PřihlášeníAktuality

Aktuality

 • Konference CAM v Poslanecké sněmovně

  17.6.2024 Dne 20. 6. 2024 v době od 9:30 do 14:00 hodin se uskuteční konference "JE ČAS ZAČÍT SPOLUPRACOVAT" pořádaná ve spolupráci s Institutem pro TCIM/CAM a pracovní skupinou pro alternativní a komplementární medicínu. Záštitu nad konferencí převzali paní poslankyně Margit Balaštíková a senátor Herbert Pavera.
 • HLA měla své zástupce na mezinárodním homeopatickém kongresu CEDH v Bruselu!

  17.6.2024 Po dvou letech se zástupci HLA opět zúčastnili mezinárodního kongresu CEDH. Již v pořadí 11. kongres CEDH se letos konal v Bruselu za účasti 550 zdravotních odborníků, homeopatů z 23 zemích celého světa.
 • Jarní homeopatický seminář 2024. Podpůrná terapie v rámci autoimunitních chorob.

  24.5.2024 Nastal den D, hodina H a po mnoha měsících příprav, telefonátů, probdělých nocí a litrů kávy se s očekáváním začínají sjíždět na Hlubokou nad Vltavou první hosté - posluchači – homeopaté – lékaři napříč odbornostmi, veterinární lékaři, lékárníci a další zdravotnické profese.
 • Nejčastější dětská onemocnění: Jak podpořit jejich léčbu pomocí homeopatik

  24.5.2024 Tisková zpráva, 22. května 2024, Praha V novorozeneckém a kojeneckém věku jsou děti nejcitlivější. Přesto se však potýkají s řadou běžných zdravotních obtíží.
 • Dojmy z Jarního homeopatického semináře 2024

  19.5.2024 Chci se se všemi podělit hned začerstva o zážitky z homeopatického setkání. Letos bylo věnováno autoimunitním onemocněním.
 • Setkání s novináři

  2.5.2024 Příjemné prostředí kavárny divadla Na Jezerce se stalo místem pro společnou snídaní s novináři mnoha známých periodik.
 • Regionální homeopatická setkání jsou za námi

  2.5.2024 Během měsíce dubna proběhla na mnoha místech naší země regionální homeopatická setkání.
 • Jaký byl seminář Sulfur - Lycopodium?

  13.3.2024 V sobotu 2. 3. 2024 se v prostorech hotelu ILFu v Praze uskutečnil specializační seminář Sulfur-Lycopodium. Zkušení lektoři MUDr. Eliška Bartlová a MUDr. Jaroslav Čupera nás provedli těmito léky „tak trochu jinak“.
 • Jarní homeopatický seminář - Podpůrná terapie v rámci autoimunitních chorob

  6.3.2024 Zveme vás na Jarní homeopatický seminář, který vám přinese pohled odborníků a zkušenosti z praxe při léčbě autoimunitních onemocnění.
 • Míra stresu ve společnosti roste. Pomoc nabízí správně nastavené rituály i šetrná homeopatie.

  19.2.2024 Řada lidí je pod tlakem osobních i celospolečenských problémů, které vedou k dlouhodobému stresu.
 • Sulfur

  12.2.2024 Je velmi důležitým homeopatickým lékem, jehož použití skrývá jistá úskalí. V dnešním článku se mu věnuje MUDr. Jaroslav Čupera. 
 • Nosní mandle, polypy a otitidy - nový webinář

  12.2.2024 Ve čtvrtek, 14. března se k nám můžete připojit a načerpat novinky a zkušenosti z praxe lékařky a lékárnice s problematikou ORL potíží.
 • Klinická odpoledne v praxi lékaře napříč republikou již v prodeji

  19.2.2024 Srdečně Vás zveme na setkání odborníků v rámci akce "Klinická odpoledne v praxi lékaře", která pro vás postupně chystáme.
 • Sulfur, Lycopodium - nový specializační seminář již 2. 3. v Praze

  16.2.2024 Lektorské duo MUDr. Jaroslav Čupera a MUDr. Eliška Bartlová připravili nový specializační seminář, kde vás naučí dva léky nejširšího terapeutického užití u dětí i dospělých.
 • Setkání lektorů HLA ukázalo "hlad" po dalším vzdělávání

  29.1.2024 Poslední lednový víkend se v Dobřichovicích u Prahy sešel tým lektorů Homeopatické lékařské asociace. Hlavním tématem setkání byla příprava vzdělávacího programu na příští školní rok a posílení lektorských dovedností o moderní přístup a nové výukové prvky.
 • Strategie ECH pro roky 2022 - 2026

  24.1.2024 Evropský výbor pro homeopatii (ECH), jehož je HLA aktivním členem, zastupuje všechny lékaře s dodatečnou kvalifikací v homeopatii, farmaceuty a další výzkumníky organizované ve 40 asociacích z 25 evropských zemí.
 • Long covid je stále aktuální

  23.1.2024 Začátkem ledna 2024 proběhla v médiích informace o zajímavé studii z amsterdamské univerzity v Holandsku. Autor studie Rob Wüst uvádí, že znají příčinu dlouhotrvajících obtíží u lidí po prodělání onemocnění covid-19, tzv. long covidu.
 • Informace o platbě členského příspěvku

  19.1.2024 Milé členky a členové HLA! S novým rokem přišel čas na platbu členského příspěvku na rok 2024. Děkujeme za Vaši přízeň. Tým HLA 
 • Cesta WHO ke globální integraci komplementární medicíny

  3.1.2024 HLA jakožto člen European Committe for Homeopathy (ECH) sleduje aktivity ohledně komplementární medicíny a homeopatie i na celosvětové úrovni. Světová zdravotnická organizace WHO již mnoho let vyvíjí aktivity k začlenění systémů tradiční medicíny do současných zdravotnických systémů po celém světě. Pro mnoho milionů obyvatel Země je pak tradiční medicína jedinou zdravotní péčí, která se jim může dostat.
 • PF 2024

  3.1.2024 Milé členky a členové, milí studenti a studentky, s příchodem nového roku vám chceme popřát pochopení ve vaší nelehké, ale důležité práci. Klinická homeopatie není jen profese, ale cesta, na které se učíme o sobě, o druhých a o nekonečných možnostech celostního přístupu k člověku.
 • "Žijeme v 21. století, terapeutické postupy se musí přizpůsobit poznatkům medicíny tohoto století."

  3.1.2024 Homeopatická lékařská asociace chystá na 23. listopadu 2023 jedinečný webinář s doktorkou veterinární medicíny a expertní konzultantkou homeopatické terapie Dr. Marie-Noëlle Issautier z Francie. V této souvislosti nabízíme našim čtenářům rozhovor s touto významnou lektorkou.
 • Reflexe z Kongresu integrované medicíny

  3.1.2024 Je za námi další Kongres integrované medicíny, letos 8. ročník, který se tradičně konal v nádherných prostorách paláce Žofín v Praze dne 3. listopadu 2023.
 • Tisková konference Homeopathy Research Institute a Toluna Harris Interactive

  3.1.2024 V úterý, 28. listopadu se v 15:30 hodin koná tisková konference Homeopatického výzkumného institutu (HRI) a institutu pro výzkum veřejného mínění Toluna Harris Interactive.
 • Povědomí o homeopatii v Česku roste. Trend zaznamenává celá Evropa.

  3.1.2024 Tisková zpráva, Praha, 3. 8. 2023 Každý druhý Čech alespoň jednou v životě použil homeopatii, více než tři čtvrtiny z uživatelů homeopatie jsou s touto metodou spokojené a většina Čechů si myslí, že homeopatie by jejich lékařem či lékárníkem měla být nabízena častěji nebo stejně často jako dnes. To jsou jen některá z dat zveřejněných v průzkumu společnosti Harris Interactive, která provedla šetření v první polovině roku 2023 v celkem 9 evropských zemích.
 • Zemřel Chris Day, průkopník ve veterinární medicíně

  3.1.2024 European Committee for Homeopathy s hlubokým zármutkem oznamuje, že dne 19. dubna 2023 zemřel Chris Day, veterinární homeopat a prezident britské asociace veterinárních homeopatů . Podnítil zapojení veterinářů do Homeopatické fakulty, vytvořil veterinární kurz a byl jedním z prvních příjemců kvalifikace VetMFHom. Veterinární homeopatická profese vděčí za svou existenci Chrisově práci. Jeho kniha "The Homeopathic Treatment of Small Animals" pomohla mnoha kolegům začít praktikovat veterinární homeopatii.
 • Nové vzdělávací akce i Jarní homeopatický seminář!

  17.2.2023 Milé členky, členové HLA, studenti a příznivci homeopatie! Jste už přihlášeni na naše nejbližší akce? Pojďme se podívat, co nás v nejbližší době čeká. Věříme, že si vyberete! Těšíme se na Vás. Tým HLA 
 • Tetanus

  4.2.2023 Tetanus je infekční vysoce smrtelné onemocnění způsobené bakterií Clostridium tetani. Vnímavá jsou všechna teplokrevná zvířata, včetně člověka. Spory bakterií se nacházejí v půdě (zde vydrží stovky let) a do těla se nejčastěji dostanou při poranění (u koní se popisuje i pomnožení z trávicího traktu). K pomnožení bakterií a tvorbě nebezpečného toxinu, který onemocnění způsobuje, je třeba nedostatek kyslíku. Proto jsou největším nebezpečím hluboké bodné rány a nejlepší prevence je vymytí rány peroxidem vodíku.
 • Homeopatie je v Rakousku nejoblíbenější doplňkovou terapií

  22.1.2023 Nová studie trhu Wiener Städtische (Vienna Insurance Group) potvrzuje, že komplementární a alternativní medicína je v Rakousku dobře zavedená a zájem o tyto léčby roste.
 • Hezké Vánoce

  22.1.2023 Pohodové Vánoce a klidné prožití svátečních dnů vám přeje tým HLA.
 • Reflexe z 10. kongresu CEDH v Římě

  10.1.2023 Závěr roku patřil v našem online prostoru webináři, v jehož rámci lektoři HLA shrnuli zásadní informace z 10. mezinárodního kongresu CEDH, který proběhl na konci října v Římě. 
 • Negativní rozhovor o homeopatii ve Studiu 6 na ČT24

  10.11.2022 Otevřený dopis předsedkyně Rady HLA, MUDr. Ilony Ludvíkové, šéfredaktorovi zpravodajství ČT Petrovi Mrzenovi.
 • Pozvánka na webinář PSYCHOHYGIENA V PRAXI

  10.11.2022 Srdečně vás zveme na webinář pro váš seberozvoj s názvem Psychohygiena v praxi aneb Jak prakticky pečovat o svou psychickou pohodu.
 • Lektoři HLA nechyběli ani na VII. ročníku Kongresu integrované medicíny

  7.11.2022 Ve čtvrtek, 3. listopadu se na pražském Žofíně uskutečnil další ročník Kongresu integrované medicíny a konečně živě! A HLA byla u toho.
 • Studium homeopatie - školní rok zahájen i u nás!

  11.9.2022 Milé členky, členové HLA, studenti a příznivci homeopatie! Školní rok začal nejen dětem. Pojďme se vzdělávat i my! Připravili jsme pro vás online programy, webináře i živé akce.
 • Dobrá zpráva ze zahraničí: Homeopatická léčba v Anglii vstupuje do komplexní péče v situacích domácího násilí

  5.8.2022 Organizace HISC – „Homeopathy in the Sussex Community“ získala grant na poskytování homeopatie obětem domácího násilí a sexuálního násilí.
 • Kongres Homeopathic research institute

  11.7.2022 V sobotu 25. června 2022 proběhl již několikátý kongres HRI, jak už je v této době obvyklé, v online podobě. Události, kde mezi přednášejícími byli hlavní představitelé homeopatického výzkumu, se účastnilo více než 400 přihlášených účastníků, mezi nimi i mnoho známých jmen. Celá akce byla rozdělena do čtyř bloků, tématem letošní konference byla Klíčová spolupráce v homeopatickém výzkumu. 
 • Vyšlo nové číslo časopisu Homeopatická revue!

  31.5.2022 Milé předplatitelky a předplatitelé Homeopatické revue, s radostí Vám oznamuji, že vyšlo nové číslo časopisu Homeopatická revue. Věřím, že oceníte její novou, moderní podobu, rozšířený obsah i praktickou přílohu. Ani v tomto re-designovaném čísle nechybí pokračování abecedy klinické homeopatie. 
 • Jarní homeopatické setkání konečně živě!

  31.5.2022 Po třech letech se setkalo více než 100 odborníků, lékařů, farmaceutů a dalších zdravotníků na Jarním homeopatickém semináři. Byla to první velká živá akce HLA po době covidové.
 • Založení Globálního centra WHO pro tradiční medicínu

  10.5.2022 Světová zdravotnická organizace (WHO) a indická vláda podepsaly dne 25.3.2022 dohodu o zřízení Globálního centra WHO pro tradiční medicínu. Toto globální znalostní centrum pro tradiční medicínu, podporované investicí indické vlády ve výši 250 milionů USD, si klade za cíl využít potenciál tradiční medicíny z celého světa prostřednictvím moderní vědy a technologie ke zlepšení zdraví lidí a planety.
 • Komentář HRI k článku BMJ hodnotící zkreslení hlášení v homeopatických studiích

  10.5.2022 Nová studie ukazuje, že úrovně zkreslení hlášení (reporting bias), které mohou vést k nadhodnocení přínosů léčby, jsou ve výzkumu homeopatie nižší než v konvenčním lékařském výzkumu.
 • Dobrá zpráva: Důležitý článek o antibakteriální rezistenci byl nyní publikován v angličtině

  27.4.2022 Lidský a zvířecí svět se setkávají v příběhovém přehledu dvou lékařů a dvou veterinářů. Je napsán v duchu One Health a publikován ve Swiss Archives of Veterinary Medicine, s překladem sponzorovaným Homeopathy UK.
 • Záhadná chemie v plastech může vést k obezitě

  24.4.2022 Tloustneme z plastů? Je dobře známo, že plasty obsahující chemikálie narušují endokrinní činnost (tzv. endokrinní disruptory), jako je bisfenol A (BPA) a ftaláty. Nedávná studie publikovaná v časopise Environmental Science and Technology však zjistila, že tyto nechvalně známé chemikálie mohou být jen špičkou ledovce. Vědci testovali 34 běžných plastových výrobků od pantoflí do koupele až po jogurtové kelímky a zjistili, že třetina z nich obsahovala chemikálie, které indukovaly růst tukových buněk v laboratoři.
 • Jak se vyhnout účinkům látek, které narušují endokrinní systém?

