PřihlášeníJarní homeopatické setkání splnilo očekávání

Jarní homeopatické setkání splnilo očekávání

Minulý květnový víkend patřil již tradičně jarnímu setkání homeopatů - lékařů, psychologů, lékárníků, porodních asistentek a dalších odborníků, kteří užívají ve své praxi homeopatii. Více než 150 účastníků se sjelo na tři dny do Prahy, aby načerpali nové informace z praxe zkušených odborníků a vzájemně si předali zkušenosti ze své každodenní praxe.

Letošní jarní seminář pořádaný Homeopatickou lékařskou asociací byl zaměřen na témata z oblasti gynekologie a psychosomatiky. Účastníci se tak mohli dozvědět, jak může homeopatie zlepšit možnosti života bez uroinfektů, co lze udělat pro matku a dítě během gravidity nebo jak do života navrátit imunitu, ženskost a ztracený řád.

Vítaným zpestřením byla účast francouzské lékařky, gynekoložky, Dr. Christelle Besnard-Charvet, autorky knihy Homeopatie a perimenopauza, kterou vydalo v roce 2014 nakladatelství Grada. Jejím zkušenostem byl věnován celý sobotní den. Přednášky s názvem “Homeopatická podpora u onkologických pacientek” a "Neplodnost - možnosti a limity homeopatie" paní doktorky Charvet byly určeny i širší odborné veřejnosti, tedy i těm odborníkům, kteří nemají přímou zkušenost s homeopatií, přesto se však chtějí o možnostech této šetrné léčebné metody dozvědět více.

Neděle pak patřila výhradně psychosomatice. Zkušené psycholožky Mgr. Margareta Šlemínová a Mgr. Eva Pávková přítomným sdělily, jak je to s harmonií mužského a ženského principu z pohledu psychosomatiky. Zařazení psychologie bylo pro účastníky velmi inspirující a podle reflexe ze strany účastníků nemálo obohatí jejich odbornou praxi.

Podle ohlasů přítomných setkání předčilo očekávání účastníků.

"Velmi často jezdím na různé kongresy ve svém oboru a mám srovnání, co se organizačních věcí týče. Musím Vám střihnout poklonu, nemáte konkurenci široko daleko. Od začátku až dokonce naprosto profesionálně organizovaná akce. Byl vidět obrovský kus práce, který je za tím vším. Celý víkend byl harmonický, mohli jsme si všichni dovolit ten luxus vypnout hlavu a věnovat se jen homeopatii, protože o nás bylo dokonale postaráno. Jsem pyšná, že jsem členkou HLA."

"Jsme rádi, že jsme byli na jarním semináři, byli jsme nadšeni atmosférou, která je absolutně nepřítomná na klasických konferencích. Jednota účastníků byla úžasná. Ještě dlouho budeme z jarního setkání čerpat."

Členství v HLA
Online
přihláška
Homeopatické vzdělávání garantované HLA, nejbližší vzdělávací akce:

Kontakt

Homeopatická lékařská asociace, z.s.
Národní 11
Praha 1 110 00
Česká republika mapa

Email:
info@hla-homeopatie.cz

Kontakty na lékaře-homeopaty:
svethomeopatie.cz

Kontakty na kancelář HLA:
Tým HLA

Pro média:
Informace pro média a tiskové zprávy naleznete zde