PřihlášeníReakce na článek paní Ludmily Hamplové ve Zdravotnickém deníku

Reakce na článek paní Ludmily Hamplové ve Zdravotnickém deníku

Vážená redakce Zdravotnického deníku, jako předsedkyně Homeopatické lékařské asociace, z.s. považuji za správné upřesnit některé zásadní dezinformace v tomto příspěvku.

  1. Homeopatický léčivý přípravek (registrovaný SÚKL podle zákona číslo 378/2007 Sb. o léčivech) v homeopatickém ředění do 12C (má certifikovaný postup výroby, během něhož se výchozí surovina nejen chemicky ředí, ale také potencuje dynamizací) obsahuje původní surovinu, což je dnešními fyzikálně chemickými metodami prokazatelné.
  2. Můj příspěvek, který zazní na Kongresu integrativní péče s onkologickou tématikou dne 26.10.2018 v Praze nese název: „Homeopatické provázení pacienta konvenčně léčeného pro karcinom hltanu“ - již z názvu jednoznačně vyplývá, že tento pacient byl léčen podle standardního onkologického protokolu (diagnostická excize-operace blokovou resekcí -radioterapie - následné plastiky a proteticko-logopedická sanace) a homeopatické léky užíval jako podpůrnou komplementární (doplňkovou) péči v rámci komplexní individualizované terapie. To je však každému lékaři i zdravotnímu profesionálovi jasně srozumitelné již z názvu příspěvku. Tyto komplexní léčebné přístupy jsou běžně využívané v Německu, ve Švýcarsku či ve Francii, ale i v dalších zemích světa. Klinické zkušenosti z těchto států dokazují, že homeopatická podpůrná terapie je pro konvenčně léčeného pacienta jednoznačným benefitem.

Poslední, co považuji za nutné komunikovat, je apel na redakci Zdravotnického deníku. Příspěvky, které jsou nepřesně informovaným laikem předkládány odborníkům, nedávají zdravotním profesionálům dostatečný prostor k osobnímu zhodnocení problematiky. Rádi tedy nabídneme validní informace k tématu homeopatie a těšíme se na případnou spolupráci.

S přátelským pozdravem

MUDr. Ilona Ludvíková
předsedkyně Rady HLA, z.s.
www.hla-homeopatie.cz

... 

Odkaz na článek Ludmily Hamplové ve Zdravotnickém deníku, k němuž se vztahuje reakce předsedkyně HLA, MUDr. Ilony Ludvíkové: Zdravotnický deník

Členství v HLA
Online
přihláška
Homeopatické vzdělávání garantované HLA, nejbližší vzdělávací akce:

Kontakt

Homeopatická lékařská asociace, z.s.
Národní 11
Praha 1 110 00
Česká republika mapa

Email:
info@hla-homeopatie.cz

Kontakty na lékaře-homeopaty:
svethomeopatie.cz

Kontakty na kancelář HLA:
Tým HLA

Pro média:
Informace pro média a tiskové zprávy naleznete zde