PřihlášeníJarní homeopatický seminář 2024. Podpůrná terapie v rámci autoimunitních chorob.

Jarní homeopatický seminář 2024. Podpůrná terapie v rámci autoimunitních chorob.

Nastal den D, hodina H a po mnoha měsících příprav, telefonátů, probdělých nocí a litrů kávy se s očekáváním začínají sjíždět na Hlubokou nad Vltavou první hosté - posluchači – homeopaté – lékaři napříč odbornostmi, veterinární lékaři, lékárníci a další zdravotnické profese.

Jistě mi dáte za pravdu, že je to pro nás vlastně takový malý velký svátek. Tato setkání mají vždycky kromě kvalitních přednášek a výjimečných lektorů i jakousi přidanou hodnotu skrze sdílení podobně naladěných a smýšlejících lidí.

Letošní téma, které se týkalo autoimunitních onemocnění (AIO), bylo zpracováno z pohledu klasické medicíny a homeopatie s psychosomatickým přesahem. Věřím, že každý posluchač si odnesl mnohé zajímavé informace a pohledy zkušených lektorů. Nemalou měrou věřím i v to, že jsme získali i odpovědi na naše otázky a budeme je moci co nejlépe uplatnit ve své praxi, ať již máme v péči pacienty s AIO, někoho blízkého s tímto onemocněním či si sami nějakým AIO procházíme.

V průběhu těchto dní zaznělo spoustu silných slov vedoucích k zamyšlení:

NELÁSKA K SOBĚ – HARMONIE – NEPOCHOPENÍ POSTATY ŽIVOTA A SEBE SAMA – HRANICE - CHAOS - BOJ – PROČ TO DĚLÁŠ SÁM SOBĚ?

Tak tedy – kudy tudy?

Bývá to dlouhá cesta, která se klikatí a má mnohá rozcestí a zákoutí a to nejen z pohledu pacienta, ale i těch, kteří ho doprovází. Vždy je třeba volit jemnou cestu s notnou dávkou trpělivosti a jít krok za krokem s cílem obnovit integritu vlastního JÁ. Z pohledu psychosomatiky je třeba myslet na to, že se mnohdy jedná o nevědomý problém a pacient má dobrý důvod, proč toto téma potlačil. Tudíž i jakákoli homeopatická podpora by měla být volena velmi obezřetně a se snahou, aby každý pacient převzal zodpovědnost za své zdraví, jak nejlépe umí. Zajimavý byl příměr naše těla ke včelstvu skrze velmi používaný homeopatický lék při AIO - Apis mellifica. Obnovit a nastolit spolupráci buněk v našem organismu podobně, jak se to děje ve včelích úlech. Nebyla by to nádhera?

Společný čas mimo přednášky jsme mohli využít a aktivně si zacvičit osobní sestavu Čchi-kung s MUDr. Ilonou Ludvíkovou /předsedkyní HLA/, která svůj organizační tým podporovala a může být na něj právem hrdá.

Někteří z nás si zpestřili svůj volný čas procházkou po zámeckém parku, okolo rybníka či návštěvou zoologické zahrady. Velký zájem mezi posluchači sklidily i lekce metabolické jógy, které krásně doplnily připravený program.

Milým překvapením bylo i večerní vystoupení folk-rockové kapely NAKOPR, kde se své elektrické kytary chopil MUDr. Jiří Prokopec. Svou hudbou i svými vtípky dokázali pánové roztančit a rozesmát celý sál.

Celou akcí nás doprovázel tým hlavního partnera firmy Boiron, která se s námi podělila a představila nám dvě novinky rozšiřující jejich pediatrickou řadu – homeopatické léky Colental na šetrnou léčbu koliky a Coryzalia pro děti na šetrnou léčbu rýmy. Díky nim bude o naše malé superhrdinky a superhrdiny dobře postaráno.

Z IKEMu k nám zavítal RNDr. Pavel Suchánek a vyslechli jsme si důležité sdělení o vlivu stravy a kvalitě mikrobiomu nejen u AIO.

Na závěr akce nám tedy bylo dopřáno opečovat naše chuťové i střevní buňky poctivými českými buchtami a jahodami se šlehačkou. Řekněte, kdo by odolal?

Dovolím si sdílet ajurvédské motto, které nám přiblížila MUDr. Hana Váňová:

„Když jste smutní, jsou smutné všechny vaše buňky“ a nepochybuji o tom, že z letošního setkání odjížděli domů všichni s naplněnou homeopatickou dušičkou i rozveselenými buňkami po celém těle.

Děkujeme celému organizačnímu HLA týmu, týmu HLA office a mnoha dalším, bez kterých by se toto nádherné setkání neuskutečnilo. Těšíme se na JHS 2025!

HOMEOPATII ZDAR neb HOMEOPATIE JE DAR.

Mgr. Jitka Lysická

Členství v HLA
Online
přihláška
Homeopatické vzdělávání garantované HLA, nejbližší vzdělávací akce:

Kontakt

Homeopatická lékařská asociace, z.s.
Národní 11
Praha 1 110 00
Česká republika mapa

Email:
info@hla-homeopatie.cz

Kontakty na lékaře-homeopaty:
svethomeopatie.cz

Kontakty na kancelář HLA:
Tým HLA

Pro média:
Informace pro média a tiskové zprávy naleznete zde