PřihlášeníStřípky z homeopatické konference

Střípky z homeopatické konference

V sobotu 5.5.2012, jsem se zúčastnila homeopatické konference určené především pro farmaceuty (lékárníky) a porodní asistentky, kteří se v posledních několika měsících vzdělávali v oboru zvaném Homeopatie. Odborným garantem vzdělávacích seminářů i samotné konference byla Homeopatická lékařská asociace.

Časně ráno byla Praha slunečná a hřejivá. Účastníci konference přicházeli na místo konání do malebného hotelu Thalia na Národní třídě v Praze příjemně naladěni. Atmosféra byla pohodová, prostředí přívětivé, přítomní se na akci evidentně těšili. Jak by ne. Už jen samotná jména přednášejících lektorů slibovala zaručený zážitek. Například paní doktorka Helena Máslová nedávno excelovala v Show Jana Krause a nepochybně televizní diváky přesvědčila o svých odborných kvalitách a velké profesionalitě. Dnes zase všechny přítomné zaujala svou přednáškou na téma "Identita ženy". V sále, v němž bylo 99% žen, se témata jako "Mateřská kompetence", či schéma o identitě ženy...

nebo téma poporodních depresí a možnostech homeopatické léčby, setkala s velkým ohlasem.

Nebo paní Radmila Dorazilová, léty prověřená a klienty velmi oblíbená porodní asistentka, která se s účastníky podělila o zkušenosti s poporodními traumaty rodiček, a to zejména z pohledu fyzického, čímž skvěle doplnila přednášku MUDr. Máslové. Mezi lektory nechyběla ani porodní asistentka Romana Gogelová, kterou její klientky milují pro její lidský přístup a pomocnou ruku nejen před porodem a po něm, ale i při častých potížích s kojením... Její přednáška "Radost z kojení" s podtitulem "Kojení = porod č.2" byla vážně skvělá:-)

Téma konference však nebylo pouze "porodní", mysleli jsme i na přítomné lékárníky (farmaceuty). Paní Jaromíra Novotná promluvila na téma "Historie homeopatie v našich lékárnách". Zajímavá je však i současnost homeopatie v lékárnách, která byla posléze velmi diskutována nejen v sále, ale i v kuloárech v rámci "občerstvovacích" přestávek. Bohužel i v dnešní době, kdy je homeopatie tolik žádaná je jen málo lékáren v republice, kam přijdete a svůj homeopatický lék obratem dostanete. Naštěstí zásobování "ráno objednej - odpoledne lék dostaneš", funguje většinou již spolehlivě.

Překvapivým zpestřením byla přednáška Radany Poděbradské, fyzioterapeutky, která je tělem i duší fyzioterapeut. Homeopatickou terapii zavedla do své praxe již v roce 2005. Její přednáška "Homeopatie ve fyzioterapii" přítomné zaujala natolik, že po jejím skončení byla účastníky vyhledávána a dotazována na zkušenosti s homeopatií ve svém oboru.

        

 

Psycholožka Ivana Rosi posléze přítomné obohatila svými praktickými zkušenostmi v oblasti "Komunikace v praxi zdravotníka". Velmi důležité téma z každodenního života nejen zdravotníků či farmaceutů, ale v podstatě nás všech.

Závěr patřil paní doktorce Elišce Bartlové, zkušené lékařce-homeopatce, lektorce CEDH (pozn. redakce - Mezinárodní škola klinické homeopatie) a "Syndromu vyhoření". Eliška Bartlová byla pro přítomné známou tváří, neboť společně s Šárkou Chlebanovou (lektorkou vzdělávacích kurzů pro nelékařské zdravotnické profese) byly těmi, které do tajů Homeopatie zdravotníky v průběhu letošního školního roku zasvěcovaly.

Součástí konference bylo i předávání diplomů úspěšným absolventům školící akce "Homeopatická terapie v každodenní praxi zdravotníka", jehož se ujal místopředseda Homeopatické lékařské asociace MUDr. Tomáš Janíček, který konferenci moderoval.

V rámci oddechu a relaxace po dobrém obědě zahrála na elektické housle naše přední houslistka Ilona Stryová.

Co napsat závěrem...? Snad jen, aby podobně úspěšných a odborně "nabitých" akcí a zájemců o homeopatii neustále přibývalo, aby měli pacienti možnost se v jakékoli lékárně či na porodním sále, dozvědět, jaká homeopatika jsou při řešení akutních potíží nejvhodnější.

Přeji vám hezké májové sváteční dny

Lucie Nestrašilová, šéfredaktorka Svět homeopatie.cz

Členství v HLA
Online
přihláška
Homeopatické vzdělávání garantované HLA, nejbližší vzdělávací akce:

Kontakt

Homeopatická lékařská asociace, z.s.
Národní 11
Praha 1 110 00
Česká republika mapa

Email:
info@hla-homeopatie.cz

Kontakty na lékaře-homeopaty:
svethomeopatie.cz

Kontakty na kancelář HLA:
Tým HLA

Pro média:
Informace pro média a tiskové zprávy naleznete zde