PřihlášeníSvětový týden homeopatie

Světový týden homeopatie

V týdnu od 10. do 16. 4. 2017 budou homeopaté po celém světě slavit Světový týden homeopatie (World Homeopathy Awareness Week). Je to každoroční připomenutí narození objevitele homeopatie, německého lékaře Samuela Hahnemanna, jehož datum narození je 10. 4. 1755.

 

V letošním roce se k této události připojí v rámci ECH (European Committee for Homeopathy) i Česká republika a to prostřednictvím aktivit Homeopatické lékařské asociace. V roce 2015 se HLA stala plnohodnotným členem ECH, má své místo na homeopatické mapě Evropy a to je znamení toho, že plnohodnotně patříme k evropskému homeopatickému společenství.

Světový týden homeopatie je vlastně svébytnou oslavou narozenin Samuela Hahnemanna prostřednictvím propagace jedinečné léčebné metody. V mnoha evropských státech proběhne řada akcí, jako jsou veřejné přednášky o homeopatii, tiskové konference, TV debaty. V Itálii budou například 10. dubna homeopatická vyšetření zdarma.

V České republice si narozeniny Samuela Hahnemanna připomeneme přednáškou MUDr. Kateřiny Formánkové v Ostravě a sérií příspěvků na sociálních sítích HLA.

Ještě v předvečer svátku homeopatie, 6. 4. 2017, proběhla v Londýně světová premiéra jedinečného dokumentu Just One Drop.
Jeho režisérka, Laurel Chiten, říká: „Nejsem homeopat. Nebyla jsem zázračně uzdravena homeopatií. Ale proč jsem udělala tento film? Protože je to příběh Davida a Goliáše. Homeopatie je pomlouvána a zkreslována po celých 200 let a já tímto filmem chci dát homeopatii svůj hlas. Pracuji jako editor v jedné velké nemocnici v New Yorku, kde dělám videa, která ukazují to nejlepší z moderního zdravotnictví. Moderní medicína je neuvěřitelná a zachránila mnoho životů. Ale je mnoho chronických potíží, kde tato medicína selhává. Chci, aby můj film otevřel dialog, přiměl lidi k diskuzi, kladení otázek a sdílení informací. Můj sen je, aby homeopatie byla dostupnou alternativou péče pro každého a stala se integrální součástí zdravotní péče po celém světě.“

Toto její prohlášení plně vyjadřuje princip Světového týdne homeopatie a my, jakožto Homeopatická lékařská asociace, se s ním plně ztotožňujeme.
 

 

Členství v HLA
Online
přihláška
Homeopatické vzdělávání garantované HLA, nejbližší vzdělávací akce:

Kontakt

Homeopatická lékařská asociace, z.s.
Národní 11
Praha 1 110 00
Česká republika mapa

Email:
info@hla-homeopatie.cz

Kontakty na lékaře-homeopaty:
svethomeopatie.cz

Kontakty na kancelář HLA:
Tým HLA

Pro média:
Informace pro média a tiskové zprávy naleznete zde