infekt – často podané antibiotikum jako řešení i u virové infekce (ve snaze zabránit superinfekci či jako „poslední“ řešení) – narušení fyziologické mikroflóry dýchacích cest i střeva – sekundární narušení obranyschopnosti systémové i slizniční – protrahované zotavování křehkých sliznic – a opět infekt. V praxi je jistě velmi těžké rozhodnout, kdy jsou antibiotika plně indikována a kdy ne, protože každá aplikace antibiotik vede k narušení fyziologické mikroflóry a přirozené slizniční bariéry, se všemi negativními konsekvencemi. O jedno z možných řešení takových situací bych se rád podělil na následujících řádcích...

Celý článek si můžete přečíst v tištěném vydání Zdravotnických novin nebo na portálu ZDRAVOTNICKÉ NOVINY.

"Uvedená kazuistika dokazuje, že i úporné případy recidivujících respiračních infekcí lze úspěšně řešit s pomocí léků v homeopatickém ředění a správně vedená léčba může pacientům významně pomoci. V praxi jsem se opakovaně přesvědčil, že symptomatická úleva v případě akutních potíží je s použitím dobře vybraného léku dle principů klinické homeopatie rychlá. Pro dlouhodobé vedení případu a ve snaze podstatně zlepšit stav pacienta je také nutné pečlivě zvolit správný lék s hlubokým účinkem, který dokáže nastolit významnou změnu v obranyschopnosti organismu.", říká MUDr. Jaroslav Čupera.

Nenechte si uvedený článek ujít...

Členství v HLA
Online
přihláška
Homeopatické vzdělávání garantované HLA, nejbližší vzdělávací akce:

Kontakt

Homeopatická lékařská asociace, z.s.
Národní 11
Praha 1 110 00
Česká republika mapa

Email:
info@hla-homeopatie.cz

Kontakty na lékaře-homeopaty:
svethomeopatie.cz

Kontakty na kancelář HLA:
Tým HLA

Pro média:
Informace pro média a tiskové zprávy naleznete zde