  24.4.2022 V roce 2021 bylo publikováno mnoho studií, které dokládají rozsáhlé dopady na lidské zdraví, které mají souvislost s působením látek, jež neblaze ovlivňují endokrinní systém (v textu pro tyto látky ponecháváme francouzskou zkratku: PE – perturbateurs endocriniens – endokrinní disruptory - pozn. překl.). Díky spolupráci mezi lékaři a lékárníky, kteří se tímto problémem zabývali, vám můžeme poskytnout návod, jak se působení těchto látek tolik nevystavovat.
 • Den homeopatie s Dr. Čuperou a Hahnemannem

  10.4.2022 10. duben je světovým DNEM HOMEOPATIE. "Otcem" homeopatie je Samuel Hahnemann. A právě o něm jsme si popovídali s odborným garantem našeho portálu, MUDr. Jaroslavem Čuperou, anesteziologem, odborníkem v homeopatii, členem Rady Homeopatické lékařské asociace, zástupcem HLA v Evropském výboru pro homeopatii. Na Hahnemanna jsme se podívali z jiného úhlu pohedu, než jak ho možná znáte.
 • Toskánsko uznává použití homeopatie v doplňkové onkologické léčbě

  5.4.2022 V Toskánsku byla schválena první terapeuticko-asistenční cesta pro onkologické pacienty, která zahrnuje použití integrativních terapií.
 • Webináře "živě" i v záznamu

  6.3.2022 Chcete se vzdělávat v homeopatii? Zajímá vás, jak tato doplňková léčebná metoda funguje v každodenní lékařské i lékárenské praxi?
 • Stres a úzkost_online diskuse

  6.3.2022 Reagujeme na vážnou celospolečenskou situaci, vzrůstající obavy z válečného konfliktu, množící se stres a úzkost nás i vašich pacientů.
 • Poruchy spánku u dětí, webinář, ZÁZNAM

  6.3.2022 Jedním z často kladených dotazů v ordinaci dětských lékařů je téma spánku dětí a jeho poruchy. Tento problém může mít vliv na chod celé rodiny.
 • Členské příspěvky 2022

  3.1.2022 Číslo účtu pro platbu členského příspěvku ve výši 1.000,- Kč je 35-6323810267/0100. Do zprávy pro příjemce uveďte své jméno a příjmení, abychom mohli Vaši platbu identifikovat. Děkujeme za Vaši podporu, tým HLA
 • Zažívací potíže, ZÁZNAM

  3.1.2022 Jak řešit stres a nestandardní stravovací situace? Viděli jste webinář na aktuální téma?
 • Kongres integrované medicíny 2021

  16.11.2021 Kongres integrované medicíny již 26. listopadu! Letošní, 6. ročník, proběhne ve virtuální podobě online. Po registraci se dostanete k jedinečným kazuistikám a dalšímu zajímavému obsahu přímo z pohodlí vašeho domova nebo ordinace. 
 • Postcovid syndrom a homeopatie v časopise Profi medicína

  20.9.2021 Velmi nás potěšilo, že o našem webináři "Postcovid syndrom pohledem Patricka Vachetta" napsali v odborném časopise Profi medicína.
 • Bioterapeutika v podzimním a zimním období

  3.1.2022 Naučte se používat bioterapeutika ve své každodenní praxi! Neutekl vám tento webinář?
 • Postcovid syndrom pohledem doktora Vachetta, NOVÝ WEBINÁŘ, 10. 6. 2021

  12.5.2021 Podtitul nového webináře zní: "Homeopatie v psychosomatických souvislostech." Nechte se inspirovat známým psychiatrem, Dr. Patrickem Vachettem, který se na postcovid syndrom podívá v psychosomatických souvislostech.
 • Studie z Harvardu má dobré zprávy pro homeopatickou medicínu

  12.5.2021 American Journal of Public Health zveřejnil článek o průzkumu z Harvardu, který ukazuje, že užívání homeopatických léků, jež stále používá jen malá část populace v USA, vzrostlo o 15 %. Většina uživatelů navíc homeopatii řadí mezi tři nejlepší doplňkové a integrační způsoby péče o své zdraví.
 • Děti bolí hlava často z přepracovanosti, potřebují odpočívat, a to nejen od elektroniky

  6.5.2021 Zatímco u dospělých se častěji než migrény vyskytují tenzní bolesti hlavy nejčastěji ze stresu, u dětí je to naopak. Navíc oproti dospělým jsou u dětí bolesti hlavy doprovázeny i trochu jinými příznaky. Například migréna: u velkých pacientů jde o jednostrannou bolest, u malých o oboustrannou.
 • Opary – poznámky k často užívaným lékům

  3.5.2021 Homeopat Avghi Constantinides přináší hlavní myšlenky u často indikovaných léků na opary.
 • Covidový rok

  28.4.2021 Pojďme se spolu s MUDr. Hanou Váňovou, zakladatelkou HLA a výbornou lékařkou - homeopatkou zamyslet nad tím, jaký byl náš poslední rok a jaké jsou vyhlídky do budoucna.
 • Homeopatie jako součást regenerační ekonomiky

  22.4.2021 Na 9. mezinárodní konferenci CEDH (Mezinárodní škola klinické homeopatie) pořádané v únoru 2021 představil Tarik Chekchak, M.D., svou vizi směřování k regenerační ekonomice. Tento francouzský biolog a ekolog je expertem na biomimetiku. Biomimetika je obor vědy, který se zabývá inspirací v přírodě při vývoji nových technologií.
 • Elisa Godardová – Pacient 2.0 – Pacient zítřka – kongres CEDH 2021

  22.4.2021 „Jak bude vypadat pacient zítřka?“ pokládá Elisa Godardová první z mnoha otázek ve svém vystoupení na kongresu CEDH v Paříži. Nečekejte filosofování ani psychoanalýzu, která vám nabídne perspektivní vizi. Bude to pokus o analýzu budoucnosti.
 • Jarní homeopatický seminář, 22.5.2021, ONLINE

  21.4.2021 V současné době čelíme každý den všudypřítomné nejistotě. Proto je nutné, abychom se o sebe, své blízké i své pacienty uměli správně postarat. V rámci celodenního webináře vám přineseme jasná doporučení na každý den tak, abyste aktuální pandemii zvládli v co nejlepší kondici.
 • Dnes je Světový den homeopatie!

  11.4.2021 10. duben je světovým dnem HOMEOPATIE. Proč používat homeopatii a jaké má tato léčebná metoda pozitivní dopady?
 • Očkování

  20.9.2021 Očkování a jím navozená imunita jedince i kolektivu je jedním z nejefektivnějších způsobů prevence vzniku a šíření závažných infekčních onemocnění v populaci. Pokud je proočkovanost v populaci vysoká, lze hovořit o kolektivní imunitě. Ta brání v šíření původce a ochrání tak i neočkované jedince.
 • 9. kongres CEDH 2021 v Paříži

  24.3.2021 Devátý kongres CEDH se konal od 6. února 2021. Klasik říká, že netradiční doba si žádá netradiční řešení, tak se i tento kongres CEDH konal zcela netradičně. A to distanční formou. Duch kongresu se nesl ve znamení jeho ústředního motta: „Homeopatie = jeden svět, jedno zdraví, jedna planeta“.
 • Homeopatická léčba epidemií v dějinách

  24.3.2021 Známý historik Julian Winston přináší podrobnosti o všech epidemiích nemocí, které byly úspěšně léčeny homeopatickými léky, a to již od doby Hahnemanna.
 • Jak může homeopatie pomoci při řešení hlavních současných problémů veřejného zdraví?

  16.3.2021 Hélène Renoux MD, předsedkyně Evropského výboru pro homeopatii (European Committee for Homeopathy – ECH) a Společnosti odborníků v homeopatii (Société savante d’homéopathie – SSH) rozebírá různé způsoby, kterými by homeopatie mohla a může dát společnosti to, co potřebuje.
 • Veterinární medicína jako nová doména homeopatie

  16.3.2021 Stanovisko autorů a autorek review „Veterinární homeopatie založená na důkazech a její možný význam pro řešení problematiky antimikrobiální rezistence – přehled“ (2, 3).
 • Potíže dětí při online výuce, 15.4.2021, ONLINE

  16.3.2021 Nenechte si ujít další webinář, který pro vás tentokrát připravily jedny z nejzkušenějších lektorek, dvě skvělé lékařky-homeopatky, MUDr. Kateřina Formánková a MUDr. Pavla Koželuhová.
 • COVID blues

  4.3.2021 Pracuji v malé nemocnici, na ARO, a více jak půl roku především s pacienty s COVIDEM. V kontextu vládních opatření a postojů veřejnosti jejich příběhy jsou trošku jiné, smutnější.
 • Kongres integrované medicíny již po osmé!

  27.11.2023 Je tady další ročník Kongresu integrované medicíny! A HLA je i letos jeho partnerem. Kongres každoročně sdružuje lékaře a specialisty napříč různými obory integrované medicíny. Těší se oblibě také díky množství inspirativních kazuistik z homeopatie, akupunktury, canisterapie a dalších oborů integrované medicíny.
 • Soubor případů COVID-19 léčených homeopaticky je citován WHO

  26.2.2021  Lex Rutten a jeho kolegové publikovali v lednovém čísle časopisu "Homeopathy" článek, který byl citován webem WHO mezi globální literaturou o onemocnění koronavirem. Tento článek je nazván "Sběr dat během pandemie COVID-19: Učení se ze zkušeností a vytvoření Bayesiánského repertoria."
 • Nový specializační seminář už 14. října!

  27.11.2023 Připravili jsme pro vás nový specializační seminář na téma: "Komplexní homeopatická podpora v traumatologii". A máte se na co těšit!
 • Kulatý stůl na téma „Well-being“ v kruhu platformy Šťastné Česko

  25.2.2021 Myšlenka o šťastném člověku jako indikátoru prosperující společnosti se zrodila v Bhútánu za vlády čtvrtého krále Džigme Wangčhung v roce 1979. Představil tehdy strategii země soustředěnou směrem ke zvýšení HRUBÉHO NÁRODNÍHO ŠTĚSTÍ, a ne obvykle ekonomicky zaměřenou na růst hrubého domácího produktu.
 • Očkování, 11.3.2021, ONLINE

  21.2.2021 Zveme vás na webinář - OČKOVÁNÍ. Webinář si pro vás připravily dvě zkušené lektorky, MUDr. Květoslava Kacířová a PharmDr. Renata Semeráková, které se s očkováním setkávají ve své každodenní praxi.
 • Úspěch – lékařská komora vzdala plány zaměřit se na lékaře praktikující komplementární medicínu.

  21.2.2021 Australská lékařská komora (Medical Board of Australia – MBA) dne 16. února 2021 oznámila, že opouští své plány, které oznámila v roce 2019, a to omezovat praxi lékařů, kteří poskytují komplementární a nekonvenční léčebné metody.
 • Role homeopatie v gynekologii - menstruační cyklus. Nový webinář!

  19.1.2021 Milé dámy, připravily jsme pro Vás gynekologický webinář. Protože obor gynekologie je velmi široký, v tomto webináři se zaměříme na menstruační cyklus.
 • Členské příspěvky pro rok 2021

  8.1.2021 Vážené členky a členové HLA. Blíží se splatnost členských příspěvků pro rok 2021. Zde jsou informace pro Vás. Děkujeme za Vaši podporu. Tým HLA
 • PF 2021

  30.12.2020 Nechť jsou vaše nové začátky a dosud nepopsané kapitoly vašich životů optimistické...
 • Webinář - Dopamine a Serotoninum - jejich využití v praxi!

  2.11.2020 Homeopaticky ředěné pro tělo důležité neuromediátory a jejich využití v praxi. Jejich rovnováha a efektivní působení je pro člověka zárukou vnitřní pohody. My se na tento jemný systém podíváme očima neuroložky.
 • Webinář - Homeopatie - podpůrná léčba bez rizika

  26.10.2020 Jaké jsou benefity homeopatické podpůrné léčby pro lékaře a jejich pacienty? Přesně na tuto otázku vám odpoví MUDr. Ilona Ludvíková, předsedkyně HLA, v rámci nového webináře, jehož hlavní náplní bude příprava léčebné strategie u dvou častých klinických situací - následky dlouhodobého stresu a homeopatická podpora u onkologických pacientů. Výsledkem pak bude nalezení jasné pozice klinické homeopatie v rámci komplexní péče o naše pacienty.
 • Webinář - Rýma

  23.10.2020 Nejen obvodní praktičtí lékaři, ale i lékaři v odborných ordinacích se denně setkávají s pacienty s příznaky rýmy. Včasným nasazením dobře zvolené homeopatické léčby můžeme nejen zmírnit příznaky, ale též zamezit rozvoji dalších potížích s onemocněním spojených. Nenechte si ujít webinář na toto aktuální téma!
 • Homeopatie: Volnost – Rovnost - Zdraví: Záznam nevídané mobilizace

  5.10.2020 „Homeopatie: Volnost – Rovnost - Zdraví: Záznam nevídané mobilizace“ to je název knihy Valérie Poinsot, ředitelky laboratoří Boiron, která vyšla v vydavatelství Flammarion 13. listopadu 2019. Kniha popisuje občanské aktivity, jejichž účastníci se dali do boje za sebe a za všechny, kteří si zvolili integrativní a důstojnou medicínu budoucnosti. Petici na podporu homeopatie podepsalo 1,3 milionu lidí.
 • Cestovní lékárnička: Na co nezapomenout a jaká homeopatika přibalit?

  24.6.2020 I když jsme ještě na jaře počítali s tím, že letos strávíme dovolenou doma, nebo maximálně na chalupě, nakonec se zdá, že je možné vyrazit nejen po Česku, ale i do zahraničí. A cestování, to vždy znamená nejen balení osobních věcí, ale také lékárničky. Jaká homeopatika do ní přidat?
 • Jak zvládnout stres? Nový webinář pro lékárníky!

  2.6.2020 Minulé týdny byly pro mnohé z nás obdobím zvýšeného stresu a vypětí. S jejich následky se budeme potýkat ještě dlouho. Proto jsme pro vás, lékárníky, připravili webinář, na kterém se seznámíte s možnostmi doporučování homeopatických léků v lékárně na akutní stresové potíže. Tato doporučení mohou být užitečná nejen pacientům, ale i samotným zdravotníkům, neboť prevalence mentálního distresu je u nich mnohonásobně vyšší než u jiných profesí.
 • Webinář - Obohacení praxe praktického lékaře - homeopatie

  6.5.2020 Homeopatická lékařská asociace pro vás připravila webinář, v jehož rámci vám zkušená lektorka MUDr. Ilona Ludvíková představí jaké jsou možnosti homeopatie v každodenní praxi praktického lékaře.
 • Syndrom vyhoření, webinář pro členy HLA

  17.4.2020 V aktuální složité situaci lékařů a farmaceutů jsme se rozhodli podpořit ČLENY HLA a darovat jim tento webinář jako poděkování za jejich usilovnou a nelehkou práci.
 • Alergie nebo viróza?

  25.3.2020 Ordinace lékařů se plní pacienty s jarními alergiemi. Spousta z nich se obává, že trpí virózou. Jak poznat, že vás trápí alergie a ne viróza? Podívejte se na srovnávací tabulku projevů u sezónních alergií a virových onemocnění, kterou pro vás vytvořila MUDr. Ilona Ludvíková.
 • Jak podpořit imunitu? Zkuste to s homeopatií!

  18.3.2020 Současný stav koronavirové epidemie je pro všechny nepříjemný. Zkusme si zachovat v této nelehké době pozitivní mysl a pojďme se zaměřit na prevenci a posílení své imunity, tedy schopnost organismu bránit se proti nebezpečným vlivům okolního prostředí.
 • Homeopatie má v českém zdravotnictví pevné místo. Dokazují to průzkumy mezi laickou i odbornou veřejností.

  20.1.2020 20. ledna 2020 Praha: Osm z deseti Čechů ve věku 18–55 let zná pojem homeopatická léčba. Téměř 40 % populace pak homeopatické léky zná i z vlastní zkušenosti. To vyplývá ze studie, kterou si nechala zpracovat Homeopatická lékařská asociace (HLA), aby zmapovala aktuální povědomí o homeopatii a její používání v České republice.
 • Homeopatie umožňuje snížit používání antibiotik

  16.12.2019 Rozhovor s dr. Hélène Renoux, učitelkou klasické homeopatie, lékařkou-homeopatkou s mnohaletou praxí v Paříži, prezidentkou European Committee for Homeopathy a generální tajemnicí Société Savante d´Homéopathie o antibiotické rezistenci.
 • Antibiotická rezistence a homeopatie

  25.11.2019 Česká republika patří mezi země s vysokým výskytem mikrobiálních kmenů, které jsou rezistentní vůči antibiotikům a to i navzdory letité snaze zvrátit tento trend. Hlavní příčinou, která vyvolává u bakterií odolnost vůči antibiotikům, je jejich nadměrné předpisování a používání i v situacích, kdy nejsou indikovaná, jako jsou například infekce primárně virového původu.
 • PODPOŘTE PETICI ZA PODPORU HOMEOPATIE V RUKOU LÉKAŘŮ A ZDRAVOTNÍKŮ!

  15.11.2019 Chcete podpořit petici, jejímž cílem je, aby předepisování a doporučování homeopatické léčby zůstalo zachováno v rukou lékařů a zdravotníků? PODEPIŠTE JI NEBO SAMI POMOŽTE SE SBĚREM PODPISŮ!
 • Homeopatická lékařská asociace: připravované změny v legislativě omezí dostupnost homeopatie u lékaře

  15.11.2019 Praha, 14.11.2019 - Homeopatická lékařská asociace podporuje petici, která chce, aby předepisování a doporučování homeopatické léčby zůstalo zachováno i v rukou lékařů. Zákonné úpravy navrhované ministerstvem zdravotnictví se chystají učinit pravý opak.
 • LÉKAŘI A LÉKÁRNÍCI: HOMEOPATIE ÚČINNĚ POMÁHÁ

  14.11.2019 Praha, 22. 10.2019 – Mezinárodní akce skeptiků, která má prokazovat, že homeopatická léčiva nejsou účinná, je založena na přesvědčení, nikoliv na důkazech. Neexistuje žádný vědecký důkaz, že by homeopatie pacientům nepomáhala. Naopak mnoho lékařů a lékárníku v ČR i ve světě upozorňuje, že mají ve své dlouholeté praxi mezi svými pacienty a klienty spoustu příkladů, které ukazují, že je tato metoda účinná. Existují však i studie, které to potvrzují.
 • Homeopatickou léčebnou metodu zná až 81 % obyvatel ČR 68 % uživatelů považuje homeopatickou léčbu za účinnou

  17.10.2019 Praha, 15.10.2019 - Osm z deseti Čechů (až 81 %) ve věku 18–55 let zná pojem homeopatická léčba. Necelých 40 % pak homeopatika zná i z vlastní zkušenosti. To vyplývá z aktuální studie, kterou si nechala zpracovat Homeopatická lékařská asociace, aby zmapovala aktuální povědomí o homeopatii v České republice z pohledu znalosti homeopatie jako léčebné metody.
 • Světový den duševního zdraví

  10.10.2019 Dnes si připomínáme Světový den duševního zdraví. Homeopatie nabízí pacientům výraznou pomoc při řešení psychických problémů. Ve studii EPI 3 bylo prokázáno, že pacienti, kteří vyhledali pomoc svého praktického lékaře pro poruchy spánku, měli ve skupině homeopatické léčby naprosto srovnatelné výsledky jako ti, kteří se léčili konvenčními léky.
 • Tisková zpráva ECH, 9.10.2019

  9.10.2019 Důležité informace týkající se tzv. Australské studie o homeopatii V roce 2015 zveřejnil NHMRC - přední australská veřejná výzkumná organizace - prohlášení, které se šíří po celém světě, v němž uvádí, že homeopatie je neefektivní v léčbě jakýchkoliv onemocnění. Toto prohlášení bylo široce použito a citováno po celém světě s cílem zdiskreditovat homeopatii. 
 • Blíží se další ročník Kongresu integrované medicíny!

