PřihlášeníZajímavá kasuistika homeopatické léčby hepatitidy A

Zajímavá kasuistika homeopatické léčby hepatitidy A

Předsedkyně Homeopatické lékařské asociace, MUDr. Ilona Ludvíková, se s námi podělila o své bohaté zkušenosti v krátké, ale v mnoha stránkách obohacující homeopatické kasuistice.

„SKOROPOHÁDKA“ o infekční hepatitidě A
Jak už to v homeopatických poradnách chodí, ozval se mi po třech letech od poslední konzultace mladý muž (ročník 1984) s hospitalizační hysterií v hlase - má asi žloutenku, zatím byl kvůli extrémním hodnotám jaterních testů (AST i ALT desetkrát zvýšené, bilirubiny oba v normě) uložen na infekční oddělení k pozorování dalšího vývoje. Kromě dost nešetrné nemocniční stravy (např. párek běžně k večeři, plno rohlíků s máslem a také koprová omáčka…) zatím bez klasické medikace.
Takže jsem mu zkušeně poradila lék PHOSPHORUS 30CH, 5 granulí ráno a 5 granulí večer. Ošetřující lékařka z klinického pracoviště zděšením omdlévala a z úst se jí drala zajímavá věta: „…homeopatika neužívejte, víte, nic účinného v tom není, jedná se pouze o obyčejnou vodu nastříkanou na cukrových kuličkách …, ale mohlo by to poškozovat játra …“ Ale mladý jinoch se nevzdal a po letech pozitivních zkušeností s homeopatickými léky na hojení traumat užíval homeopatické léky dál.
Po pouhých třech dnech se jaterní testy snížily na polovinu, zaplesalo tedy mé homeopatické srdce a bohužel se i dmulo pýchou … takže zákonitě musel následovat pád. Jaterní testy stále klesaly, ale začal se zvedat bilirubin konjugovaný i volný. Klasická terapie odstartovala kortikoidními infuzemi válečné tažení. PHOSHORUS jsem tedy v začínající vřavě nenechala samotný a přidala jsem po hodině během celého dne kombinaci CHELIDONIUM MAJUS 9CH + NUX VOMICA 9CH.
Ukázalo se to jako výborný tah, po jednodenním užívání klesl bilirubin o 50 jednotek! Ukolébaná úspěchem jsem ponechala už jen PHOSPHORUS dvě dávky denně a CHELIDONIUM MAJUS 5CH 3x denně.
Leč klasik nemeškal a po infuzní terapii začalo postupné snižování dávek kortikoidů pomocí tablet (Prednison 40 mg). A to byl pro virem zdevastovanou jaterní tkáň zrádní úder. O několik jednotek opět stouply jaterní testy a hodnoty bilirubinů již neklesaly po desítkách, ale po jednotkách. Pokorně jsme se vrátili k původní kombinaci s NUX VOMICA 5CH. Z nemocnice byl tedy propuštěn, poněvadž se velmi rychle hodnoty jaterních testů zlepšovaly.
A jak to celé skončilo? Konec nebude pohádkový, ale otevřený ...
I praktický lékař se k mé myšlence pozvolného (jsme si oba vědomi rebound fenoménu), ale rychlejšího vysazování Prednisonu v tabletách připojil. S tím, že bude pacient stále užívat homeopatika, dodržovat předepsanou dietu a chodit po týdnu na krevní odběry, aby tak mohl klasický lékařský přístup ve spojenectví s homeopatickou léčebnou metodou urychlit rekonvalescenci mladého bojovníka.
Třeba se blýská na lepší časy a odosobněná medicína začne také postupně individualizovat terapeutické postupy. Já si to tedy přeji z celého srdce, neboť neustále myslím na větu: „všemi známými léčebnými postupy navracet lidem zdraví…“
A po této zkušenosti ještě připomínám zejména sama sobě: „pracuj s neustálou pokorou k přírodě… lékař totiž léčí, ale uzdravuje příroda...“

MUDr. Ilona Ludvíková
 

Členství v HLA
Online
přihláška
Homeopatické vzdělávání garantované HLA, nejbližší vzdělávací akce:

Kontakt

Homeopatická lékařská asociace, z.s.
Národní 11
Praha 1 110 00
Česká republika mapa

Email:
info@hla-homeopatie.cz

Kontakty na lékaře-homeopaty:
svethomeopatie.cz

Kontakty na kancelář HLA:
Tým HLA

Pro média:
Informace pro média a tiskové zprávy naleznete zde