PřihlášeníNOVINKA - ROZŠÍŘILI JSME VZDĚLÁVÁNÍ PRO FARMACEUTY!

NOVINKA - ROZŠÍŘILI JSME VZDĚLÁVÁNÍ PRO FARMACEUTY!

Ve školním roce 2015/2016 dojde k některým změnám ve vzdělávání farmaceutů v homeopatii. Zcela zásadní pro tyto změny bylo otevření Homeopatické lékařské asociace, která je přidruženou organizací ECH (European Committee for Homeopathy) a svým systémem vzdělávání odborníků na homeopatii je začleněna do společného evropského rámce, také pro farmaceuty.

Lékárna, jejíž personál je odborně způsobilý v homeopatii, zvyšuje v dnešní době agresivní konkurence svoji specifičnost. Ovšem homeopatická klientela je náročnější, zajímá se o samoléčení a prevenci a vyhledává zdravotní informace. Je tedy nutné, aby lékárník, na kterého se takový klient či pacient obrátí s žádostí o radu, byl v homeopatii skutečně kompetentní. Pokud se nechce spokojit pouze s prodáváním homeopatických léků, je především třeba, aby byl v homeopatii dostatečně vzdělán.

Aby na základě vzájemně provázaného systému vzdělávání v homeopatii, který zajistí trvalé zvyšování odborné úrovně, vznikl nový statut lékárníka – odborníka na homeopatii, který bude plně kompetentní k doporučování homeopatických léčivých přípravků při samoléčbě, je nově umožněno i farmaceutům společné studium I.cyklu CEDH (Střediska vzdělávání a rozvoje homeopatie -francouzského homeopatického vzdělávacího institutu se čtyřicetiletou tradicí), které se skládá z 6-ti dvoudenních seminářů. Přednášejícími budou čeští a francouzští lékaři s akreditací CEDH a s mnohaletou zkušeností s homeopatickou terapií ve vlastní klinické praxi.

Více informací o tomto studiu, ke kterému jste srdečně zváni, najdete na cedh.cz/studium.php

PharmDr. Renata Semeráková, garant Farmaceutické sekce HLA

DOPIS PŘEDSEDKYNĚ HLA, MUDr. et MUDr. Ilony Ludvíkové

Jako předsedkyně HLA (Homeopatické lékařské asociace) jsem potěšena nadstandartním zájmem farmaceutů v České republice posunovat svoji profesionální úroveň a zároveň snahu stát se nezastupitelným článkem v rámci komplexní péče o zdraví našich občanů. Kvalitní doporučení odborně vyspělého farmaceuta je pro mnohé klienty nalezením nové cesty ke svému zdravějšímu životnímu stylu. Oboustranná spolupráce a vzájemný respekt ve vztahu farmaceut - lékař znamená pro homeopatickou terapii veliký posun směrem k poskytování kvalitních rad přizpůsobených klientovi doslova na míru. Individualizace poradenství na základě homeopatických znalostí přinese Vaší práci osobitý rozměr a Vám samotným pak pocit skvěle odvedené práce. Ta je jednoznačnou cestou přímo do srdce spokojených klientů každé lékárny.

Za homeopatické lékaře naší asociace Vám přeji hodně radosti při objevování homeopatie a z naší strany mohu přislíbit veškerou odbornou podporu během studia.

MUDr. et MUDr. Ilona Ludvíková, předsedkyně HLA

Členství v HLA
Online
přihláška
Homeopatické vzdělávání garantované HLA, nejbližší vzdělávací akce:

Kontakt

Homeopatická lékařská asociace, z.s.
Národní 11
Praha 1 110 00
Česká republika mapa

Email:
info@hla-homeopatie.cz

Kontakty na lékaře-homeopaty:
svethomeopatie.cz

Kontakty na kancelář HLA:
Tým HLA

Pro média:
Informace pro média a tiskové zprávy naleznete zde