  7.10.2019 Již 4. ročník Kongresu integrované medicíny se bude konat v pátek 25. října 2019 v krásném prostředí pražského Žofína. Jako v předchozích letech se můžete těšit na inspirativní autentické kazuistiky z homeopatie, akupunktury, canisterapie a dalších oborů integrované medicíny.
 • Homeopatie v praxi praktického lékaře

  7.10.2019 Jsme pod neustálým tlakem pacientů, lidí, kteří hledají lékaře, který by ve své praxi kromě klasické medicíny využíval i možností homeopatické léčebné metody. Tlak je velký a i když každý rok vyškolíme celou řadu lékařů, lékárníků a dalšího zdravotního personálu, těch, kteří mají kvalitní vzdělání v homeopatii je stále velký nedostatek. Jednou z "NEJ" lékařek, která stála u zrodu HLA je praktická lékařka MUDr. Hana Váňová. Podívejte se na krátké video s paní doktorkou a sdílejte ho se svým praktickým lékařem.
 • Profesor Dr. Michael Frass na Kongresu integrativní medicíny v Praze!

  30.9.2019 Další ročník Kongresu integrativní medicíny proběhne 25. října v Praze na Žofíně. Účastníci kongresu budou mít tu čest poslechnout si online přednášku na téma "Homeopatie u onkologických pacientů" a následně diskutovat s významným profesorem Michaelem Frassem z Medizinische Universität Wien z Rakouska.
 • Německo a Lucembursko zachovávají úhradu homeopatických léčiv

  23.9.2019 Německý ministr zdravotnictví Jens Spahn oznámil, že homeopatické léčivé přípravky budou i nadále propláceny zdravotními pojišťovnami. Tím ukončil debatu, která probíhala v Německu měsíce. 
 • Tisková zpráva HLA: Homeopatie je léčebná metoda

  20.9.2019 Praha 20. září 2019 – Homeopatická lékařská asociace (HLA) bere na vědomí rozsudek Nejvyššího správního soudu. Ten konstatuje, že je právem občanů „pokusit se řešit své zdravotní obtíže i metodami, které podle aktuálních vědeckých poznatků žádné účinky nemají, pokud nejsou uváděni v omyl o tom, že by se jednalo o zdravotní službu podle zákona o zdravotních službách“. 
 • Nový cyklus seminářů - Strategie homeopatické léčby v každodenní praxi pediatra!

  10.9.2019 Zveme vás na první seminář z cyklu "Strategie homeopatické léčby v každodenní praxi pediatra” s názvem Efektivní odběr anamnézy u dětí. Po absolvování semináře budete schopni využít nabyté informace v praxi, naučíte se, jak diferencovat a co je v praxi důležité.
 • S homeopatií se lépe stárne, 21.9.2019, Praha

  29.8.2019 Nový školní rok se nezadržitelně blíží a s ním i zcela nový Specializační seminář "S homeopatií se lépe stárne", který proběhne 21.9. v Praze. Jedná se o koncept, kdy se ovlivněním predispozic daného člověka pomocí homeopatických léků velmi účinně daří zpomalit proces biologického stárnutí člověka. Klinická homeopatie je cestou ke kvalitnějšímu a přirozenějšímu procesu stárnutí.
 • Onemocnění oběhové soustavy

  16.7.2019 Když pochopíme, jak funguje oběhová soustava, vždy nám to pomůže porozumět možným problémům, které s ní jsou spojeny. Jako lékařka jsem se mnoho let zabývala tím, jak pracuje srdce, co jsou tepny a žíly a co je jejich úkolem, ale plně chápu, že u každého tomu tak být nemusí.
 • Výzva předsedkyně HLA k podpoře klinické homeopatie

  14.7.2019 Milí členové Homeopatické lékařské asociace! Uprostřed letní pohody bychom měli zůstat ve střehu. Díky diskuzím ohledně výše úhrad homeopatické péče ze zdravotního pojištění, která aktuálně probíhá ve Francii, se jistě zvedne vlna zájmu skeptiků o homeopatická témata.
 • Francie očekává důležité rozhodnutí

  27.6.2019 V pátek 28.6.2019 by měla francouzská Nejvyšší zdravotní autorita - La Haute Autorité de Santé (HAS) vydat rozhodnutí, zda se ve Francii budou nadále proplácet homeopatika z veřejného zdravotního pojištění. Petici Mon Homeo Mon Choix na podporu homeopatie podepsalo do 15.června již 1 013 255 lidí. 28.6.2019 se také uskuteční veřejná shromáždění na podporu homeopatie v Paříži a Lyonu.
 • R.I.P. Enid Segall, prezidentka EFHPA

  27.6.2019 Celou evropskou homeopatickou komunitu zastihla smutná zpráva. V pátek 21.6.2019 zemřela Enid Segall, dlouholetá prezidentka EFHPA (European Federation of Homeopathic Patient´s Associations). 
 • Globální zpráva WHO o tradiční a komplementární medicíně 2019

  24.6.2019 Světová zdravotnická organizace (WHO) vydala v květnu svou Globální zprávu o tradiční a komplementární medicíně 2019. Tato zpráva hodnotí globální vývoj v tradiční a komplementární medicíně v posledních dvou dekádách a je založena na příspěvcích z 179 zemí světa. Poskytuje tvůrcům politik, pracovníkům ve zdravotnictví i veřejnosti cenné informace o tom, jak tradiční a komplementární medicína může přispívat ke zdraví a pohodě lidí.
 • Mezinárodní konference v Londýně!

  17.6.2019 O uplynulém víkendu se v Londýně uskutečnila již čtvrtá mezinárodní konference Homeopathic Research Institute s podtitulem Cutting Edge Research in Homeopathy. V průběhu dní zaznělo mnoho originálních sdělení výzkumníků na poli homeopatie z celého světa.
 • Homeopatie v Geriatrii

  13.6.2019 Všichni jednou zestárneme, nelze se tomu vyhnout, kolo života a smrti se točí stále dál. Jsme tedy pomyslně i fakticky na jedné lodi, přestože máme různé osudy, různé životní příběhy. Vyšší věk představuje v ideálním případě moudrost a hluboké zkušenosti, ale bohužel také zvýšené riziko určitých onemocnění, jako je třeba Alzheimerova choroba.
 • Jarní seminář byl opět skvělý!

  29.5.2019 Ve dnech 23.-25. května proběhlo již tradiční jarní setkání homeopatů - lékařů, farmaceutů, psychologů, porodních asistentek a dalších odborníků, kteří ve své praxi využívají homeopatii. Více než 100 účastníků přijelo do malebné Telče, aby získali nové poznatky v léčbě trávicího systému.
 • Program Jarního homeopatického semináře!

  29.4.2019 Již za necelý měsíc se s mnohými z Vás setkám na Jarním homeopatickém semináři v Telči. Program letošního setkání se bude věnovat komplexnímu pohledu na trávicí systém, metabolismus jater a žlučníku, na problematiku slinivky břišní v psychosomatických souvislostech. Trávicí systém je jedním z prvních orgánových soustav v lidském těle, která reaguje na stresové životní podmínky. Homeopatické léky sehrávají v terapii funkčních trávicích potíží klíčovou roli.
 • 10. duben - Světový den homeopatie

  10.4.2019 Dne 10. dubna si každý rok světová homeopatická komunita připomíná narození dr. Samuela Hahnemanna, zakladatele homeopatie. Při této příležitosti se po celém světě konají nejrůznější přednášky, besedy a další akce, které propagují tuto jedinečnou a šetrnou léčebnou metodu.
 • Nová kampaň ve Francii

  9.4.2019 Ve Francii byla 4. dubna 2019 tamními homeopatickými organizacemi spuštěna nová kampaň na obranu homeopatie. Jedná se o informační kampaň na sociálních sítích a petici za to, aby byly nadále propláceny homeopatické léky z veřejného zdravotního pojištění. Je adresována všem občanům, kteří chtějí mít zachovánu svobodnou volbu zdravotní péče.
 • Informace o výpadcích homeopatických léků

  2.4.2019 Informace o výpadcích léků včetně těch homeopatických, které výrobce nahlásí SÚKLu, je možné nalézt na jejich webu.
 • Aktivity HLA ve věci připomínkování Zákona o léčitelských službách

  2.4.2019 Představitelé HLA intenzivně pracují na schválení připomínek k chystanému Zákonu o léčitelských službách. Předsedkyně Rady HLA, MUDr. Ilona Ludvíková a další členové rady komunikují s představiteli Ministerstva zdravotnictví ČR a dalších důležitých orgánů státní správy, aby byly naše připomínky k zákonu řádně do zákona zapracovány a nebyla tak znemožněna praxe stovek lékařů a farmaceutů.
 • Problematika antibiotické rezistence očima lékařů

  11.3.2019 Přinášíme vám rozhovor s Dr. Petrou Weiermayerovou, předsedkyní Rakouské společnosti pro homeopatickou veterinární léčbu (ÖGVH) a Dr. Bernhardem Zaunerem, předsedou představenstva rakouské Společnosti pro klasickou homeopatii (ÄKH), v němž se dozvíte o tom, jak moc problém antibiotické rezistence ohrožuje život a jak mu lze pomocí homeopatie čelit.
 • Klinická homeopatie v lékařské praxi

  4.3.2019 Srdečně Vás zveme na seminář Klinická homeopatie v lékařské praxi. Tým lektorů HLA pro Vás tentokrát připravil odbornou přednášku z 6. mezinárodního kongresu CEDH v Barceloně a navíc odborné sdělení zaměřené na aktuální sezónu. Témata: 1. Homeopatická léčba a prevence alergií, MUDr. Kateřina Formánková 2. Úzkost a nespavost u starších osob, Dr. José Ignatio Torres Jiménes, Španělsko
 • Indický model homeopatické zdravotní péče

  20.2.2019 Indie je sociálně, kulturně i medicínsky rozmanitá země. V Indii se praktikuje mnoho medicínských systémů jako jsou alopatie, ajurvéda, homeopatie, unani, siddha, jóga, naturopatie a mnoho různých lidových tradičních systémů.
 • Popularita homeopatie v Rakousku roste

  7.2.2019 Podíl Rakušanů užívajících homeopatické léky vzrostl z 50 % v roce 2016 na 62 % o rok později. Homeopatie je v zemi našich jižních sousedů nejoblíbenější komplementární medicína.
 • Jste lékař? Rozšiřte své terapeutické znalosti o klinickou homeopatii!

  28.1.2019 Homeopatická lékařská asociace nabízí vzdělávací moduly klinické homeopatické léčby na téma Pediatrie a ORL & Pneumologie. Aktuálně máme poslední volné místo na ORL modulu v Brně, který začíná již 1.-2.3.2019!
 • Proč se vzdělávat v klinické homeopatii?

  21.1.2019 Zaujal nás článek v odborném měsíčníku Zdravotnictví a medicína, který je určen pro lékaře, farmaceuty, sestry a ostatní zdravotnické profese, manažery ve zdravotnictví a zaměstnance státní správy na téma "Proč se vzdělávat v klinické homeopatii" od jeho šéfredaktorky MUDr.Andrey Skálové. Autorka se ptala lektorů i absolventů vzdělávacích seminářů, jak vnímají studium klinické homeopatie? MUDr. Jana Babánková, absolvent: Oslovila ji zejména možnost šetrné léčby jejích dětských pacientů. Homeopatické léky používá jako samostatnou léčbu nebo jako doplnění léčby klasické u akutních stavů. „Mám skupinu rodičů, kteří homeopatickou léčbu rádi používají. Základní a často používaná homeopatika mají tito rodiče většinou již doma.“
 • Členské příspěvky pro rok 2019

  9.1.2019 I pro rok 2019 máme velké cíle a plány a budeme se snažit je co nejlépe naplňovat. K jejich uskutečnění jste však důležití i Vy, naši členové. Přispějte každý svým dílem k jejich naplnění úhradou členského příspěvku. Číslo účtu pro platbu členského příspěvku ve výši 900,- Kč za kalendářní rok 2019 je 35-6323810267/0100. Do zprávy pro příjemce uveďte své jméno a příjmení, abychom mohli Vaši platbu identifikovat. Děkujeme Vám. Tým HLA
 • Krásný a úspěšný nový rok 2019 a hodně zdraví Vám přeje Homeopatická lékářská asociace

  1.1.2019
 • Zpráva ze zasedání ECH v Sofii

  6.12.2018 Ve dnech 15.11.-18.11.2018 se v Sofii uskutečnilo tradiční podzimní zasedání European Committee for Homeopathy. Tradiční jednání rady ECH a podvýborů bylo tentokrát doplněno o workshopy a sympozium „Homeopatie v 21. století – Integrace homeopatie do humánní, dentální a veterinární lékařské praxe“.
 • Nový výzkum paměti vody možná povede k lepšímu porozumění homeopatii

  8.11.2018 Dne 14. července 2018 se v londýnské Královské lékařské společnosti konala konference na téma „Nové obzory ve vědě o vodě“ zaměřená na homeopatii. Konference se zúčastnilo mnoho vážených řečníků včetně laureátů Nobelovy ceny profesora Briana Josephsona a profesora Luca Montagniera a dále profesorů Geralda Pollacka, Vladimira Vojejkova, Alexandera Konovalova a Dr. Roberta Verkerka.
 • Nenechte si ujít Mezinárodní konferenci CEDH v NICE - už v lednu 2019!

  8.11.2018 18. a 19. ledna 2019 se bude konat další ze série úspěšných konferencí CEDH! Tentokrát ve Francii v překrásném městě NICE. Na konferenci nebudou chybět ani zástupci HLA. Máte zájem se také přihlásit? Více se dozvíte v upoutávce organizátora - CEDH, partnera Homeopatické lékařské asociace.
 • Sympozium „Integrativní medicína v onkologii“

  4.11.2018 Dobrá zpráva je, že se nám lékařům zabývajícím se integrativní medicínou daří držet tempo se zahraničními trendy. Čtyřem odborným lékařským společnostem se minulý pátek v Praze povedlo uskutečnit sympozium na téma integrativní medicína v onkologii. 
 • Zasedání CEDH group v Paříži

  1.11.2018 Pracovní setkání lektorů mezinárodní školy klinické homeopatie CEDH se tentokrát konalo přímo v srdci Paříže. Za HLA (Homeopatickou lékařskou asociaci, z.s.), která je partnerem školy francouzské klinické homeopatie CEDH v České republice, jsem vyrazila já společně s MUDr. Květou Kacířovou a s naší tradiční jazykovou podporou, překladatelkou PhDr. Janou Spoustovou.
 • Homeopatie může pomoci každému, je jen třeba znát její možnosti a omezení

  19.10.2018 Stále více přibývá lidí, kteří spoléhají na sílu homeopatie. Ta pro mnohé z nich představuje šetrnější alternativu k běžným lékům, které mají řadu nežádoucích účinků, jiným zase přináší úlevu při vleklých obtížích, od kterých jim klasická léčba nepomáhá. O výhodách i nevýhodách, které má homeopatie oproti klasické medicíně, jsme hovořili s MUDr. Jaroslavem Čuperou, který se pohybuje v obou těchto oblastech. Působí totiž jako lékař na anesteziologicko-resuscitačním oddělení v Nemocnici Ivančice a zároveň provozuje svou vlastní homeopatickou praxi.
 • "Můj postoj k homeopatii je pozitivní," říká ministr zdravotnictví Adam Vojtěch

  13.10.2018 Po úspěšné sérii rozhovorů PharmDr. Strieglerové o tom, jak se léčí herci, moderátoři a naši vrcholoví sportovci a o jejich názoru na homeopatii, reagujeme na další podnět našich čtenářů. Zajímá vás, jaký názor mají na homeopatii naši politici. Někteří se otevřeně vyjadřují k tomu, že by uvítali, kdyby politické strany ve svých volebních programech uváděly jako jeden z bodů právě podporu komplementárních léčebných metod.
 • "Věřte si, mějte důvěru sami v sebe, mějte rádi své pacienty..."

