PřihlášeníNěmecko a Lucembursko zachovávají úhradu homeopatických léčiv

Německo a Lucembursko zachovávají úhradu homeopatických léčiv

Německý ministr zdravotnictví Jens Spahn oznámil, že homeopatické léčivé přípravky budou i nadále propláceny zdravotními pojišťovnami. Tím ukončil debatu, která probíhala v Německu měsíce. 

Ministr vysvětlil, že síla debaty byla nepřiměřená faktům – cena těchto produktů (20 milionů euro) je nevýznamná s ohledem na celkové náklady na léky v celém Německu (40 miliard euro). Vysvětlil své rozhodnutí jako volbu mezi emocionální diskuzí s rizikem zklamání mnoha lidí a nebo vzhledem k finančním nákladům ponechat současný stav věcí a vyhnout se rozruchu. Rozhodl se tedy ponechat současnou úroveň proplácení.

Homeopatika nejsou v Německu na seznamu hrazených léků. Nicméně 70% zdravotních pojišťoven reaguje na volbu svých pacientů tím, že nabízí jako doplňkovou službu proplácení nákladů na léčbu některých metod komplementární medicíny, včetně homeopatických léků.

V přijetí tohoto rozhodnutí se k německu přidalo i Lucembursko, jehož ministr zdravotnictví, Étienne Schneider, spolu se svým kolegou, minstrem sociálních věcí, Romainem Schneiderem, nedávno potvrdili, že Lucembursko „nemá v úmyslu přijmout v této věci podobná opatření jako učinily francouzské úřady“, což je ukončení proplácení homeopatických léků.

ECHAMP vítá rozhodnutí ministrů zdravotnictví obou zemí.

Členství v HLA
Online
přihláška
Homeopatické vzdělávání garantované HLA, nejbližší vzdělávací akce:

Kontakt

Homeopatická lékařská asociace, z.s.
Národní 11
Praha 1 110 00
Česká republika mapa

Email:
info@hla-homeopatie.cz

Kontakty na lékaře-homeopaty:
svethomeopatie.cz

Kontakty na kancelář HLA:
Tým HLA

Pro média:
Informace pro média a tiskové zprávy naleznete zde