PřihlášeníBlíží se European Congress for Homeopathy 2016 s českou účastí!

Blíží se European Congress for Homeopathy 2016 s českou účastí!

Ve dnech 17.-19.11.2016 se ve Vídni uskuteční European Congress for Homeopathy 2016. Bude to zcela mimořádná událost v homeopatii, protože ji pořádá Evropský výbor pro homeopatii (ECH), International association of veterinary homeopaths (IAVH) a Evropská federace pacientských homeopatických organizací (EFHPA).

Kongres tématicky pokrývá jak humánní, tak i veterinární homeopatickou léčbu. První den je věnován pediatrické problematice, druhý léčbě dospělých a třetí den kongresu je vyhrazen přednáškám o léčbě seniorů.

V průběhu kongresu nicméně zazní i zajímavé přednášky o homeopatické farmacii, výzkumu v homeopatii a mnohé další. Těšit se tak můžeme například na panelovou diskuzi o vývoji v homeopatické farmacii, dostupnosti homeopatických léčiv či vývoji homeopatického průmyslu. Koordinátorem této sekce je Mag Pharm Ilse Muchitsch, koordinátorka podvýboru pro farmacii ECH. Svoji přednášku zde bude mít například i zakladatel homeopatické lékárny Remedia, Mag Pharm. Robert Müntz a mnozí další.

Jedním z nosných témat kongresu je i podpora onkologických pacientů. V této sekci bude jistě zajímavé sdělení dr. Michaela Frasse, autora, který publikoval svoje práce z oblasti homeopatie a intenzivní medicíny například v časopise Chest a nedávno vydal knihu o použití homeopatie na jednotkách intenzivní péče. Na přednášku s názvem Individualised medicine requires indicvidualized reserach se už moc těším. Zajímavá bude určitě i přednáška Homeopathy in the perspective of Integrative oncology, kterou bude mít dr. Ellio Rossi z homeopatické kliniky Cittadella della salute Campo di Marte Lucca v Itálii.

Kromě výše zmíněných přednášek je v programu kongresu i blok věnovaný historii, etice a teorii homeopatie. Zvanými řečníky jsou zde například prof. Martin Dinges, který bude mít přednášku na téma Medical Pluralism in Europe and India, a dr. Robert Jütte, současný ředitel Institutu pro historii medicíny Robert Bosch Foundation ve Stuttgartu. Ve své knize o historii homeopatie v Evropě nezapomněl ani na kapitolu o homeopatech v Čechách a na Moravě.

Homeopatická lékařská asociace bude mít mezi přednášejícími také svoje želízka v ohni - MUDr. Jaroslava Čuperu a MUDr. Pavlu Koželuhovou! Pevně věříme, že jejich sdělení účastníky kongresu zaujmou.

KONGRESU SE MŮŽETE ZÚČASTNIT I VY. REGISTRACE PROBÍHÁ NA STRÁNKÁCH KONGRESU: http://homeopathycongress.eu/2016/

Členství v HLA
Online
přihláška
Homeopatické vzdělávání garantované HLA, nejbližší vzdělávací akce:

Kontakt

Homeopatická lékařská asociace, z.s.
Národní 11
Praha 1 110 00
Česká republika mapa

Email:
info@hla-homeopatie.cz

Kontakty na lékaře-homeopaty:
svethomeopatie.cz

Kontakty na kancelář HLA:
Tým HLA

Pro média:
Informace pro média a tiskové zprávy naleznete zde