  8.10.2018 Těmito slovy se v sobotu 6.10. rozloučil s účastníky specializačního semináře GERIATRIE, francouzský lékař s více než 35ti-letou homeopatickou praxí, Dr.Guy Villano, který přijal pozvání Rady HLA do Prahy, aby zde předal své cenné zkušenosti českým lékařům.
 • Mezinárodní petice na podporu homeopatie - "Release the first report"

  8.10.2018 Možná si vzpomenete, že v roce 2015 australská organizace NHMRC (National Health and Medical Research Council) zveřejnila velmi negativní studii o homeopatii. Tato „australská studie“ bývá dodnes citována v médiích po celém světě. Ukázalo se však, že tato studie o homeopatii nebyla jediná – ještě dříve stejná organizace nechala zpracovat studii, jejíž výsledky byly pro homeopatii pozitivní. Tato studie však nikdy nebyla zveřejněná.
 • Předepisování homeopatik lékaři je etické

  20.9.2018 Generální rada oficiálních lékařských asociací Španělska v reakci na vyjádření společnosti skeptiků konstatovala, že je etické, pokud lékaři předepisují léčbu, která není vědecky stvrzená.
 • Homeopatie je cesta...

  17.9.2018 „Homeopatie je cesta,“ říká MUDr. Magdaléna Záchová, praktická lékařka pro dospělé, anestezioložka a zároveň lékařka integrativní medicíny (homeopatie a fyziologické regulační medicíny).
 • Pietní akce za Dr. Petera Fishera

  10.9.2018 Dne 10. září se ve 14 hodin londýnského času (15:00 SEČ) uskuteční napříč mezinárodní homeopatickou komunitou pietní akce na počet Dr. Petera Fishera (v době jeho pohřbu), který zahynul dne 15.8.2018 při dopravní nehodě. Fakulta homeopatie v Londýně zve všechny přátele a kolegy na celém světě, aby se na počest Dr. Fishera v tomto čase mentálně zúčastnili tichého rozjímání a reflexe ve smyslu jeho odkazu. Připojte se k nám... 
 • Nařízení EU o ekologické produkci upřednostňuje homeopatii

  8.9.2018 Nařízení EU č. 2018/848 o ekologické produkci stanoví, že „fytoterapeutické a homeopatické přípravky se použijí přednostně před léčbou chemicky syntetizovanými alopatickými veterinárními léčivými přípravky včetně antibiotik, pokud mají skutečný terapeutický účinek na daný živočišný druh a chorobu, která má být léčena“.
 • Pozdravení na začátek školního roku!

  6.9.2018 Během letošního léta se mi v hlavě opět zrodila diskuze: „Proč vlastně vyvstalo neužitečné rozdělení medicíny na alopatickou (zaměřenou na nemoc) a homeopatickou (zaměřenou na udržení zdraví). Jeden pohled bez druhého je přece pro člověka pouze jednou podanou rukou?!“
 • Odešel Forrest Gump současné medicíny...

  27.8.2018 Jsme hluboce zarmouceni, že nás 15. srpna t.r. opustil Dr. Peter Fisher, ředitel výzkumu Královské londýnské nemocnice, největšího Evropského centra pro integrovanou medicínu a lékař královny Alžběty II. Sedmašedesátiletého Petera Fishera zabilo nákladní auto, když jel do práce v rámci celonárodní akce "Do práce na kole".
 • Na slovíčko s MUDr. Radkinem Honzákem, CSc.

  21.8.2018 Rozhovory po telefonu mají tu nevýhodu, že nevidíte člověku do tváře. Zato se mnohem více soustředíte na hlas a jeho nuance. Uznávaný a známý psychiatr, psychosomatik a publicista Radkin Honzák má nuance hlasu opravdu příjemné. Nejen z očí do očí, ale i skrze sluchátko z nich sálá láska k bližnímu a moudrý nadhled.
 • Proč by měl farmaceut znát homeopatii? Jak může obohatit jeho praxi?

  15.8.2018 Představujeme Vám farmaceutku, lektorku přednášek a kurzů o homeopatii a zdravé výživě, PharmDr. Janu Strieglerovou, absolventku studia homeopatie při HLA.
 • Integrativní pediatrie v dětské nemocnici

  14.8.2018 V německém Landshutu existuje projekt integrativní pediatrie, díky kterému se homeopatie prosadila do každodenního života nemocnice. V Dětské nemocnici „St. Marien“ v Landshutu se léčí homeopaticky již dlouho – více než dvanáct let. O homeopatickou léčbu je velký zájem a pacienti si ji oblíbili.
 • Vyznamenání za výzkum v homeopatii

  29.7.2018 Rakouská praktická lékařka Melanie Wölk získala vyznamenání za svou diplomovou práci v oblasti výzkumu v homeopatii. Zkoumala metaanalýzu a posuzovala důkazy třídy 1a; důkazy třídy 1b. Zaměřila se také na studie australského zdravotního úřadu NHMRC 2015, švýcarského reportu HTA 2006, na dvě populární studie kritiků (Shang 2005, Ernst 2002) a zastánců homeopatie (Frass Sepsisstudie 2005, Linde 1997).
 • Z cyklu "Naši studenti o nás"

  19.7.2018 Organizace kurzu homeopatie byla na velmi vysoké úrovni. Informace mailem ohledně obsahu, termínu kurzů byly vždy včas a v dostatečném množství. Velmi jsem také ocenil učební materiály. Nemusel jsem si tolik psát, stačilo si jen dělat drobné poznámky. I literatura kterou jsme si mohli zakoupit mi velmi pomohla jednak ke zkoušce, ale i v prvních homeopatickych případech, které jsme ještě neprobírali a kdy jsem ještě nevěděl, kde hledat A co se týká přednášejících, neznám slovo které by vystihlo mou spokojenost.
 • Ordinace.cz opět zprovoznila Homeopatickou poradnu!

  16.7.2018 Na vaše dotazy v této poradně bude odpovídat naše spolupracovnice MUDr. Veronika Grossmannová, absolventka mezinárodní školy klinické homeopatie CEDH, která vystudovala všeobecné lékařství na Lékařské fakultě v Hradci Králové Univerzity Karlovy v Praze a na Fakultě vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně. Po studiu pracovala na psychiatrických odděleních ve vojenské nemocnici v Praze a následně v Brně.
 • Německá lékařská komora považuje homeopatii za dodatečnou lékařskou kvalifikaci

  12.7.2018 Německá lékařská komora rozhodla, že homeopatie má i nadále zůstat dodatečnou kvalifikací lékařů. Tuto pozici, kterou Německá lékařská komora znovu prověřila, zastává homeopatie již déle než 50 let. Pro získání kvalifikace v homeopatii by měli lékaři splnit požadavky na vzdělání, které lékařská komora stanovila.
 • Homeopatie proti antimikrobiální rezistenci

  9.7.2018 6. června 2018 byly v Bruselu představeny výsledky výzkumného projektu s tématem „Vhodné užívání antibiotik – role postupů komplementární a alternativní medicíny” Iniciativy společného plánování v oblasti antimikrobiální rezistence. Projekt byl zaměřen na záněty horních cest dýchacích a zahrnoval několik způsobů komplementární a alternativní léčby včetně homeopatie.
 • Francouzští lékaři informují o přínosech homeopatické léčby poskytované lékaři

  4.7.2018 Francouzská Společnost odborníků v homeopatii (Société Savante d’Homéopathie) zveřejnila tiskové prohlášení, v němž zdůrazňuje přínos homeopatie z rukou lékařů jako komplementární medicíny. Prohlášení podepsalo sto lékařů. Je to další vyjádření ve prospěch homeopatické léčby poskytované lékaři po podpoře, kterou vyslovila Francouzská lékařská komora v Lebatard-Sartrově zprávě zveřejněné v roce 1998.
 • Homeopatie za tárou - cestovní nevolnost

  2.7.2018 Letní prázdniny vypukly a všichni se těšíme na dovolenou. S létem je spojeno také cestování, které ovšem nemusí být pro všechny příjemné. Cestovní nevolností neboli kinetózou trpí často malé děti, dospělí, ale i zvířata.
 • Vědci ocenění Nobelovou cenou budou diskutovat v Londýně

  30.6.2018 Světově známý virolog a laureát Nobelovy ceny profesor Luc Montagnier bude jedním z celé řady vědců, kteří se v Londýně zúčastní mezinárodní konference, na níž se bude diskutovat o nejnovějším, převratném výzkumu vlastností vody.
 • Reakce na článek paní Ludmily Hamplové ve Zdravotnickém deníku

  28.6.2018 Vážená redakce Zdravotnického deníku, jako předsedkyně Homeopatické lékařské asociace, z.s. považuji za správné upřesnit některé zásadní dezinformace v tomto příspěvku.
 • Zubařka z Brna, ke které chcete chodit s celou rodinou

  28.6.2018 Přestože Ilona Ludvíková vystudovala Lékařskou fakultu Masarykovy university, kde v roce 1994 promovala v oboru stomatologie, studovala dál, aby o dva roky později dokončila studia všeobecné medicíny. „Bohužel jsem nastoupila na interním oddělení, kde mě to vůbec nenaplňovalo. Pacienta jsem neviděla, neustále jsem jen psala na stroji přijímací a propouštěcí zprávy. A já jsem nebyla zrovna zdatná písařka,“ začíná vyprávět svůj profesní příběh oblíbená zubařka.
 • Homeopatie snižuje frekvenci zánětů močových cest u paraplegiků

  26.6.2018 Profesor Dr. med. Jürgen Pannek zveřejnil v časopisu Journal of Spinal Cord Medicine svou nejnovější studii s názvem Prospěšnost klasické homeopatie při profylaxi opakovaných zánětů močových cest u pacientů s chronickou neurogenickou dysfunkcí dolních močových cest (Usefulness of classical homeopathy for the prophylaxis of recurrent urinary tract infections in individuals with chronic neurogenic lower urinary tract dysfunction).
 • 10 důvodů proč studovat klinickou homeopatii?

  20.6.2018 Homeopatie je tradiční léčebná metoda, která se těší oblibě u mnoha lékařů po celém světě. Popularitu si coby komplementární metoda získává svou šetrností, schopností podporovat vlastní obranné síly organismu a díky důkladně propracovanému systému léčby také možností personifikace, která představuje jeden z hlavních trendů moderní medicíny.
 • Důležitost vzdělávání lékařů v homeopatii

  9.6.2018 Ze Zpravodaje Evropské rady pro homeopatii (ECH – European Council for Homeopathy) jsme se dozvěděli, že Dr. Jaume Costa, generální tajemník Evropské rady pro homeopatii, poskytl rozhovor Sarah Wheatonové z portálu Politico, hlavních internetových novin určených tvůrcům evropské politiky.
 • Jarní setkání homeopatů v Táboře

  25.5.2018 Ve dnech 17.-19. května 2018 proběhlo tradiční jarní setkání homeopatů - lékařů, farmaceutů, psychologů, porodních asistentek a dalších odborníků, kteří ve své praxi využívají homeopatii. Bezmála 100 účastníků přijelo do malebného historického města Tábora, aby získali nové poznatky nejen v homeopatii a vzájemně si vyměnili své zkušenosti z praxe.
 • Jarní homeopatický seminář je tady!

  8.6.2018 Rada Homeopatické lékařské asociace a tým zkušených lektorů připravili i v tomto roce třídenní Jarní seminář, který se uskuteční v krásném wellness hotelu Dvořák v malebném historickém městě Tábor v termínu 17.5.-19.5.2018.
 • Zasedání ECH v Aténách

  17.5.2018 Ve dnech 13.-14.4.2018 se uskutečnilo pravidelné jarní zasedání ECH, tentokrát v Athénách. Hostitelé, tedy všechny 3 homeopatické lékařské společnosti z Řecka, krom příjemného místa konání, připravily i zajímavý společenský program s návštěvou muzea Acropolis.
 • Pozvánka na specializační stomatologický seminář

  2.2.2018 Předsedkyně Homeopatické lékařské asociace a vynikající lektorka MUDr. Ilona Ludvíková si po několika letech opět připravila jedinečnou přednášku určenou nejen stomatologům, která se bude konat 17. února 2018 na LF Masarykovy univerzity v Brně.
 • Kongres CEDH očima začínajícího lékaře homeopata

  23.1.2018 Jak jsem byla v Barceloně. Na Jarním homeopatickém setkání v Praze jsem si vzala pozvánku na 6. CEDH konferenci v Barceloně. To bylo první, co mě zaujalo – Barcelona je moc hezká a na začátku října by to mohlo být fajn. Řekla jsem si, že bych si mohla udělat takový euro víkend v Barceloně. Ale pak jsem se podívala na stránky konference, viděla jsem program … a bylo rozhodnuto.
 • První kongres Českého homeopatického klubu

  15.1.2018 Dne 13.12018 se v prostorách kongresového centra hotelu Floret v Průhonicích konal první kongres Českého homeopatického klubu, který zorganizoval MUDr. Tomáš Karhan jako připomenutí 25 let od prvních kurzů rakouské homeopatie v České republice. Hlavními přednášejícími pak byli i důvěrně známí kolegové z kurzů v Kroměříži - dr. Bernard Schmidt, dr. Leopold Drexler a dr. Suzanne Diez. Kongresu se nicméně zúčastnilo více významných osobností evropské homeopatie.
 • Přání členům HLA

  9.1.2018 Vážení a milí členové HLA, jménem rady HLA Vám přeji pevné zdraví, neustálé pocity radosti a štěstí v rodinném i pracovním kruhu po celý rok. Ať Vás v roce 2018 potká cokoliv, jediným řešením je zůstat ve své mysli, srdci a těle v harmonické jednotě. Základním předpokladem pro tento soulad je neustálá práce na sobě samém a my všichni ze svých osobních zkušeností víme, že to zvládneme s homeopatickou podporou bez zbytečné ztráty energie a s elegantní lehkostí. Naše Homeopatická lékařská asociace bude pevně stát po Vašem boku s neutuchající snahou prosadit v naší republice začlenění homeopatické léčebné metody do kvalitní individualizované péče o každého člověka. Naše základní snaha, homeopaticky vzdělávat lékaře a zdravotní odborníky, současně laické i odborné veřejnosti podávat validní informace o homeopatii, bude i v tomto roce naší prioritou. Sledujeme tím jediný cíl - uzdravení celé společnosti, jehož základním předpokladem jsou šťastní a zdraví lidé... Reprezentovat každého našeho člena, který je nejen kvalitním lékařem, ale má i obrovskou lidskou nadstavbu, je pro mne ctí. MUDr. Ilona Ludvíková předsedkyně Rady HLA ...a nezapomínejme, že jsme spolutvůrci velkolepé stavby „homeopatické Sagrada Familie“ (viz. zamyšlení MUDr. Elišky Bartlové) a s pokorou k přírodě a ke světlu přiložme další díl do mozaiky tohoto jedinečného projektu.
 • Co spojuje slavnou Sagradu Familia s homeopatií?

