PřihlášeníNegativní rozhovor o homeopatii ve Studiu 6 na ČT24

Negativní rozhovor o homeopatii ve Studiu 6 na ČT24

Otevřený dopis předsedkyně Rady HLA, MUDr. Ilony Ludvíkové, šéfredaktorovi zpravodajství ČT Petrovi Mrzenovi.

Vážený pane šéfredaktore,

se zájmem jsem zhlédla rozhovor o homeopatii na téma Vědci: homeopatika fungují jen jako placebo, který byl odvysílán ve Studiu 6 na ČT24, v úterý 9. 11. 2022 v bloku od cca 7:20 hodin.

Byla jsem překvapena, že dnes, stejně jako před pěti lety, kdy se poprvé hovořilo o zprávě Poradního orgánu evropských akademií (EASAC), jsou do médií zváni pouze zástupci českých odpůrců homeopatie, přičemž v Evropě diskuse o homeopatii probíhá standardně vyváženě. Jsem přesvědčena o tom, že každý pacient má právo na validní informace od odborníků, na jejichž základě si pak může udělat na problematiku vlastní názor. Od veřejnoprávního média bych tuto vyváženost očekávala.

Jako předsedkyně Homeopatické lékařské asociace (HLA) a zároveň lékařka s dlouholetou praxí mám celou řadu zkušeností, které jednoznačně potvrzují, že léčba homeopatickými přípravky – léčivými přípravky dle zákona registrovanými na Státním ústavu pro kontrolu léčiv - účinkuje. Způsoby registrace homeopatických přípravků, Státní ústav pro kontrolu léčiv. Ke svým pacientům přistupuji s respektem k nejnovější poznatkům medicíny, včetně těch v oblasti homeopatie.

Jsem ráda, kdykoliv se o homeopatii zasvěceně mluví bez předsudků a přezíravých postojů, ať už je zaujímají vědci či kolegové lékaři.

V současné chvíli se naše asociace podílí na mezinárodní informační kampani na téma Homeopatie a věda, možná Vás proto bude zajímat názor jiné části vědeckých odborníků, kteří ve svých výzkumech přínosy homeopatie potvrzují. Naším partnerem v této informační kampani je Homeopathy Research Institute | HRI. Budete-li mít zájem věnovat prostor homeopatii, rádi zprostředkujeme kontakt na zástupce z řad vědců, kteří se přímo studiem homeopatie zabývají.

Díky, že jste věnoval čas mému emailu.

Zdravím Vás,

MUDr. Ilona Ludvíková, předsedkyně Rady HLA

Členství v HLA
Online
přihláška
Homeopatické vzdělávání garantované HLA, nejbližší vzdělávací akce:

Kontakt

Homeopatická lékařská asociace, z.s.
Národní 11
Praha 1 110 00
Česká republika mapa

Email:
info@hla-homeopatie.cz

Kontakty na lékaře-homeopaty:
svethomeopatie.cz

Kontakty na kancelář HLA:
Tým HLA

Pro média:
Informace pro média a tiskové zprávy naleznete zde