Přihlášení"Věřte si, mějte důvěru sami v sebe, mějte rádi své pacienty..."

"Věřte si, mějte důvěru sami v sebe, mějte rádi své pacienty..."

Těmito slovy se v sobotu 6.10. rozloučil s účastníky specializačního semináře GERIATRIE, francouzský lékař s více než 35ti-letou homeopatickou praxí, Dr.Guy Villano, který přijal pozvání Rady HLA do Prahy, aby zde předal své cenné zkušenosti českým lékařům.

Dr. Villano se s přítomnými odborníky podělil o terapeutické možnosti jak v preventivních, tak kurativních postupech v případech dvou velmi častých geriatrických patologií - hypertenze a závažné neurokognitivní poruchy. Účastníky seznámil s konkrétními situacemi ze své šesti až jedenáctileté péče o pacienty, kteří byli v době zjištění diagnózy ve věku 61 - 78 let. Zaměřil se na symptomy Alzheimerovy choroby, které vykazují i další závažné neurokognitivní poruchy. Posluchačům sdělil, že pomocí symptomatických homeopatických léků můžeme postupně pečovat o charakteristické klinické příznaky Alzheimerovy choroby a představil přehled nejdůležitějších homeopatických léků, bez nichž se ve své praxi neobejde, a to jak ve stádiu počínající, tak i pokročilé Alzheimerovy choroby. 

"Symptomatické léky jsou předepisovány "kurativně" jako doprovázení zjištěných symptomů. Můžeme je však podávat i jako "anticipační prevenci", která může zpomalit výskyt symptomů, které jsou očekávatelné v blízké budoucnosti.", řekl Dr. Villano.

Jaký je terapeutický benefit homeopatické léčby?

"Jednoznačně lepší kvalita života pacientů s odezvou u jejich okolí, zlepšení paměťové kapacity u pacientů, relativní stabilita vývoje onemocnění v čase a zpomalení příznaků zhoršení choroby.", konstatuje Dr. Villano.

Jaké jsou možnosti anticipace a prevence?

"Předjímat - předcházet - oddalovat těžkou neurokognitivní poruchu - to je velká výzva! Homeopatie ji přijímá. A nejlepší prospěch z toho budou mít naši pacienti."

Dalším tématem semináře byla Esenciální arteriální hypertenze (dále "EAH") a její komplikace - jako významný faktor procesu stárnutí. V této oblasti můžeme díky homeopatii anticipovat vznik EAH, předcházet ji a oddalovat, působit preventivně a minimalizovat komplikace a v neposlední řadě posilovat a stabilizovat účinky alopatických antihypertenzních léků.

V homeopatické léčbě EAH se spojují symptomatické a individuálně nastavené léky. "Hlavní otázkou homeopatické terapie je anticipovat, tj. předcházet patologii a jejímu rozvoji. Zásadní je „anticipační“ včasná preskripce.", završil svou přednášku Dr. Villano.

Atmosféra na semináři byla jako vždy skvělá, sdílení nejen s jedinečným Dr. Villanem, ale i mezi odborníky navzájem bylo velmi obohacující a inspirativní. Již nyní se těšíme na další akce, které pro vás chystáme. 

Nejbližším specializačním seminářem je "Homeopatie pro ženy po porodu", který proběhne v Praze v hotelu ILF v termínu 3.11.2018. Na seminář se můžete přihlásit již dnes pod tímto odkazem: "Homeopatie pro ženy po porodu".

Poznámka: Aktuálně připravujeme rozhovor s Dr. Guy Villanem, na který se již teď můžete těšit.

Členství v HLA
Online
přihláška
Homeopatické vzdělávání garantované HLA, nejbližší vzdělávací akce:

Kontakt

Homeopatická lékařská asociace, z.s.
Národní 11
Praha 1 110 00
Česká republika mapa

Email:
info@hla-homeopatie.cz

Kontakty na lékaře-homeopaty:
svethomeopatie.cz

Kontakty na kancelář HLA:
Tým HLA

Pro média:
Informace pro média a tiskové zprávy naleznete zde