  5.1.2018 MUDr. Eliška Bartlová se s námi podělila o své dojmy z návštěvy Barcelony na podzim minulého roku. Určitě vás zaujme její pohled - laskavý, filozofický a moudrý.
 • Aktuální situace ve věci e-receptů

  20.12.2017 Dovolujeme si Vás informovat, že byl předložen pozměňovací návrh poslance, nového ministra zdravotnictví ČR, Adama Vojtěcha, kterým by mělo dojít k odložení účinnosti sankce pro lékaře za porušení povinnosti předepisování léčivých přípravků formou elektronického receptu, a to až na 1. ledna 2019. Pozměňovací návrh byl dne 13. 12. 2017 předložen k aktuálně projednávané novele zákona o léčivech. Tato novela je zatím v prvním čtení. Její projednávání a osud zmíněného pozměňovacího návrhu pro Vás budeme i nadále bedlivě sledovat a o dalším vývoji Vás budeme informovat. 
 • MEDICÍNA JE JEN JEDNA A HOMEOPATIE JE JEJÍ SOUČÁSTÍ

  1.11.2017 Praha/Brno 1.11.2017 – Homeopatická lékařská asociace reaguje na zprávu EASAC (European Academies Science Advisory Council) k homeopatii. Jedná se o příspěvek do trvalé diskuse mezi vědci na jedné straně a lékaři a zastánci homeopatie na straně druhé. Ve zprávě se bohužel ukazuje nedostatečná znalost evropské lékové legislativy ze strany EASAC. Zpráva rovněž pracuje se studiemi, jejichž výběr u odborné veřejnosti vzbudil oprávněnou vlnu kritiky. Nesouhlasně už proto reagovaly i významné homeopatické organizace, jako BHA (British Homeopathic Association), SNMHF (Syndicat National des Médecins Homéopathes Français) nebo ECHAMP (European Coalition on Homeopathic & Anthroposophic Medicinal Products). Homeopatická lékařská asociace (HLA) reprezentuje názory lékařů, kteří využívají homeopatickou léčebnou metodu ve své každodenní klinické praxi. „Jsme lékaři s nadstavbovým vzděláním v homeopatii. Velmi dobře známe možnosti homeopatické léčebné metody, ale i její limity. Víme, že homeopatie nenahrazuje ostatní léčebné postupy, ale doplňuje medicínu o další možnosti. To je současný trend,“ říká Ilona Ludvíková, praktická a zubní lékařka, předsedkyně HLA, a dodává: „Ve svých praxích se řídíme platnou legislativou. Stejně jako u jiných léků, schvaluje SÚKL jejich kvalitu a bezpečnost. My doporučujeme homeopatické léky schválené SÚKL.“ V souladu s hledáním nových cest k zefektivnění současné medicíny jsou jasné celosvětové snahy o rozsáhlejší zapojování komplementárních léčebných metod (CAM) do každodenní klinické praxe každého lékaře. To lze jednoznačně vyčíst z dokumentu Světové zdravotnické organizace s názvem Traditional medicine strategy 2014-2023. Naši pacienti si pak zaslouží kvalitní zdravotní péči jako jinde ve světě. „Pro nás lékaře, kteří homeopatii používáme, jsou přesvědčivým argumentem pozitivní výsledky z každodenní klinické praxe. Přínos spatřuji zejména v prevenci a profylaxi (individualizované prevenci), dále při léčbě funkčních a psychosomatických potíží,“ říká dále doktorka Ludvíková. „To zcela jednoznačně prokázala i nedávná rozsáhlá klinická studie EPI 3,“ uzavírá.
 • Homeopatie na kongresu Praktických lékařů pro děti a dorost

  14.11.2017 V polovině října 2017 se v Olomouci konal dvoudenní Mezioborový kongres pořádaný SPLDD tentokráte zaměřený na Onkologickou tématiku v dětském a dorostovém věku.
 • Klinická homeopatie v praxi praktického lékaře i specialisty

  5.11.2017 Rádi bychom vás jménem Homeopatické lékařské asociace a jménem firmy Boiron pozvali na nové semináře - MODULY - zaměřené na klinickou homeopatickou léčbu ORL onemocnění.  
 • Lektoři HLA na školení lékařů v Paříži

  22.10.2017 Lektorky Homeopatické lékařské asociace, MUDr. Lucie Kozáková a MUDr. Květoslava Kacířová o víkendu nelenily, ale absolvovaly velmi zajímavé a obohacující školení na modulové vzdělávání lékařů Mezinárodní školy klinické homeopatie CEDH v Paříži. Velmi nás potěšila jejich zpětná vazba, o níž se s Vámi rádi podělíme. Každopádně se již nyní můžete těšit na nové vzdělávací semináře pro odborníky, které obohatí Vaši každodenní praxi.
 • Lektoři HLA na Kongresu integrované medicíny

  18.10.2017 Pod záštitou senátora Jiřího Voseckého se v pátek 13. října 2017 v pražském hotelu Pyramida konal druhý ročník Kongresu integrované (celostní) medicíny. Zúčastnilo se ho více než 100 posluchačů z různých oborů a všechny spojoval zájem o alternativní metody léčby.  
 • Postřehy z kongresu CEDH - Barcelona 2017

  18.10.2017 Šestého mezinárodního kongresu CEDH se zúčastnilo deset lékařek z ČR, které reprezentovaly naši Homeopatickou lékařskou asociaci. Organizátoři zvolili název "Homeopatie jako součást integrativní medicíny" a zvolená témata příspěvků naplnila naše očekávání. Zejména prezentace více kooperujících lékařů, přítomnost specialistů, kteří homeopatii neznají, to vše vedlo k zajímavé diskuzi. Možnost zasílání dotazů pomocí jednoduché aplikace, pak zajistil hladký průběh, včetně překladů.
 • Léto skončilo ... ale náš nový školní rok právě začíná!

  2.10.2017 V sobotu 7. října začíná další rok našeho homeopatického vzdělávání určeného lékařům, veterinárním lékařům, psychologům, farmaceutům a dalším zdravotnickým profesím.
 • Klinická homeopatie v každodenní lékařské praxi - přijďte na konzultační odpoledne!

  12.3.2017 Homeopatická lékařská vás srdečně zve na setkání se zkušeným lékařem homeopatem, tentokráte v Praze.
 • Homeopathy One Conference

  4.9.2017 Belgická nezisková homeopatická organizace Homeopathy One zve odbornou homeopatickou veřejnost na konferenci Homeopathy One Conference, která se bude konat od 13. do 15. října 2017 v Belgii.
 • Mezinárodní homeopatický kongres LMHI v Lipsku, 14. 6. – 17. 6. 2017

  22.6.2017 V polovině června letošního roku jsem měla spolu s MUDr. Pavlou Koželuhovou příležitost zúčastnit se homeopatického setkání pořádaného mezinárodní homeopatickou společností LMHI (The Liga Medicorum Homeopathica Internationalis). Akce se konala v rodné zemi Samuela Hahnemanna, v německém městě Lipsko, kde Hahnemann praktikoval homeopatii více než 10 let.  
 • Čestné členství v HLA - poděkování aktivním členům

  22.6.2017 V rámci oslav 10. výročí založení Homeopatické lékařské asociace se Rada HLA rozhodla vytvořit novou formu poděkování svým aktivním členům – čestné členství v Homeopatické lékařské asociaci.
 • Oslavili jsme 10. výročí založení HLA!

  6.6.2017 V krásných prostorách pražského hotelu Grandior se ve dnech 26. a 27. května 2017 setkali lékaři a další odborníci v homeopatii na Jarním homeopatickém semináři, který každoročně pořádá Homeopatická lékařská asociace.
 • Charizmatická Michele Boiron na homeopatické konferenci v Praze

  2.5.2017 V sobotu 29. dubna 2017 se konala v Praze výjimečná akce. Společnost Health communication, která se zabývá především vzděláváním lékárníků, uspořádala konferenci s mezinárodní účastí, které se mimo jiné zúčastnila paní magistra Michele Boiron, dcera Jeana Boirona, jednoho ze zakladatelů největší farmaceutické firmy vyrábějící homeopatické léky. Přečtěte si dojmy a postřehy MUDr. Hany Váňové, která se konference zúčastnila.  
 • Světový týden homeopatie

  9.4.2017 V týdnu od 10. do 16. 4. 2017 budou homeopaté po celém světě slavit Světový týden homeopatie (World Homeopathy Awareness Week). Je to každoroční připomenutí narození objevitele homeopatie, německého lékaře Samuela Hahnemanna, jehož datum narození je 10. 4. 1755.  
 • Homeopatie - medicína založená na zkušenosti

  3.4.2017 Takto vnímá homeopatii psychiatr MUDr. Radkin Honzák, CSc. V článku "Sisyfe, tvoje velkolepá neomylnost nebes se dotýká" se zamýšlí nad důvody i důsledky skutečnosti, že Homeopatické lékařské asociaci byl před několika dny udělen bronzový bludný balvan klubu skeptiků Sisyfos.
 • Specializační seminář Pediatrie - dětská typologie

  26.3.2017 Víte, jak vypadá kojenec typu Causticum nebo jak se chová Coffea ve školce? To vše i mnoho dalších zajímavých informací zaznělo na specializačním pediatrickém semináři, který se konal v sobotu 25. března 2017 na půdě Masarykovy univerzity v Brně.   
 • Zamyšlení nad aktuálním postavením homeopatie v České republice

  28.2.2017 Ráda bych se s vámi podělila o atmosféru vůči homeopatii na odborném medicínském poli v České republice. Těmito slovy začíná zamyšlení předsedkyně Rady Homeopatické lékařské asociace, MUDr. Ilony Ludvíkové, nad postavením homeopatie u nás.
 • Právě vychází nové číslo Homeopatické revue!

  28.2.2017 Homeopatická lékařská asociace vydala první letošní číslo Homeopatické Revue.
 • Klinická homeopatie v lékařské praxi - přijďte na regionální setkání!

  28.2.2017 Homeopatická lékařská asociace si vás dovoluje pozvat na zajímavé akce pořádané na různých místech po celé republice. Přijďte si poslechnout reflexe z 5. mezinárodního kongresu CEDH, který se konal v Chicagu v červnu loňského roku.
 • Objednejte si zdarma do své ordinace to nejlepší ze Světa homeopatie

  28.2.2017 Společně s Homeopatickou revue právě vychází i první letošní Homeopatické okénko - časopis plný zajímavých článků z webového portálu Svět homeopatie.
 • Pozvánka na kongres CEDH

  18.1.2017 Škola klinické homeopatie CEDH působí ve 20 zemích a jejím posláním je podporovat rozvoj klinické homeopatie informacemi založenými na konsenzu a účinnosti. Díky více než stovce odborníků na vzdělávání v klinické homeopatii, kteří sdílejí své zkušenosti z praxe prostřednictvím interaktivního vzdělávacího programu, bylo od roku 2013 vyškoleno po celém světě více než 3000 zdravotnických odborníků v předepisování homeopatických léků. CEDH každý rok organizuje mezinárodní kongres jako místo setkání komunity homeopatů z mnoha zemí, aby mohli diskutovat o současných klinických tématech a/nebo nemocech, a tak díky setkání s odborníky obohatili svou každodenní praxi. 6. mezinárodní setkání CEDH se uskuteční 6. a 7. října 2017 v Barceloně. Jeho tématem je: Homeopatie jako součást celostní medicíny v neuropsychologii, geriatrii, onkologii, při léčbě autoimunitních onemocnění, v gynekologii a porodnictví, chirurgii, revmatologii, kardiologii atd. Na základě svých zkušeností a klinických případů ozřejmí různí přednášející klinické postupy v homeopatii, které se nabízejí lékařům u některých nemocí, při nichž je zásadní, aby byl pacient při léčbě posuzován jako celek.
 • Členské poplatky na kalendářní rok 2017

  17.1.2017 Číslo účtu pro platbu členského příspěvku ve výši 900,- Kč za kalendářní rok je 35-6323810267/0100. Do zprávy pro příjemce uveďte své jméno a příjmení, abychom mohli Vaši platbu identifikovat. Děkujeme Vám.
 • Lektoři HLA v médiích

  4.1.2017 Prosincové vydání elektronického zpravodaje PIPPL (Praktické informace pro praktické lékaře) obsahuje mezi jinými také příspěvek lektorky Homeopatické lékařské asociace Bc. Romany Gogelové na téma „Podpora sanace porodních poranění (epiziotomie, ruptura vaginy, evakuace hematomu) v praxi porodní asistentky“  
 • Pozdravení předsedkyně HLA...

  3.1.2017 Vážení a milí členové HLA, jménem rady HLA Vás zdravím v novém roce 2017. Je to rok pro nás všechny opravdu významný… Naše asociace slaví desáté narozeniny. Pojďme ho tedy prožít nejen bilancováním minulých let, ale i pohledem do budoucnosti. Bude na vás čekat pestrá nabídka vzdělávacích akcí, která vyvrcholí Jarním setkáním ve dnech 25. - 27. května 2017 v hotelu Grandior v Praze. Pozvali jsme pro vás výborného psychosomatika a psychiatra Dr. P. Vachetta, který nám předá své zkušenosti nejen formou semináře, ale i workshopu na téma „Závislosti mladých“. Přiznávám, že pro mou homeopatickou praxi je to více než aktuální, množí se mi případy závislostí na jídle, na fyzickém cvičení, na drogách atd… Opravdu s pokorou vzpomínám na své začátky s ekzémy a opakovanými ORL infekty. Ne, že bych je neřešila i dnes, ale stále častěji narážím na zcela novou problematiku anhedonie (neschopnosti prožívat radost a pozitivní emoce), kterou jednotliví klienti řeší po svém, a to nejčastěji nějakou tou závislostí. Dále se těšíme na společné sdílení zkušeností nejen v průběhu našich osobních setkáních, ale i během celého roku na webu HLA (v dohledné době dostane web novou podobu), kde na vás bude čekat spousta informačních novinek z domova i ze světa, a hlavně bude studnicí nových poznatků pro každého z nás. Zkušenější kolegové přinesou cenné rady pro začátečníky a mladá generace nám na oplátku ukáže nové možnosti získávání informací zcela jinak než z tlustých knih. 
 • Mimořádné číslo Homeopatické Revue právě vychází!

  1.12.2016 Homeopatická lékařská asociace se rozhodla pro vydání mimořádného čísla Revue z několika důvodů. Nejdůležitějším z nich je informovat čtenáře o nové rozsáhlé francouzské studii EPI3 potvrzující přínos homeopatie v lékařské praxi.      
 • Homeopatie jako jedno z řešení rezistence bakterií na antibiotika?

  21.11.2016 Na mnichovské univerzitní klinice Dr. von Haunersches Kinderspital der L.M. Universität München proběhne 10.12.2016 lékařské sympózium na téma Akutní infekce na klinice, v ordinaci a ve výzkumu. Mezi přednášejícími bude několik renomovaných profesorů včetně Dr. Petera Fishera a přednosty Dětské infekční kliniky. Diskutovat se bude o roli homeopatie v léčbě infekčních nemocí. Homeopatická lékařská asociace získala dvě místa pro lékaře, dobrá znalost němčiny je podmínkou. V případě zájmu prosím kontaktujte MUDr. Evu Kettmannovou na e-mailu eva.kettmannova@gmail.com. INFORMACE O SYMPOZIU JSOU K DISPOZICI ZDE: SYMPOZIUM, MNICHOV, 2016
 • Lektoři HLA v médiích

  9.11.2016 Listopadové vydání elektronického zpravodaje PIPPL (Praktické informace pro praktické lékaře) obsahuje mezi jinými také příspěvek lektorky Homeopatické lékařské asociace MUDr. Elišky Bartlové nazvaný "Zimní chřipkové onemocnění léčeno homeopaticky."   
 • Zájem lidí o homeopatii roste!

  1.11.2016 Čtyři z pěti Čechů (tedy až 82 %) ve věku 18–55 let znají pojem homeopatická léčba. Více než 40 % homeopatika zná i z vlastní zkušenosti. To vyplývá z aktuální studie, kterou si nechala zpracovat Homeopatická lékařská asociace, aby srovnala vývoj homeopatie v České republice v průběhu uplynulých 5 let.    
 • Klinická homeopatie - přednáška MUDr. Hany Váňové na LF UP

  25.10.2016 Na půdě Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci se 18. října tohoto roku konala přednáška MUDr. Hany Váňové o klinické homeopatii. Organizátorem a iniciátorem přednášky byl ředitel FN v Olomouci Doc. MUDr. R. Havlík, PhD.  
 • Novinka v našem e-shopu!

  19.10.2016 Nakladatelství Grada vydalo přepracované vydání knihy MUDr. Hany Váňové „Praktická homeopatie – využití dvanácti biochemických solí“.  
 • Naši lektoři v médiích

  19.10.2016 Říjnové vydání elektronického zpravodaje PIPPL (Praktické informace pro praktické lékaře) obsahuje mezi jinými také příspěvek předsedkyně Homeopatické lékařské asociace MUDr. Ilony Ludvíkové nazvaný "Kasuistika pro zubní i praktické lékaře - že to nejde dohromady?"
 • Nový život s homeopatií ...

