PřihlášeníHomeopatie: Volnost – Rovnost - Zdraví: Záznam nevídané mobilizace

Homeopatie: Volnost – Rovnost - Zdraví: Záznam nevídané mobilizace

„Homeopatie: Volnost – Rovnost - Zdraví: Záznam nevídané mobilizace“ to je název knihy Valérie Poinsot, ředitelky laboratoří Boiron, která vyšla v vydavatelství Flammarion 13. listopadu 2019. Kniha popisuje občanské aktivity, jejichž účastníci se dali do boje za sebe a za všechny, kteří si zvolili integrativní a důstojnou medicínu budoucnosti. Petici na podporu homeopatie podepsalo 1,3 milionu lidí.

„Homeopatie: Volnost – Rovnost - Zdraví: Záznam nevídané mobilizace“ je sbírkou dokumentů, svědectví a aktuálních pokusů, které podává Valérie Poinsot, ředitelka laboratoří Boiron, jednoho z nejvýznamnějších výrobců homeopatických léků na světě.

Toto dílo vydalo 13. listopadu 2019 vydavatelství Flammarion, ani ne tři týdny poté, co francouzští výrobci, laboratoře Boiron a Lehning, specialisté na homeopatické léky, předložili Státní radě protest a žádají zrušení rozhodnutí o tom, že zdravotní pojišťovny přestanou od roku 2021 hradit homeopatické léky.

Pro Valérii Poinsot je důvod jasný: „Protože díky homeopatii se mohou léčit miliony Francouzů! Protože tisíce zdravotnických profesionálů ji předepisuje a každý den ji svým pacientům doporučuje! Protože petici „Moje homeo – moje volba!“ podepsalo 1,3 milionů lidí!“ Proto musí představitelé veřejné moci názor na tuto lékařskou metodu přehodnotit.

O homeopatii panuje příliš mnoho předsudků, klišé a odsudků z neznalosti věci. Ředitelka laboratoří Boiron, která prohlásila, že účinnost homeopatie je prokázaná již více než 200 let, očekává, že se její knize podaří sejmout břemeno všech těch výmyslů, které se v současné době na tuto léčbu sesypaly.
„Už mnoho let, a zvláště v poslední době se vyrojilo množství výmyslů, lží a předsudků vůči homeopatii od lidí, kteří ji neznají, ani se s ní denně neléčí. Je nutné, abychom odhalili ty někdy až strašlivé a zejména silně působivé případy, které se nebývale násilně šířily od března 2018 až do září 2019 a z nichž jsem přecházela ze stavu zklamání a rozčarování do naprostého otřesu a rozhořčení,“ píše pobouřeně autorka v úvodu svého díla.

Není na čase, abychom se zasadili o rozvoj medicíny, která bude humánní, důstojná a trvaleji udržitelná?

„Homeopatie: Volnost – Rovnost - Zdraví: Záznam nevídané mobilizace“ chce být především svědectvím „o medicíně v krizi, o dogmatech o pacientech, o nařízeních, o unifikovaném myšlení, kdy jsou pacienti jen položkami ve studiích zcela vytržených ze skutečného života.“ Vzhledem k tomu, že konvenční medicína je v současné době diskreditována četnými skandály (zvláště aféra s lékem Mediator*), nebylo by na čase, abychom se začali chovat jako skuteční vědci, kteří chtějí věcem porozumět a kteří by měli konečně zjistit, že spolupráce při léčbě pacientů je nejen možná, ale také nutná, pokud chceme poskytovat medicínu humánní, důstojnou a trvale udržitelnou, která by především pomáhala pacientům?“ ptá se ředitelka.

Knihu Valérie Poinsot „Homeopatie: Volnost – Rovnost - Zdraví: Záznam nevídané mobilizace“ je možné si objednat za 6,90 € nebo 4,99 € v elektronické podobě E-book (Epub a PDF) na webových stránkách vydavatele: https://editions.flammarion.com/. Valérie Poinsot oznamuje, že případný výdělek z této publikace věnuje kolektivu MonHoméoMonChoix.
---

• Mediator – anorektikum, farmakum používané na hubnutí, odhaduje se, že ve Francii po jeho užívání mohlo zemřít několik stovek pacientů. Viz například zde: https://www.theguardian.com/world/2013/jan/06/france-scandal-weight-loss-drug

---

PETICE v ČESKÉ REPUBLICE!

I v ČR aktuálně probíhá Petice za podporu homeopatie v rukou lékařů a zdravotníků. Podpořte ji! Kompletní informace najdete zde: PETICE

Členství v HLA
Online
přihláška
Homeopatické vzdělávání garantované HLA, nejbližší vzdělávací akce:

Kontakt

Homeopatická lékařská asociace, z.s.
Národní 11
Praha 1 110 00
Česká republika mapa

Email:
info@hla-homeopatie.cz

Kontakty na lékaře-homeopaty:
svethomeopatie.cz

Kontakty na kancelář HLA:
Tým HLA

Pro média:
Informace pro média a tiskové zprávy naleznete zde