PřihlášeníPracovní setkání ECH v litevském hlavním městě

Pracovní setkání ECH v litevském hlavním městě

Od roku 2015 je Homeopatická lékařská asociace plnoprávným členem ECH – Europen Commitee for Homeopathy. Zástupci HLA se proto ve dnech 15. – 17. dubna 2016 zúčastnili pracovního setkání ve městě Vilnius. 

Hlavním tématem jarního pracovního setkání ECH, bylo publikované prohlášení skupiny lékařů, lékárníků, veterinářů, biologů a dalších odborných pracovníků, kteří se setkali ve Freiburgu 30. ledna 2016 a kriticky vystoupili proti homeopatii. Ve své deklaraci žádali kompetentní osoby na poli systému zdravotní péče, aby odmítli homeopatii a zařadili ji mezi pseudovědecké metody.


Vzhledem k tomu, že se Německo považuje za domov homeopatie, která má v této zemi nepřerušenou popularitu, dostatek podpory na vysoké úrovni a málo opozice, vyvolala tato deklarace v homeopatických kruzích silné obavy z budoucnosti.


Reakcí byl program jarního pracovního setkání ECH, který se zabýval vyhodnocením aktuální pozice ECH a jeho mediální strategie ve vztahu k celoevropskému programu podpory zdraví Health2020.
Byly definovány stěžejní úkoly pro budoucí období, které se týkají jednotné strategie komunikace s médii prostřednictvím vyškolených zástupců, dále zintenzivnění vědecké práce v oblasti homeopatie a hledání finančních zdrojů pro homeopatický výzkum.

Další společná diskuse se týkala Evropského kongresu pro homeopatii, který se uskuteční ve Vídni 17. - 19. listopadu 2016. Ústřední téma letošního kongresu, na němž se očekává účast 400 až 500 lékařů-homeopatů a farmaceutů z celé Evropy, bude: Homeopatie-individualizovaná medicína pro každý věk.

Za HLA se Jarního setkání zúčastnili MUDR. Jaroslav Čupera a PharmDr. Renata Semeráková.
 

Členství v HLA
Online
přihláška
Homeopatické vzdělávání garantované HLA, nejbližší vzdělávací akce:

Kontakt

Homeopatická lékařská asociace, z.s.
Národní 11
Praha 1 110 00
Česká republika mapa

Email:
info@hla-homeopatie.cz

Kontakty na lékaře-homeopaty:
svethomeopatie.cz

Kontakty na kancelář HLA:
Tým HLA

Pro média:
Informace pro média a tiskové zprávy naleznete zde