  11.10.2016 V sobotu 8. října proběhlo předávání diplomů absolventům I. a II. cyklu základních vzdělávacích kurzů CEDH.  O své zkušenosti, náhled na homeopatii i lidský přístup se ve své promluvě k absolventům podělila předsedkyně Homeopatické lékařské asociace MUDr. Ilona Ludvíková.  
 • Homeopatická léčba poruch příjmu potravy

  8.10.2016 Nemoci se po staletí nepřetržitě vyvíjejí. Jsou vytvářeny a ovlivňovány způsobem života, nejsou izolovaným a náhodným jevem. Štíhlost - to je v současné době synonymum úspěšnosti a krásy.  Svůj přístup k pochopení a léčbě poruchy příjmu potravy ve svém článku popisuje lektorka CEDH MUDr. Eliška Bartlová.  
 • Praktičtí lékaři odborníci v homeopatii snižují riziko nežádoucích účinků klasické léčby

  29.9.2016 ...zní závěr průlomové farmakoepidemiologické studie EPI3 o využití homeopatie v praxi rodinných lékařů ve Francii. Hlavním cílem této studie bylo objektivizovat prospěšnost homeopatické léčby v praxi lékařů primární péče. Výsledky studie byly prezentovány na tiskové konferenci v úterý, 27.9., které se účastnila i předsedkyně Homeopatické lékařské asociace, MUDr. Ilona Ludvíková, aby přítomným novinářům sdělila zkušenosti ze své každodenní lékařské praxe.  V této studii byly sledováné 3 skupiny onemocnění, které tvoří polovinu návštěv v praxi praktických lékařů: nemoci svalů a šlach onemocnění dýchacích cest poruchy spánku, úzkostní a depresivní stavy Studie se zúčastnilo 825 rodinných lékařů a 8559 pacientů. Lékaři byli náhodně vybráni a byli mezi nimi praktičtí lékaři předepisující homeopatické léky velmi často, v další skupině byli zařazeni lékaři, kteří homeopatika předepisují pouze sporadicky a třetí skupinu tvořili takzvaní konvenční lékaři, kteří homeopatika nepředepisují vůbec.  
 • Blíží se významná homeopatická událost!

  27.9.2016 Vážené kolegyně a kolegové, mílovými kroky se blíží velká homeopatická událost a tou je European Congress for Homeopathy, který se bude konat 17. - 19. 1. 2016 ve Vídni.
 • Zajímavá kasuistika homeopatické léčby hepatitidy A

  19.9.2016 Předsedkyně Homeopatické lékařské asociace, MUDr. Ilona Ludvíková, se s námi podělila o své bohaté zkušenosti v krátké, ale v mnoha stránkách obohacující homeopatické kasuistice.
 • Klinická homeopatie v lékařské praxi

  2.9.2016 Srdečně Vás zveme na seminář „Klinická homeopatie v lékařské praxi“. Náplní semináře jsou reflexe ze 4. mezinárodního kongresu CEDH v Praze, které spolu se zkušenostmi z vlastní praxe představí MUDr. Eva Kettmannová. Odborným garantem akce je Homeopatická lékařská asociace.  
 • Nový školní rok začíná i v HLA!

  2.9.2016 Na podzim se opět rozběhnou naše vzdělávací semináře určené lékařům, veterinárním lékařům, psychologům i nelékařským zdravotnickým profesím.
 • Klinická homeopatie v pediatrii

  2.9.2016 Homeopatická lékařská asociace Vás zve na cyklus seminářů: Klinická homeopatická léčba v pediatrii. Nový vzdělávací modul pro lékaře vznikl ve spolupráci francouzské homeopatické školy CEDH a Homeopatické lékařské asociace, která je odborným garantem.  
 • Kongres celostní medicíny v Praze - kasuistiky

  1.9.2016 V pátek 14. října 2016 se v reprezentativních prostorách paláce Žofín v Praze uskuteční Kongres celostní medicíny, v jehož rámci zazní také přednášky lektorek HLA MUDr. Kateřiny Formánkové a MUDr. Evy Kettmannové.    
 • Pracovní setkání ECH v litevském hlavním městě

  17.8.2016 Od roku 2015 je Homeopatická lékařská asociace plnoprávným členem ECH – Europen Commitee for Homeopathy. Zástupci HLA se proto ve dnech 15. – 17. dubna 2016 zúčastnili pracovního setkání ve městě Vilnius. 
 • Blíží se European Congress for Homeopathy 2016 s českou účastí!

  16.8.2016 Ve dnech 17.-19.11.2016 se ve Vídni uskuteční European Congress for Homeopathy 2016. Bude to zcela mimořádná událost v homeopatii, protože ji pořádá Evropský výbor pro homeopatii (ECH), International association of veterinary homeopaths (IAVH) a Evropská federace pacientských homeopatických organizací (EFHPA). Kongres tématicky pokrývá jak humánní, tak i veterinární homeopatickou léčbu. První den je věnován pediatrické problematice, druhý léčbě dospělých a třetí den kongresu je vyhrazen přednáškám o léčbě seniorů. V průběhu kongresu nicméně zazní i zajímavé přednášky o homeopatické farmacii, výzkumu v homeopatii a mnohé další. Těšit se tak můžeme například na panelovou diskuzi o vývoji v homeopatické farmacii, dostupnosti homeopatických léčiv či vývoji homeopatického průmyslu. Koordinátorem této sekce je Mag Pharm Ilse Muchitsch, koordinátorka podvýboru pro farmacii ECH. Svoji přednášku zde bude mít například i zakladatel homeopatické lékárny Remedia, Mag Pharm. Robert Müntz a mnozí další.
 • Mezinárodní setkání homeopatů v americkém Chicagu

  6.7.2016 Jak v současné době pokročil výzkum v oblasti homeopatie? Jaké jsou efektivní přístupy k léčbě chronických onemocnění v klinické homeopatii? Co my, jako homeopaté, můžeme udělat pro pacienty trpícími stále častěji se vyskytujícími autoimunitními chorobami?
 • Další ročník CEDH vzdělávání skončil

  3.7.2016 Ve dnech 16. a 17. června 2016 se v Brně a Praze uskutečnily závěrečné zkoušky základních homeopatických seminářů CEDH.
 • I pro seniory může být homeopatie obrovská výhra

  13.6.2016 Jaká by měla být strategická léčba seniorů, jak psychosomatika ovlivňuje jejich zdraví? A co zvířata-senioři? Tyto i mnoho dalších přednášek předních odborníků v homeopatii si mohli vyslechnout účastníci tradičního Jarní homeopatického semináře v Táboře, který organizoval tým Homeopatické lékařské asociace. V malebném jihočeském městečku se sešla až stovka lékařů, lékárníků, porodních asistentek, fyzioterapeutů a dalších odborníků v homeopatii, kteří chtěli svou každodenní odbornou praxi obohatit o poznatky svých kolegů.    
 • Naši lektoři v médiích

  8.6.2016 V červnu 2016 zařadil elektronický zpravodaj PIPPL (Praktické informace pro praktické lékaře) mezi své články příspěvek MUDr. Ilony Ludvíkové Homeopatie a úrazy.
 • Naši lektoři v médiích

  19.5.2016 V květnu 2016 zařadil elektronický zpravodaj PIPPL (Praktické informace pro praktické lékaře) mezi své články příspěvek MUDr. Jaroslava Čupery Homeopatie a perioperační péče.
 • Úžasný seminář Psychosomatika

  3.5.2016 Homeopatická lékařská asociace dala v tomto školním roce na svých seminářích prostor i psychologii. Díky dvoudennímu semináři Psychosomatika, vedenému PhDr. Evou Pávkovou a Mgr. Margaretou Šlemínovou, mohli posluchači najít odpověď na otázku, proč se některým pacientům, i přes správně vedenou homeopatickou léčbu, nedaří pomoci.
 • Nový ročník homeopatického vzdělávání se blíží! Jak se líbil ten letošní?

  27.4.2016 Od října 2016 se opět rozběhnou vzdělávací semináře CEDH. Pro nové zájemce máme připraveny opět dva ročníky studia mezinárodní školy klinické homeopatie CEDH. Na lékaře, kteří se chtějí i nadále vzdělávat v homeopatii, jsme připravili oblíbené Specializační semináře a semináře III. cyklu CEDH.  
 • Seminář Homeopatická podpora po porodu

  24.4.2016 Třetím seminářem pokračoval 23. dubna 2016 na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity druhý cyklus homeopatického vzdělávání pro nelékařské profese.
 • Seminář Homeopatie a stopové prvky v rostlinách

  24.4.2016 V sobotu 23. 4. 2016 se na půdě Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně konal zajímavý seminář s názvem Homeopatie a stopové prvky v rostlinách. 
 • Naši lektoři v médiích

  10.4.2016 V dubnu 2016 zařadil elektronický zpravodaj PIPPL (Praktické informace pro praktické lékaře) mezi své články také příspěvek MUDr. Evy Kettmannové o homeopatické léčbě akutní kopřivky.  
 • Pozvánka na kongres ve Vídni

  12.3.2016   Vážené kolegyně, vážení kolegové, rád bych Vás jménem Rady Homeopatické lékařské asociace i jménem kolegů z ECH pozval na jedinečný svátek homeopatie, který se uskuteční ve dnech 17. - 19. 11. 2016 ve Vídni. 
 • Homeopatie na Kongresu primární péče

  8.3.2016 Ve dnech 26. a 27. 2. 2016 se v Top Hotelu Praha konal Kongres primární péče, na kterém vystoupila MUDr. Pavla Koželuhová, lektorka Homeopatické lékařské asociace, s přednáškou na téma „Homeopatie – čím nám může být užitečná?“
 • Členské příspěvky za rok 2016

  8.3.2016 Vážení členové, do konce ledna 2016 byl splatný roční členský příspěvek pro rok 2016 ve výši 900,- Kč. 
 • Okénko do Světa homeopatie

  8.3.2016 Již třetím rokem vydáváme noviny Okénko do Světa homeopatie, které si našlo velkou řadu příznivců pro celé republice.  
 • Skončil další ročník homeopatického vzdělávání

  1.3.2016 V sobotu 27. února 2016 se na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně konal seminář homeopatického vzdělávání určený nelékařským zdravotnickým profesím pořádaný Homeopatickou lékařskou asociací.   
 • Právě vyšlo nové číslo Homeopatické revue!

  25.2.2016 Homeopatická lékařská asociace vydala nové číslo Homeopatické revue.  
 • Aurum metallicum a Causticum v III. cyklu CEDH

  17.2.2016 Již tuto sobotu 20. února se můžete zúčastnit dalšího ze seminářů III. cyklu CEDH.
 • "la revue du CEDH" s českým zastoupením!

  7.2.2016 Nejnovější číslo francouzského homeopatického časopisu „la revue du CEDH“ jistě potěší všechny stoupence homeopatie v Čechách.   
 • Zahájili jsme II. cyklus homeopatického vzdělávání nelékařských profesí

  3.2.2016 V sobotu 6. února 2016 se na půde LF Masarykovy univerzity v Brně uskutečnil první ze tří seminářů druhého ročníku homeopatického vzdělávání určeného nelékařským profesím.
 • Ignatia amara a Nux vomica - léky III. cyklu CEDH

  7.2.2016 V sobotu 30. ledna 2016 se v Praze uskutečnil jednodenní seminář III. cyklu homeopatického vzdělávání CEDH.
 • Abeceda klinické homeopatie

  14.1.2016 Homeopatická lékařská asociace vydala novou knihu Abeceda klinické homeopatie – společné dílo lékařů homeopatů, které je díky kolektivnímu přístupu ojedinělé u nás i na zahraniční úrovni.
 • Členské příspěvky

  10.1.2016 Kdy je potřeba uhradit členské příspěvky na rok 2016?
 • 4. mezinárodní kongres CEDH se konal v Praze!

  28.11.2015 Ve dnech 20.-21. listopadu 2015 se konal již čtvrtý mezinárodní kongres klinické homeopatie CEDH. Tentokrát účastníky kongresu s názvem „Homeopatie a dítě“ přivítala Praha. V příjemném prostředí hotelu Grandior se sešlo až 420 lékařů-homeopatů z celého světa (100 dalších marně čekalo na listině náhradníků). Přijeli k nám lékaři z USA, Tuniska, Itálie, Španělska, Bulharska, Rumunska, Maďarska, Slovenska a z Polska. Nechyběli samozřejmě ani lékaři a další odborníci z České republiky.
 • Nový ročník seminářů CEDH zahájen!

  1.11.2015 První a druhý říjnový víkend byl v pražském hotelu ILF a na půdě Lékařské fakulty v Brně zahájen další ročník vzdělávácích seminářů mezinárodní homeopatické školy CEDH, kterou v České republice exkluzivně zastupuje Homeopatická lékařská asociace. 
 • Kapacita základních vzdělávacích kurzů je pro školní rok 2015/2016 naplněna

  5.11.2015 Registrace do základních vzdělávacích kurzů pro lékařské i nelékařské profese je pro školní rok 2015/2016 ukončena. Absolventi I. a II. cyklu CEDH se mohou přihlásit na III. cyklus seminářů, absolventi I. cyklu vzdělávání pro nelékařské profese se mohou přihlásit na II. cyklus. Více informací a přihlášení na www.cedh.cz
 • NOVINKA - ROZŠÍŘILI JSME VZDĚLÁVÁNÍ PRO FARMACEUTY!

  17.8.2015 Ve školním roce 2015/2016 dojde k některým změnám ve vzdělávání farmaceutů v homeopatii. Zcela zásadní pro tyto změny bylo otevření Homeopatické lékařské asociace, která je přidruženou organizací ECH (European Committee for Homeopathy) a svým systémem vzdělávání odborníků na homeopatii je začleněna do společného evropského rámce, také pro farmaceuty. Lékárna, jejíž personál je odborně způsobilý v homeopatii, zvyšuje v dnešní době agresivní konkurence svoji specifičnost. Ovšem homeopatická klientela je náročnější, zajímá se o samoléčení a prevenci a vyhledává zdravotní informace. Je tedy nutné, aby lékárník, na kterého se takový klient či pacient obrátí s žádostí o radu, byl v homeopatii skutečně kompetentní. Pokud se nechce spokojit pouze s prodáváním homeopatických léků, je především třeba, aby byl v homeopatii dostatečně vzdělán. Aby na základě vzájemně provázaného systému vzdělávání v homeopatii, který zajistí trvalé zvyšování odborné úrovně, vznikl nový statut lékárníka – odborníka na homeopatii, který bude plně kompetentní k doporučování homeopatických léčivých přípravků při samoléčbě, je nově umožněno i farmaceutům společné studium I.cyklu CEDH (Střediska vzdělávání a rozvoje homeopatie -francouzského homeopatického vzdělávacího institutu se čtyřicetiletou tradicí), které se skládá z 6-ti dvoudenních seminářů. Přednášejícími budou čeští a francouzští lékaři s akreditací CEDH a s mnohaletou zkušeností s homeopatickou terapií ve vlastní klinické praxi. Více informací o tomto studiu, ke kterému jste srdečně zváni, najdete na cedh.cz/studium.php PharmDr. Renata Semeráková, garant Farmaceutické sekce HLA
 • Homeopaté mohou pomoci oborům, které to potřebují

  27.6.2015 Komplementární medicína, kam lze zařadit i homeopatii, má své místo v onkologii, paliativní medicíně a dalších oborech medicíny. Homeopatie coby účinná a šetrná metoda umožňuje pacienta doprovázet od stanovení diagnózy po terminální stavy a pomáhá mu vyrovnat se s nemocí vlastními silami. Uvedené pronesla francouzská lékařka-homeopatka dr. Christelle Besnardová-Charvetová v průběhu Jarního homeopatického semináře, který proběhl v polovině května v Praze.
 • Mezinárodní konference o výzkumu v homeopatii

  2.6.2015 „Cutting Edge Research in Homeopathy“ je název konference, která má za cíl prezentovat nejnovější poznatky z výzkumu v homeopatii v Římě od 5.-7.6.2015. Této akce se účastní 37 přednášejících ze 17 zemí světa včetně 6 univerzitních profesorů. Bude to v pořadí druhá mezinárodní konference organizovaná anglickým institutem pro výzkum v homeopatii (Homeopathy Research Institute).
 • Jarní homeopatické setkání splnilo očekávání

  25.5.2015 Minulý květnový víkend patřil již tradičně jarnímu setkání homeopatů - lékařů, psychologů, lékárníků, porodních asistentek a dalších odborníků, kteří užívají ve své praxi homeopatii. Více než 150 účastníků se sjelo na tři dny do Prahy, aby načerpali nové informace z praxe zkušených odborníků a vzájemně si předali zkušenosti ze své každodenní praxe.
 • Úvaha o činnosti Homeopatické lékařské asociace

  25.5.2015 Jaká je historie a budoucnost Homeopatické lékařské asociace očima dlouholeté předsedkyně MUDr. Hany Váňové?
 • Reflexe ze setkání v Lyonu

