Homeopatie jako součást léčby
V příjemné kavárničce Art-n-Coffee v centru Prahy se ve středu 27.11.2024 konalo pravidelné setkání s novináři. Pozvání tentokrát přijala MUDr. Hana Váňová, praktická lékařka pro dospělé, skvělá homeopatka a lektorka mezinárodní školy klinické homeopatie CEDH. Tématem setkání bylo "Homeopatie jako součást léčby" - jak homeopatii správně používat, kdy nejvíce pomůže a jak se zorientovat v homeopatických léčivých přípravcích.
Úvod paní doktorka věnovala svému prvnímu setkání s homeopatií, události, která zásadně ovlivnila její pohled na tuto léčbu. Byl to příběh jejího 6letého syna, který odmalička trpěl na opakované otitidy. Podání několika dávek léku Aconitum napellus 30 C dokázalo jeho potíže s opakovanými záněty středouší definitivně vyřešit. Zjistila tak, že za každou nemocí je příběh (spoutěč, příčina), že syn při komplikovaném porodu „utrpěl šok“ a to se později projevovalo opakovanými otitidami. Na základě této zkušenosti se o homeopatii chtěla více dozvědět, proto začala navštěvovat semináře a vzdělávací kurzy zaměřené na tuto léčbu nejen v Čechách, ale i v zahraničí, aby mohla tuto účinnou a šetrnou léčebnou metodu integrovat do své praxe praktického lékaře.
Od roku 2008 se věnovala léčení svých pacientů pouze homeopatií a akupunkturou. Zdůraznila, že zvláště u pacientů s autoimunitním onemocnění je nutné léčit běžná onemocnění pouze homeopatickými léky. Homeopatie tak učí organismus, jak příště reagovat lépe a trénuje tak imunitní systém. Funguje ve směru fyziologie těla a tím buduje integritu „Já“.
Dalším příkladem ze života jejích pacientů byl případ muže, který byl v minulosti přeučovaný levák a následně v dospělosti trpěl na opakované hnisavé angíny. Po užívání léku Mercurius solubilis 9 C se dokázal angín nadobro zbavit.
Další tipy na léčbu uvedla situační léky Ignatia amara, lék na zármutek, emoční šok, úzkosti doprovázené pocity sevření, tlaku na hrudi, dušností, bušením srdce a plačtivostí. Dále Gelsemium sempervirens, lék trémy, očekávané události, s pocity paralýzy, úzkosti, doprovázené třesem, výpadky paměti a nespavostí.
Pokud člověk podstupuje kardiologickou operaci, je potřeba myslet na to, že po zákroku v cévním řečišti srdce dojde k náhlému prokrvení ischemické oblasti, a může tak dojít k pooperační fibrilaci srdce. Kombinace léků Arnica montana 9 C a Carbo vegetabis 9 C významně snižuje riziko této komplikace.
Závěr setkání patřil i režimovým opatřením jako např. přehřívacím koupelím, které doporučuje svým pacientům. Je to antroposofická procedura ovlivňující tepelné pochody v těle, na kterých je závislý celý imunitní systém a integrita „Já“.
Následovaly otázky ze stran novinářek, které uzavřely další příjemné setkání homeopatie se širokou veřejností.
MUDr. Lucie Kozáková
Kontakt
Homeopatická lékařská asociace, z.s.
Národní 11
Praha 1 110 00
Česká republika mapa
Email:
info@hla-homeopatie.cz
Kontakty na lékaře-homeopaty:
svethomeopatie.cz
Kontakty na kancelář HLA:
Tým HLA
Pro média:
Informace pro média a tiskové zprávy naleznete zde