PřihlášeníSeminář Homeopatická léčba poruch příjmu potravy

Seminář Homeopatická léčba poruch příjmu potravy

Homeopatická lékařská asociace uspořádala koncem listopadu na Masarykově univerzitě v Brně jednodenní seminář MUDr. Elišky Bartlové na téma homeopatické léčby Anorexie.

MUDr. Bartlová se neomezila pouze na homeopatickou terapii anorexie. 

 

Tématem přednášky byly tedy nejen „velké“ a „malé“ homeopatické léky, ale i psychologické, biologické a sociální faktory, které k anorexii mohou vést, varovné příznaky, které okolí nemocného často vůbec nevnímá a samozřejmě nesmírně zajímavé kazuistiky.
A ačkoliv zřejmě nikdo z přítomných posluchačů nemá s léčbou anorexie takové praktické zkušenosti jako dr. Bartlová, se na konci semináře u kazuistiky z řad přítomných rozpoutala čilá názorová diskuze. Z ní bylo zcela jasně vidět, že všichni pochopili nejen působení konkrétních homeopatických léků, ale také možnosti hlubokého účinku homeopatických léků na psychiku pacienta postiženého anorexií i na celou jeho rodinu.

Z názorů posluchačů:
Já si Elišku Bartlovou vždy velmi ráda poslechnu, mou specializací je sice ORL, proto se s léčbou anorexie ve své ambulanci zřejmě zabývat nebudu. Myslím si ale, že je důležité znát příznaky, které k diagnóze mohou vést a ty zde byly z různých pohledů zmíněny mnohokrát.
MUDr. Fullerová Vladimíra

Z tématu jsem nadšená, i když jsem zpočátku měla trochu obavy, jestli to nebude moc náročné a jednostranné. Jsem totiž lékárník, i když z lékárny, která je na homeopatii výrazně orientována.
Na seminář jsem se přihlásila, protože jsem toto téma z pohledu homeopatie ještě neslyšela.
V lékárně máme koutek, který je vyhrazený pro homeopatické pacienty a tam řešíme celou řadu potíží akutních i chronický, i když tak vážných nikoliv.
A ačkoliv vím, že anorexii asi nikdy léčit nebudu, v přednášce zaznělo obrovské množství „vedlejších“ informací, takových „odboček“ a hlubších informací o lécích, které jsem zatím nikde neslyšela. Ať už to byly léky na potíže trávící, psychické nebo např. na potíže s nesnášenlivostí mléka. A tyto informace budu mít určitě možnost využít.
PharmDr. Jitka Pešlová 

Členství v HLA
Online
přihláška
Homeopatické vzdělávání garantované HLA, nejbližší vzdělávací akce:

Kontakt

Homeopatická lékařská asociace, z.s.
Národní 11
Praha 1 110 00
Česká republika mapa

Email:
info@hla-homeopatie.cz

Kontakty na lékaře-homeopaty:
svethomeopatie.cz

Kontakty na kancelář HLA:
Tým HLA

Pro média:
Informace pro média a tiskové zprávy naleznete zde