  6.4.2015 V sídle laboratoří firmy Boiron se v březnu konala schůzka zástupců škol klinické homeopatie.
 • European Congress of Homeopathy

  22.3.2015  Rada HLA doporučuje seminář znamenité argentinské dětské lékařky MUDr. Liliany Szabó
 • Homeopatický specializační seminář "Geriatrie"

  15.3.2015 „Stáří znamená postupné vzdávání se iluzorní negace času a útěk do minulosti.“ Těmito slovy zahájily MUDr. Eliška Bartlová a MVDr. Michaela Švaříčková přednášku s názvem Homeopatie ve stáří, kterou Homeopatická lékařská asociace uspořádala v Praze 21. února 2015.  
 • Homeopatie na Kongresu primární péče

  10.3.2015 „Lékař první volby“ – takové bylo motto 9. Kongresu primární péče pořádaného Sdružením praktických lékařů a Sdružením praktických lékařů pro děti a dorost ve spolupráci s Odbornou společností praktických dětských lékařů ČLS JEP v Praze ve dnech 27. – 28. února 2015. 
 • Seminář "Monokomponenty"

  17.2.2015 Tímto jednoduchým názvem pokračoval II. cyklus homeopatického vzdělávání pro nelékařské profese. Semináře se pod vedením MVDr. Michaely Švaříčkové konaly 7. února v Brně a 14. února v Praze. 
 • Seminář Homeopatická podpora poporodního období

  15.2.2015 V sobotu 7. 2. 2015 proběhl na půdě FN Plzeň odborný certifikovaný kurz pro porodní asistentky na téma Homeopatická podpora poporodního období.
 • Seminář Homeopatie ve fyzioterapii

  15.2.2015 Koncem ledna se v Praze konal jednodenní seminář PhDr. Radany Poděbradské, Ph.D. „Homeopatie ve fyzioterapii“. Homeopatická lékařská asociace pořádala tento seminář poprvé, ale už v průběhu samotného semináře se posluchači ptali na možnost opakování semináře v dalším školním roce, natolik je téma rehabilitace a jeho zpracování zaujalo.
 • Seminář Homeopatická léčba poruch příjmu potravy

  14.2.2015 Homeopatická lékařská asociace uspořádala koncem listopadu na Masarykově univerzitě v Brně jednodenní seminář MUDr. Elišky Bartlové na téma homeopatické léčby Anorexie. MUDr. Bartlová se neomezila pouze na homeopatickou terapii anorexie.   
 • Tenkrát v listopadu ... 89

  17.2.2015 I mne v těchto dnech přepadly vzpomínky, jak to bylo tenkrát, před 25 lety, v listopadu 1989. Vzhledem ke svému věku, dovolím si být i trochu sentimentální …
 • Jedinečný seminář "Tkáňové soli"

  11.1.2015 Na začátek adventu uspořádala Homeopatická lékařská asociace seminář „Tkáňové biochemické soli“ v rámci cyklů seminářů „Homeopatická terapie v každodenní praxi lékárníka“ pod vedením MUDr. Hany Váňové a MUDr. Ilony Ludvíkové.   Ačkoli tato přednáška byla určena primárně pro farmaceuty, zúčastnila se jí řada zdravotnických pracovníků z řad lékařských profesí jak humánní medicíny, tak veterinární.   
 • Nenechte si ujít novou knihu HOMEOPATIE A PERIMENOPAUZA!

  3.11.2014 Vydavatelství Grada vydalo zcela novou knihu z edice CEDH od skvělé lékařky-homeopatky se specializací na porodnictví a gynekologii Christelle Besnard-Charvetové. Překlad knihy garantovala Homeopatická lékařská asociace. 
 • Trocha historie "našeho" časopisu

  17.2.2015 Je to již 7 let, co začal pravidelně vycházet časopis Homeopatická Revue. 
 • NOVINKA_Homeopatie pro zdravotníky nově i ve II. cyklu!

  19.9.2014 Na základě vysoké poptávky po kvalitním nadstavbovém vzdělávání mají nyní absolventi I. cyklu vzdělávacích seminářů pro Nelékařské zdravotnické profese pořádané Homeopatickou lékařskou asociací v tomto školním roce možnost prohloubit a rozšířit své vzdělání v homeopatii v nadstavbových seminářích na téma: Akutní stavy, Tkáňové soli a Monokomponenty. Semináře II. cyklu proběhnou v Praze a v Brně. Konkrétní termíny a možnost přihlášení najdete na vzdělávacím webu Homeopatické lékařské asociace www.cedh.cz.  
 • Švýcarská vláda: "Homeopatie se vyplácí"

  21.6.2012 Homeopatie byla uznána švýcarskou vládou jako cenově efektivní, výhodná a rentabilní. Švýcarská vláda si nechala zpracovat zprávu, na jejímž základě konstatovala, že velmi malé dávky, které jsou používány v homeopatii, jsou účinné a z hlediska nákladů i efektivní.
 • STUDIUM HOMEOPATIE PRO LÉKAŘE a PSYCHOLOGY se blíží!

  15.8.2013 Mezinárodní škola klinické homeopatie CEDH a Homeopatická lékařská asociace, o.s. pořádají dvouleté studium pro lékaře, veterinární lékaře a klinické psychology pod titulem "ZÁKLADY KLINICKÉ HOMEOPATIE". 
 • Pracovní seminář lektorů CEDH

  16.9.2014 Paříž, 11.-12. září 2014: Vedení CEDH , včetně celého administrativního zázemí, přivítalo 40 lektorů z Francie, USA, Belgie, Španělska a České republiky.
 • Zastoupení české homeopatické školy na mezinárodní konferenci ve Spojených státech

  15.7.2014 Ve dnech 28.-29. 6. 2014 proběhla v Los Angeles první mezinárodní konference klinické homeopatie organizovaná americkou pobočkou CEDH a mezi jejími aktivními účastníky nechyběli ani zástupci Homeopatické lékařské asociace (HLA).  
 • Proč DNES klinická homeopatie?

  27.5.2014 O uplynulém víkendu se konalo oblíbené jarní setkání lékařů a dalších odborníků v homeopatii Jarní homeopatické fórum. Ústředním tématem fóra byla otázka více než aktuální "Proč DNES klinická homeopatie?". Našim čtenářům přinášíme výtah z úvodní přednášky zkušené lékařky, skvělé veterinářky a homeopatky, MVDr. Michaely Švaříčkové. Její přednáška byla tím nejlepším úvodem jaký jsme si mohli přát...  
 • Homeopatie na Kongresu Primární péče

  2.3.2014 Homeopatie se opět dostala na půdu klasicé medicíny. Paní doktorka MUDr. Hana Váňová, předsedkyně Rady Homeopatické lékařské asociace, vystoupila s přednáškou na téma "Viróza a podpora imunity" na Kongresu Primární péče, které organizovalo Sdružení praktických lékařů ČR, Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost ČR ve spolupráci s Odbornou společností praktických dětských lékařů ČLS JEP ve dnech 28. 2 – 1. 3. 2014 v TOP hotelu Praha.
 • Homeopatie na 20. Pediatrickém kongresu

  16.2.2014 Paní doktorka Věra Budková na 20. Pediatrickém kongresu v Ústí nad Labem, 15.2.2014, vstoupila na "horkou půdu" klasické medicíny s přednáškou o homeopatii v pediatrii. Její role byla nelehká, ale zhostila se ji skvěle. Paní doktorce, která na akci reprezentovala Homeopatickou lékařskou asociaci z celého srdce děkujeme:-)
 • ODPOLEDNE S HLA - HOMEOPATIE VE SVĚTĚ

  31.10.2013 Homeopatická lékařská asociace připravila především svým členům příjemné předvánoční setkání, v jehož rámci budou známí lékaři, MUDr. Jaroslav Čupera a MUDr. Tomáš Karhan sdílet své poznatky ze světového kongresu LHMI v Japonsku. Akce s názvem „Odpoledne s HLA - Homeopatie ve Světě“ se uskuteční dne 9. listopadu 2013 v překrásném prostředí Havlíčkových sadů v nově zrekonstruované Vile Grébovka, která není běžně dostupná veřejnosti.  
 • Homeopatické semináře pro zdravotníky!

  16.9.2013 Jste zdravotní sestra, porodní asistentka, fyzioterapeut nebo lékárník? Láká vás studium homeopatie? Čtěte dál... Homeopatická lékařská asociace zahajuje sérii seminářů na téma "Homeopatická terapie v každodenní praxi zdravotníka."     
 • Stanovisko HLA ke jmenování prof. MUDr. Jiřího Heřta Rytířem lékařského stavu

  14.6.2013 Otevřený dopis Homeopatické lékařské asociace předsedovi České lékařské komory a vědecké radě ČLK: Vážený pane prezidente, vážená vědecká rado, dovolujeme si jako představitelé lékařů praktikujících homeopatii, sdružených v Homeopatické lékařské asociaci, vyslovit náš kategorický nesouhlas s Vaší obhajobou jmenování prof. MUDr. Jiřího Heřta Rytířem lékařského stavu. Nechceme nijak zpochybňovat vědecké kvality prof. Heřta na poli osteologie a anatomie, kde si za svoji celoživotní práci ocenění jistě zaslouží. Nicméně jako lékaři praktikující homeopatii kategoricky nesouhlasíme s tím, že titul Rytíř lékařského stavu byl panu profesorovi udělen i za jeho boj proti šarlatánství a alternativní medicíně! Do pojmu alternativní medicína spadá řada léčebných metod, které neodpovídají současnému pojetí medicíny, a jejichž účinnost může být předmětem diskuzí. Nicméně homeopatie a akupunktura rozhodně nejsou metody šarlatánské, zejména pokud je používají lékaři, kteří ke svému řádnému medicínskému vzdělání získali vzdělání i v těchto oborech, a tyto metody léčby praktikují ve vší vážnosti a s nejlepším vědomím i svědomím v rámci své praxe. Rozhodně taky nesouhlasíme s Vaším vystupováním proti homeopatii jako údajně nevědecké medicíně.    
 • Chronické respirační infekce v dětském věku

  15.4.2013 Chronické respirační infekce v dětském věku jsou téměř každodenní problematikou nejen v ordinacích praktických dětských lékařů. Pokud se tyto problémy nevyskytnou již v nejranějším věku, velmi pravděpodobně se objeví v době nástupu dětí do kolektivu.     
 • HLA na Mezinárodním kongresu ORL

  29.3.2013 Ve čtvrtek 28. března se v hotelu Clarion v Praze konal Mezinárodní Kongres ORL, v jehož programu nechyběla přednáška o homeopatii. Homeopatická lékařská asociace byla při tom! 
 • HIV, AIDS - Maun Homeopathy Project

  14.3.2013 Před deseti lety byl v Severní Botswaně, v oblasti s vysokým výskytem HIV pozitivních pacientů, zahájen Maun Homeopathy Projekt. Ten změnil život mnoha lidem.  Do Maun Homeopathy Projektu bylo zapojeno více než 3000 lidí žijících v oblasti Maun a jeho okolí. Služby poskytované v rámci projektu jsou velmi oceňovány a místními lidmi žádány, nebot homeopatie je považována za nezbytnou součást péče o pacienty, kteří žijí s HIV a AIDS, a procházejí antiretrovirální (ARV) léčbou, nebo jsou traumatizováni či zneužíváni.
 • Homeopatie pro porodní asistentky

  20.2.2013 Pod záštitou Sdružení porodních asistentek Plzeňského kraje - SPAPK se ve dnech 16.2.-17.2.2013 v Plzni ve fakultní nemocnici konal vzdělávací cyklus “Homeopatie pro porodní asistentky“. Cyklu se účastnilo 23 porodních asistentek z porodních sálů, oddělení rizikového těhotenství, šestinedělí, ambulantních zařízení (urogynekologie, dětská gynekologie, běžná gynekologická ambulance), které projevily velký zájem o zavzetí homeopatické metody do svých praxí. Na semináři byla velmi přívětivá pracovní atmosféra a porodní asistentky by i nadále chtěly pokračovat v takovém vzdělávání např. formou nadstavbových seminářů. Přednášející Mudr. Pavla Koželuhová a porodní asistentka Bc. Romana Gogelová.  
 • Homeopatický odborný seminář pro dětské lékaře

  4.2.2013 Kdybych měla jednou větou vystihnout základní rozdíl v přístupu k chronicky nemocnému dítěti v homeopatii a klasické medicíně, bylo by to následující tvrzení: „Každé dítě je jedinečné a proto i jeho léčba vyžaduje ze strany lékaře individuální přístup.“
 • HLA vydala "věčný" originální kalendář

  26.11.2012 Máme pro Vás tip na originální vánoční dárek. Obdarujte své blízké krásným kalendářem "Homeopatie a znamení zvěrokruhu", který u příležitosti 5.výročí svého založení vydala Homeopatická lékařská asociace. Jedná se o mimořádnou příležitost!
 • Homeopatické sdílení...

  3.11.2012 Tímto jediným slovem by se dala vyjádřit atmosféra a průběh nedávno konaného homeopatického sympózia Prague 2012, které jako své historicky první pořádala Homeopatická lékařská asociace.  
 • HLA vydala novou brožurku: "Homeopatie v rehabilitaci"

  30.10.2012 Homeopatická lékařská asociace vydala další ze série lékaři, zdravotníky i veřejností velmi oblíbených brožurek, tentokrát na téma: "Homeopatie v rehabilitaci".  
 • Prudké ochlazení a... rýma, jak s ní naložit?

  12.8.2012 Ačkoli nám toto léto vyšlo krásné počasí, i přesto se i v létě může prudce ochladit. Vždyť ono stačí, když je týden venku 30 stupňů a nedýchatelno a vzápětí spadnou teploty ke dvacítce. Zcela bezpečná není ani klimatizace v autě puštěná na nejnižší stupeň, zatímco za okny auta se rozpalují chodníky a silnice... Vybíráme z dotazů čtenářů v rámci Homeopatické poradny portálu Svět homeopatie.cz.
 • "Bez váhání jsem řekla ANO!!!"

  29.7.2012 Jaký byl první rok se Světem homeopatie pro MUDr. Evu Kettmannovou, odborného garanta webu? Jak hodnotí první rok jeho existence, jaké jsou její poznatky a přání?
 • Neváhejte a přihlašte se na jedinečné homeopatické sympózium!

  18.7.2012 Jste lékař a chcete se dozvědět více o homeopatii, a to zejména s ohledem na kontexty metabolického syndromu? Pak neváhejte a přihlašte se již nyní na Sympózium Prague 2012, které pořádá již v říjnu tohoto roku Homeopatická lékařská asociace. Kapacita účastníků je omezena.
 • 1. rok se Světem homeopatie

  27.6.2012 Je tomu rok, co Svět homeopatie coby první český webový portál o homeopatii pod záštitou a garancí Homeopatické lékařské asociace zahájil svou činnost. Na to, jak se Světu homeopatie daří, jak se vyvíjí a na co se čtenáři mohou těšit do budoucna, jsme se zeptali jeho šéfredaktorky Lucie Nestrašilové.
 • Nemoci lidstva se mění. Homeopatické léky zůstávají…

  16.6.2012 Těmito slovy zahájila MUDr. Hana Váňová, předsedkyně Homeopatické lékařské asociace, v pátek 8.6. Jarní setkání aktivních lékařů-homeopatů, v Zámeckém hotelu Mostov nedaleko Františkových lázní s podtitulem „Homeopatie v srdci medicíny“. Setkání bylo určeno výhradně lékařům, kteří praktikují homeopatii v rámci své každodenní praxe.
 • Dobrý homeopat je jako dobrý koňak...

  15.6.2012 Zanedlouho tomu bude 5 let, kdy byla založena Homeopatická lékařská asociace. To je skvělá příležitost pro popovídání si s jednou ze zakladatelek a předsedkyní Rady HLA, MUDr. Hanou Váňovou...
 • HLA vydala nové číslo Homeopatické revue!

  14.6.2012 Homeopatická lékařská asociace vydala nové číslo Homeopatické revue. Těšit se můžete na rozhovor s MUDr. Hanou Váňovou u příležitosti 5. výročí založení HLA, která vzpomíná, jak to všechno začalo. Ano, HLA je tady již 5 let!
 • HLA vydala novou knihu od Dr. Farokha Mastera!

