PřihlášeníTrocha historie "našeho" časopisu

Trocha historie "našeho" časopisu

Je to již 7 let, co začal pravidelně vycházet časopis Homeopatická Revue. 

První Homeopatická revue, jako časopis nově založeného sdružení Homeopatické lékařské asociace, vyšel v lednu 2008.
Šéfredaktorem byl v té době MUDr. Miroslav Černý (který se podílel na vydávání předchozího Homeopatického bulletinu řadu úspěšných let) a úvodní slovo s prosbou o spolupráci všech členů napsal MVDr. Václav Holzbauer.

Pamětníci si možná vzpomenou, že v obsahu byla např. úvaha MUDr. Ilony Ludvíkové nad 91. a 92. paragrafem Organonu léčebného umění a článek MUDr. Hany Váňové o založení Homeopatické lékařské asociace.

Druhý díl naší Revue vyšel v dubnu 2008, šéfredaktorem se v té době stala po odchodu Dr. Černého paní doktorka Miriam Kabelková. Od tohoto čísla začala vycházet Abeceda klinické homeopatie z pera Dr. Váňové a stalo se pravidlem, že úvodník píše vždy šéfredaktor.
V úvodníku je opět prosba o širokou spolupráci se členy HLA a mimo jiné i článek o účasti rady HLA na homeopatickém kongresu v Heidelbergu.
Během období, kdy byla paní MUDr. Miriam Kabelková šéfredaktorkou, se jí podařilo vtisknout Homeopatické revue novou tvář, bylo zařazeno veterinární okénko, čtenáři získávali pravidelné informace z mezinárodního homeopatického dění, byly zařazeny reflexe z konzultačních odpolední, překlady zajímavých zahraničních článků atd.

Homeopatickou revue vedla až do května roku 2010. A také byla jedním ze zakládajících členů Homeopatické lékařské asociace, za což jí patří velký dík.
V její práci jsem pokračovala od 9. čísla Revue do dnešního dne a věřím, že se nám společnými silami podařilo nejen dobře navázat na její práci, ale díky vašim příspěvkům posunout časopis o kousek dále.

V příštím kalendářním roce dokončíme Abecedu klinické homeopatie, kterou začala dr. Kabelková a budeme i nadále pokračovat v jejím rozšiřování většími i malými léky.

MUDr. Kateřina Formánková

Členství v HLA
Online
přihláška
Homeopatické vzdělávání garantované HLA, nejbližší vzdělávací akce:

Kontakt

Homeopatická lékařská asociace, z.s.
Národní 11
Praha 1 110 00
Česká republika mapa

Email:
info@hla-homeopatie.cz

Kontakty na lékaře-homeopaty:
svethomeopatie.cz

Kontakty na kancelář HLA:
Tým HLA

Pro média:
Informace pro média a tiskové zprávy naleznete zde