  11.6.2012 Homeopatická lékařská asociace vydala novou knihu, tentokrát od světoznámého autora Dr. Farokha Mastera, „Méně známé léky v pediatrii“. Tato kniha je po publikaci „Základní kniha homeopatie“ od Rajana Sankarana, dalším z originálních překladů MUDr. Tomáše Janíčka, místopředsedy Rady HLA. Korekturu českého textu provedla MUDr. Kateřina Formánková, členka Rady HLA a šéfredaktorka časopisu Homeopatická revue.
 • Valná hromada Homeopatické lékařské asociace

  29.5.2012 Dovolujeme si pozvat členy Homeopatické lékařské asociace, o.s. (dále jen „HLA“) na valnou hromadu HLA, která se koná v sobotu 9. června 2012 ve 12 hodin v rámci Jarního setkání „Homeopatie v srdci medicíny“ v Zámeckém hotelu MOSTOV u Františkových lázní (kontakt: Mostov 1, Cheb, www.mostov.cz)  
 • Střípky z homeopatické konference

  5.5.2012 V sobotu 5.5.2012, jsem se zúčastnila homeopatické konference určené především pro farmaceuty (lékárníky) a porodní asistentky, kteří se v posledních několika měsících vzdělávali v oboru zvaném Homeopatie. Odborným garantem vzdělávacích seminářů i samotné konference byla Homeopatická lékařská asociace.
 • Homeopatie na Krajské konferenci porodních asistentek

  11.5.2012 V sobotu 21.4.2012 se v Brně konala Krajská konference porodních asistentek. Výsledkem byla úžasná oslava celostního přístupu porodních asistentek ke své náročné práci. Ve čtyřech příspěvcích byla uvedena i homeopatická léčba. Na konferenci panovala skvělá atmosféra a mnoho přítomných projevilo zájem o kurzy pro porodní asistentky garantované Homeopatickou lékařskou asociací.  
 • Seminář pro porodní asistentky

  16.4.2012 „Možnosti homeopatie v léčbě porodního zranění„. Tak znělo téma semináře pro porodní asistentky pokročilé v homeopatii uplynulý pátek ve Zlíně. Se souhlasem lektorky tohoto semináře MUDr. Evy Kettmannové vám přinášíme schéma, podle kterého v klinické homeopatii vyškolené porodní asistentky, léčí rány po císařském řezu, nástřihu hráze a další porodní zranění.
 • Brožurky

  5.4.2012 Homeopatická lékařská asociace opět vydala oblíbené brožurky "Homeopatie pro nastávající maminky" a "Homeopatie na cesty". Brožurky žádejte u svého lékaře, nebo si je můžete stáhnout ze severu Svět homeopatie: Homeopatie pro nastávající maminky Homeopatie na cesty
 • Homeopatie v praxi porodní asistentky

  28.3.2012 Homeopatická lékařská asociace, o.s. a Česká konfederace porodních asistentek vás srdečně zve na školící akci "Homeopatie v praxi porodní asistentky".
 • Stanovisko Homeopatické lékařské asociace k výzvě klubu Sisyfos ve věci evropské legislativy týkající se homeopatie

  14.3.2012 Homeopatická lékařská asociace si dovoluje reagovat na výzvu klubu Sisyfos ve věci evropské legislativy týkající se homeopatie a zaslala své stanovisko českým europoslancům. Na rozdíl od Klubu Sisyfos souhlasíme s rozhodnutím Evropského parlamentu, které podporuje homeopatii jako regulérní léčebnou metodu a homeopatické preparáty považuje za léčiva. Výzvu českého klubu Sisyfos považujeme za velký krok zpět.
 • Homeopatie při aktivní a pasivní rehabilitaci

  2.3.2012 Homeopatická lékařská asociace (odborný garant) ve spolupráci se společností BOIRON CZ vás srdečně zve na přednášku na téma "Homeopatie při aktivní a pasivní rehabilitaci" se zaměřením také na oblast gynekologie a porodnictví.
 • Příběh léku Oscillococcinum

  28.2.2012 Všichni, kdo mají nějaké povědomí o homeopatii, znají „Oscillo“ jako jeden ze základních léků na chřipku, nebo přesněji řečeno na počínající virózy. Jeho použití je však mnohem širší...
 • Novinky ze vzdělávání pro lékaře

  27.2.2012 Ředitel CEDH (Mezinárodní škola klinické homeopatie) Dr. Yves Leveque navštívil uplynulý víkend homeopatický seminář pro lékaře v Brně a v koanimaci s MUDr. Evou Kettmannovou obohatil posluchače o své klinické zkušenosti v homeopatické léčbě akutních otitíd, chronických recidivujících infekcí, akutních průjmů a dalších diagnóz.
 • Vzdělávání CEDH tentokrát s lektorem z Francie

  27.2.2012 Na svém 3.semináři v Praze se minulý víkend opět sešli lékaři, studenti Mezinárodní školy klinické homeopatie CEDH. Tentokrát pro ně Homeopatická lékařská asociace připravila překvapení v podobě francouzského lektora Dr. Alana Pitela.
 • Homeopatie pro nelékařské zdravotnické profese...

  7.2.2012 V sobotu 4.2. se uskutečnil další seminář pro nelékařské zdravotnické profese garantovaný Homeopatickou lékařskou asociací, tentokrát v Ostravě.
 • Homeopatie v rukou porodních asistentek

  6.2.2012 Mnoho těhotných žen nám do Světa homeopatie píše, že by rády řešily běžné potíže v těhotenství pomocí homeopatie, ale nevědí na koho se obrátit. Pomoci může vyškolená porodní asistentka...
 • Setkání s novináři

  20.1.2012 Ve čtvrtek, 19.1.2012, se sešli zástupci Homeopatické lékařské asociace s novináři z několika českých deníků, týdeníků a měsíčníků. Setkání proběhlo formou neformálního briefingu v hotelu Maximilian v Praze.  
 • Lékaři se učili znát homeopatii...

  9.1.2012 O uplynulém víkendu (7.-8.1.2012) se opět sešli lékaři ze všech koutů republiky v Praze a pokračovali ve studiu Mezinárodní školy klinické homeopatie CEDH, jejímž exkluzivním partnerem pro Českou republiku je Homeopatická lékařská asociace.
 • Homeopatie ve Švýcarsku součástí zdravotního pojištění!

  29.11.2011 Od 1.1.2012 budou mít pacienti ve Švýcarsku homeopatickou konzultaci opět hrazenou ze zdravotního pojištění.
 • Workshop "Veterinární andrologie"

  23.11.2011 Workshop na téma Homeopatie ve veterinární andrologii se uskutečnil v Praze 22. 10. 2011 a v Brně 19. 11. 2011. Zvláště v Brně se veterinární lékaři, kteří používají homeopatii ve své praxi, dostavili v hojném počtu.
 • Střípky z historie…Homeopatický lék „Solanum malacoxylon“

  20.11.2011 Každý lék používaný v homeopatii má svoji historii, stejně jako každý alopatický lék. Víte například, jak začala být homeopaticky využívána rostlina, která pochází z Argentiny, jménem Solanum malacoxylon?
 • Homeopatie je zemí se svým jazykem…

  15.11.2011  Homeopatie je zemí, která je podobně jako všechny jiné země určena a vymezena svými hranicemi a svým jazykem. Slova homeopatického jazyka, to jsou homeopatická léčiva, která jsou ve většině zemí na světě stanovena, kodifikována a zákonem regulována.  
 • Výukové semináře pro laktační poradce

  5.11.2011 Pro velký zájem maminek o užívání homeopatického přípravku Ricinus communis 5 CH na podporu kojení se Homeopatická lékařská asociace rozhodla uspořádat řadu výukových seminářů pro laktační poradce. Tyto semináře probíhají ve spolupráci s Laktační ligou.
 • Účast MUDr. Hany Váňové na III. konferenci chlamydiová infekce!

  24.10.2011 MUDr. Hana Váňová, předsedkyně Rady Homeopatické lékařské asociace se v sobotu, 22.10.2011, aktivně svou přednáškou na téma "Klinická homeopatie - komplexní pohled na chlamydiové infekce" zúčastnila III. konference Chlamydiová infekce - zákeřný nepřítel!
 • Staňte se členem Homeopatické lékařské asociace!

  24.10.2011 Jste lékař? A už jste členem HLA? Nejste? Nevadí, pokud máte zájem, stát se členem Homeopatické lékařské asociace, můžete se jím obratem stát.  
 • Konference v Mikulově!

  8.10.2011 V sobotu 1.10.2011 se lékaři ze všech koutů republiky sešli na konferenci garantované Homeopatickou lékařskou asociací v hotelu Galant v malebném Mikulově.
 • Nová karta zdarma ke stažení

  29.9.2011 MUDr. Hana Váňová, předsedkyně Rady HLA pro Vás vytvořila novou praktickou kartu "Dva klíčové přístupy pro zjednodušení preskripce". Kromě hiearchie příčinných vazeb obsahuje karta i několik klinických situací. Věříme, že novou kartu ve své praxi oceníte. Karta je ke stažení k dispozici zde.
 • Portál Svět homeopatie.cz spuštěn do ostrého provozu

  16.8.2011 Homeopatická lékařská asociace spustila nový webový portál Svět homeopatie.cz. Jedná se o první český webový portál o homeopatii, na kterém najdete „Rady lékařů i zkušenosti pacientů“! Jeho jedinečnost spočívá zejména a především ve 100% garanci publikovaných informací našimi předními lékaři, odborníky na homeopatii, porodními asistentkami a dalšími profesionály, kteří jsou s homeopatií v každodenním kontaktu. Informace, které ve Světě homeopatie publikujeme, využije ve svém životě každý z nás, nejen zájemci o homeopatii a lidé, kteří zoufale pátrají po kvalifikovaných informacích o homeopatické léčbě, ale i lékaři, kteří praktikují homeopatii ve své každodenní praxi nebo další odborníci, kteří se s homeopatií teprve seznamují. Stačí jen „kliknout“ a hned víte, jak pomoci sobě, svému dítěti nebo vašemu „zvířecímu“ domácímu mazlíčkovi od potíží, teploty, nemoci. Když budete potřebovat rychlou radu, nemusíte již složitě listovat v mnoha knihách a hledat účinnou pomoc! V našich "Rychlých radách" ji najdete HNED!   A pokud u nás něco nenajdete, můžete využít naší jedinečné homeopatické poradny, kterou vede přední česká lékařka s mnohaletou zkušeností, paní MUDr. Věra Budková, do jejíž ordinace jezdí lidé z různých koutů naší republiky. Neváhejte a navštivte svethomeopatie.cz! Čím více lidí přispěje k rozvoji Světa homeopatie, tím větší přínos bude portál pro lidi mít.
 • Nová publikace

  5.8.2011 NOVINKA! Právě vyšla nová publikace s názvem 'Dvanáct biochemických solí a jejich použití v klinické homeopatii'. Více o této publikaci kterou napsala MUDr. Hana Váňová naleznete v sekci Publikace
 • Lékaři se sešli v Třešti na Jarním semináři

  20.6.2011 O uplynulém víkendu se v Zámeckém hotelu v Třešti sešla až stovka lékařů, kteří praktikují ve své praxi homeopatii.
 • Schémata a protokoly

  19.6.2011 NOVINKA! Homeopatická lékařská asociace vydala novou knihu z edice CEDH. Kniha s názvem „Schémata a protokoly“, ve francouzském originále „Frameworks and Protocols“ autorů Jacques Boulet, MD, Antoine Demonceaus, MD, Fabienne Donner, MD, Yves Léveque, MD, obohatí profesní život lékařů a odborníků, kteří v rámci své praxe praktikují homeopatií. Více o této publikaci naleznete v sekci Publikace
 • HLA vydala novou kartu pro lékaře "PYLOVÁ RÝMA"

  3.5.2011 Ve spolupráci s CEDH vydala Homeopatická lékařská asociace novou praktickou kartu pro lékaře "PYLOVÁ RÝMA". Karta obsahuje informace týkající se prevence, systematické léčby, léčby lokálních symptomů a několik klinických situací. V blížící se době alergií tyto informace jistě oceníte. Karta je ke stažení k dispozici zde. 
 • Vzdělávací semináře na 1.pololetí 2011

  22.2.2011 NOVINKA! Nabízíme Vám nové specializační semináře. Kompletní přehled vzdělávacích seminářů na 1. pololetí roku 2011 naleznete v příloze.
 • Právě vyšlo nové číslo Homeopatické revue

  21.2.2011 V elektronické formě je pro předplatitele a členy HLA k dispozici v archivu časopisu.
 • Homeopatická revue

  3.2.2011 Rada Homeopatické lékařské asociace s účinností od příštího čísla rozhodla, že časopis Homeopatická revue bude bezplatně zasílán pouze členům Homeopatické lékařské asociace. Ze stejného důvodu bude elektronický archiv předchozích čísel dostupný pouze členům HLA. Ostatní zájemci o časopis mají možnost jeho odběru za poplatek 50,- Kč za výtisk. Více informací v sekci Homeopatická revue
 • Ohlas MUDr. Víta Čajky

  7.11.2010 Ohlas MUDr. Víta Čajky k článku paní doktorky Hany Váňové o homeopatii otišteného v Homeopatické revue č.7
 • Homeopatie a potíže ve škole

  7.11.2010 NOVINKA! HLA představuje novou knihu, kterou vydává v rámci edice "Celoživotní vzdělávání lékařů při CEDH". Více o této publikaci od Dr. Véronique Desfontaines nazvané Homeopatie a potíže ve škole naleznete v sekci Publikace
 • Etika a spiritualita zdravotnictví

  7.11.2010 Jak se můžeme usmířit se svým tělem a svým duchem, když nepřihlížíme k úžasné uzdravovací schopnosti našeho organismu? Neměli bychom si připomenout, že jsme Boží bytosti a že sám Hippokrates prohlásil, že první povinností lékaře je neuškodit pacientovi? Primum non nocere! Jak jsme již několikrát připomínali v průběhu tohoto Semináře, člověk by měl být chápán jako celistvá entita se svými fyzickými, psychologickými a duchovními rozměry. V mnohých případech pro překonání nemoci stačí stimulovat naši vlastní obranyschopnost. A právě zde hrají roli doplňkové léčebné metody, zde hraje roli homeopatie, a jedná se o přístup, který se podstatně liší od zdravotní péče, neboť nezávisí výhradně na lékařské péči. 
 • Homeopatie na cesty

  7.11.2010 HLA Vám přináší NOVINKU v podobě malé publikace "Homeopatie na cesty" autorky MUDr. Elišky Bartlové. Více zde...
 • HLA představuje novou knihu, kterou vydává v rámci edice "Celoživotní vzdělávání lékařů při CEDH".

  7.11.2010 Více o této publikaci od Dr. Véronique Desfontaines nazvané Homeopatie a potíže ve škole naleznete v sekci Publikace
 • Informace pro členy HLA

  7.11.2010 Číslo účtu pro platbu členského příspěvku na rok 2015 ve výši 600,- Kč je 35-6323810267/0100, variabilní symbol: prvních šest čísel rodného čísla. Děkujeme Vám.
 • Nyní máte možnost objednat si brožurku „Homeopatie pro nastávající maminky“ autorky MUDr. I. Ludvíkové.

  7.11.2010 Brožurka je zpracována přehledným způsobem a najdete v ní výběr homeopatických léků jak pro období TĚHOTENSTVÍ (těhotenská nevolnost, trávicí potíže, potíže s močením…, ale také chřipkové stavy, kašel a další), tak pro období PORODU (příprava k porodu, rekonvalescence po porodu, problémy s kojením). Vydala HLA v roce 2009. Brožurku si můžete objednat na info@hla-homeopatie.cz. Cena za poštovné, balné a dobírkovné je 70,- Kč. Při objednání 2-5 ks se cena navyšuje o 10,- Kč. Maximální počet odebraných kusů je 5.
 • Vyjádření k článku 'Homeopatika jsou neúčinná, varuje Světová zdravotnická organizace'

  7.11.2010 Naše vyjádření na článek 'Homeopatika jsou neúčinná, varuje Světová zdravotnická organizace', který uveřejnil server novinky.cz dne 21. srpna 2009.
 • Upozornění na změnu

  7.11.2010 Rádi bychom Vás upozornili, že v těchto dnech vyšla nová kniha Rajana Sankarana "Základní kniha homeopatie". Omlouváme se Vám za chybné uvedení upoutávky na knihu v posledním vydání Homeopatické revue, kde byl uveden tento titul pod názvem "Podstata homeopatie". 
Členství v HLA
Online
přihláška
Homeopatické vzdělávání garantované HLA, nejbližší vzdělávací akce:

Kontakt

Homeopatická lékařská asociace, z.s.
Národní 11
Praha 1 110 00
Česká republika mapa

Email:
info@hla-homeopatie.cz

Kontakty na lékaře-homeopaty:
svethomeopatie.cz

Kontakty na kancelář HLA:
Tým HLA

Pro média:
Informace pro média a tiskové zprávy naleznete zde